Glavni meni

moto filmovi

Započeo mkt, 06 Februar, 2011, 22:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

Ne znam dal je bilo ili ne, ali ne ¹kodi da postavim, dokumentarac iz 2011. o Rosiju i MotoGP uop¹te, zanimljivo ¹tivo za pogledati...

IMDB:
http://www.imdb.com/title/tt1721677/

Torrent:
http://kickass.to/fastest-2011-720p-brrip-x264-700mb-yify-t6457188.html

[cheers]

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Quickie

Dobro jutro gospodo.
Ja se stvarno veoma retko obraæam auditorijumu, ali vas isèitavam redovno. Po¹to ja ovaj film èekam od maja, a verujem i vi ,
ovo vam je poklon od mene !

[hello]

http://viooz.ac/movies/25026-road-2014.html
Happiness real only when shared.


Glava Dole

#164
Posle 12og minuta moja srednja skola jebote :) Prepoznah i Bubija, sad gledam dalje :) Plus ko vrata :)

EDIT: e pa kurac, sekunda kasnije policijski plavo beli presretac kakav mi se posro u zivot skoro majku mu jebem.... presede mi klip  [ljutko] [ljutko] [ljutko]


megaidiot

sad je vice ko i svi ostali moderni 'mediji', na prvi pogled deluje zanimljivo, posle shvatis da ustvari nisu rekli nista, a mogli su da naprave bas ozbiljniju pricu.
pre par godina su bili mnogo bolji, ne mislim na nas vice koji tada nije ni postojao.

mali_zmaj

Meni se svidjelo..,jest da nije na kraju bila neka velicanstvena poruka,ali cula se i klupska prica,prica gradskih klinaca,policijska,enduro prica,klasicni motoristi..,svega pomalo..
jin-jang

megaidiot

meni se "svega po malo" nije svidelo, mogli su o istom trosku da naprave nekoliko prica koje bi rekle nesto, ovako samo zbunjuju siroke narodne mase. :D

isto, nedostaje (ili ima samo par reci na tu temu) najlepsi deo price - zasto je ovo sve toliko dobro i zasto ljudi koji voze i pored svih rizika i dalje voze i srecni su. ispade da je u pitanju lozenje, trkanje, pripadnost klubu - ne kazem da su direktno to rekli, ali prosecnom posmatracu nije prikazano mnogo dalje od toga, osim par snimaka blatopisa.
bilo je par super recenica, ali zamisli da su snimili par ljudi koji putuju bas dugo i daleko, pa lepo izmontirali neke njihove snimke i fotografije, da su ih pustili da ispricaju neke lepe i zanimljive price, e to bi bilo sjajno i mislim da bi onda neko ko nije iz ove price mnogo lakse shvatio "zasto".

:violina: vec kad serem, to pitanje 'a zasto sve to?' je nesto sto se obavezno pojavi u razgovoru sa nekim ko nije iz ove price, pitanje je samo kada, odnosno koliko se dobro znate da izadje iz svoje zone komfora i pita tako nesto. pre jedno pola godine zaposli se jedan madjar-slovak (70%-30%) omladinac kod nas, i pametan i normalan lik. njemu je trebalo 4 meseca da pita, pa sam mu pustio neke sjajne klipove gde su sve ljudi bili, kako to izgleda, sta sve vide, sta sve dozive - i kao skapirao je. ekipa sa kojom delim dvoriste i dalje ne kapira zasto ne sedim sa njima petkom do ko zna kad uz rostilj i pivo nego bezim da spavam, da bi krenuo negde rano ujutro, kad oni rasturaju zaostale ljude i inventar.

mali_zmaj

Zna¹ kako,malo je pola sata da se izvuèe bit svega,i za¹to mi radimo to ¹to radimo,tj. u¾ivamo u vo¾nji motora,i dru¾enjima..,itd,itd.. malo je..,trebali bi tri epizode od po sat vremena...,a sumnjam da su dobili toliko prostora..,a materijala imaju vi¹e....

