Glavni meni

xsara picasso problem

Započeo eclipse4, 20 Oktobar, 2014, 18:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

kolege bajkeri imam problem sa autom :)

nadam se da se neko od nas razumete u auto-elektriku,imam problem na kokpitu,vise mi se ne pali lampica za kratko svetlo,samo pozicija i dugo.jer otisla neka sijalica?ili jebeni osigurac kojeg neznam gde da ga nadjem?

kokpit izgleda ovako a radi se o citroenu xsara picasso 1.8 benzin 2000 god:




e tu u gornjm redu gde je pokazivac rucne i ostalog...nece da mi svetli za krako svetlo lampica.

Plazma Keks

pa pre ce biti da je sijalica, jer da je osigurac, imao bi mnogo osiguraca

Hurricane

..hoæe to tako ako ne¹to nije u redu sa kolom za oborena svetla, proveri prvo da li ti rade sve sijalice pa tek onda tra¾i dalje..

osiguraè za samu sijalicu u instrument tabli poseban nema¹ sigurno...

srbac


Darko

alal ti kurac za klip  !!

kako ga pronadje na ovom jeziku ...

bravo!

srbac

Франце   Цитроен....

Ostoja

Sijalice za tablu crkavaju kao lude... Ako ti se uèini da se neki delovi lo¹e vide, da neke od signalnih lampica ne rade, prvo kreni od tih malih sijalica, treba ti par minuta da skine¹ displej... A klip je odlièan, inaèe...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

eclipse4

fala srbac,sutra se bacam na posao ;)

malo mi se slabije vidi i kilometraza kad je suncan dan a upaljeni farovi,uopste ceo displej,jer ima i onaj dimer ili kako se zove (kad su farovi upaljeni smanjuje se jacina displeja),mada mi je neko rekao da su oslabeli neki kristali,ima li i tu nesto da se doradi kad vec skidam ili nema nista?

srbac


Darko

dimmer stavi na off , i moj savet da zamenis sve sijalice ...neka ih ima i desetak, po 20 dindzi - 200 ...

srbac

#10
Evo imas ih koliko hoces




Darko


eclipse4

ma i 100 sve cu da ih kupim samo da nadjem koje idu :)

zna neko da iskobelja koje su ovo sijalice? i ja imam knjigu za auto na francuskom feaux jeaux libertate bem ih u reci :(

srbac

na ovom klipu sto sam postavio na 1;40 sec   se vidi i pise koje sijalice idu !!

Ustvari taj klip je reklama za te sijalice , he he he

eclipse4

pazi kad ja ladno gledao kako se skida a sijalice nisam ni spazio :)

dva lava,vec sutra ako zelis ;)

nesic1

sta pise na koliko rade, mozes da ih zamenis led diodama?

bigbad86

Ima na buvljaku svakakve LED diode sto pasu u kontrolne table bez prepravke. Ja caletu zamenio bas u kontrolnoj tabli jer je instalacija stara u fijatu(oboren napon pa slabo svetli) pa nocu bukvalno ne vidi koliko vozi na sat. Jedino sto ne mogu da se dimuju al ni ne znam ko to koristi

Ostoja

Meni je pola table bilo nevidljivo, kolièina goriva, temperatura i pola kilometra¾e... Pogaða¹, u pitanju su bile ..bene sijalice...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

eclipse4

#18
Citat: bigbad86 poslato 21 Oktobar, 2014, 21:41
Ima na buvljaku svakakve LED diode sto pasu u kontrolne table bez prepravke. Ja caletu zamenio bas u kontrolnoj tabli jer je instalacija stara u fijatu(oboren napon pa slabo svetli) pa nocu bukvalno ne vidi koliko vozi na sat. Jedino sto ne mogu da se dimuju al ni ne znam ko to koristi

kad je malo veci taj displej onda oce nocu malo da jebava na oci,ja imao jednom radio koji nije mogao da se potamni kad se upali jos svetleo plavo,non stop sam morao da stavim cd neki (omot) preko displeja jer je ubijao nocu,posle sam ga izbacio.


nego gde da nadjem ja sad ove sijalice oznaka je os12/1,3 w9u?

zna neko gde mogu da kupim i led ako treba samo da pasuju u