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

megaidiot

#169
ma imaju prostora koliko hoce, manjka im ideja i pravi pristup tome sto rade (jebote slali su goluba da snima borbe bikova i vlasku magiju, a i to je odradjeno osrednje).

a i ovde ima 49 minuta, ej skoro sat vremena. da su izbacili visak materijala o dizanju na zadnji tocak (ne sve, samo smaranje i jednu istu pricu u krug), da su umesto lika na presretacu (koji nije rekao mnogo, ali zato je to uradio veoma sporo) na brzinu ubacili iseckano cinjenice koje dimitrije prica na obuci (kako se lako gine, razlika u zaustavnom putu pri 50 i 70 i 120, slicne stvari) rekli bi vise i napravili bi mesta da se ukratko isprica nesto lepo, recimo:
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,904.0.html

vice je kao koncept nesto izmedju immersion/gonzo novinarstva tj. sve se vrti oko iskustva koje novinar dozivi i uglavnom ima neki stav o tome, slali su likove po svetu da probaju egzoticne droge i pricaju o tome kako je bilo - nebuloza, ali ima neku poentu. toga ovde ima samo u tragovima, 'stekla sam prijatelje, a na prolece kad vidite motocikliste nemojte da ih ubijete' je malo bljutavo. a i svaka tema koju su dotakli je ostala nedorecena.

da se pogresno ne razumemo, super je sto su ovo napravili, lepo je sto neko ista radi ovde, samo mi zao kad vidim da mogu mnogo bolje, kad bi se malo potrudili.
u pravu je zmaj, ustvari mozda najvise kenjam jer mi smeta sto niko nista ni ne snima na ovu temu, realno.

mali_zmaj

Ma mozda ja kenjam,nisam pratio njihov rad od prije,tako da sam najmanje pametan da ista komentarisem o tome,al slazem se sa tobom da je malo dokumentaraca o moto sceni,i da sam ja mozda povucen time,dao pozitivnu ocjenu ovoj reportazi.. Mada je mala novinarka slatka.. Ako nista drugo!!  ;)
jin-jang

megaidiot

jebote sad kontam da ovde ima manijaka profesionalaca koji leba jedu od hvatanja fotona (fotografi, snimatelji), ima ljudi koji su dugo godina proizvodili materijal za televiziju i znaju tu pricu u sitna crevca. sa druge strane ima mnogo zanimljivih likova i dogadjaja, ima ljudi koji imaju mnogo sta da ispricaju, cak ima i onih koji znaju da voze, a kvalitenog zajebavanja takodje ne fali. a sad je, u odnosu na pre 10 godina mnogo lakse napraviti nesto i podeliti sa svetom.
jasno je da nedostatak para i vremena sjebava sve u startu, ali rado bi gledao neke dogadjaje o kojima sam ovde citao (recimo kratke epizode 'tomosu akhbar', iskustva ekipe na trkama tomosa, o putopisima da ne pricam).

mkt

Naravno
Odradjeno je kako jeste a moglo je i bolje gledajuci sa moje tehnicke strane kao fotografa i snimatelja
Sto se price tice trudili su se da se dotaknu svega pa im na kraju fali jos
Jbga
Kako god

milomir22

Citat: mali_zmaj poslato 22 Oktobar, 2017, 16:37
Mada je mala novinarka slatka.. Ako nista drugo!!  ;)

Ima nesto jebozovno, iako je nosata.

Nije uopste lose, bolje nego da gledam izabrana dela Radosa Bajica u svakom slucaju.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mkt


mali_zmaj

To posebno!!   A sa ribama sa malo vecim nosem,sam imao bliske susrete trece vrste,onomad u mladosti,i iz nekog razloga su dobre u krevetu!! Strastvene da ne kazem!!
jin-jang

megaidiot

Citat: mali_zmaj poslato 22 Oktobar, 2017, 20:32
A sa ribama sa malo vecim nosem,sam imao bliske susrete trece vrste,onomad u mladosti
otele su te? :o

e ovaj deo price su preskocili (mislim da su braca rusi vozali):
! No longer available

UFF


sachmo


zVuk

bas je iritantno kad stavis isti klip u 5 tema
Ko se ljuti, uleti mu kruti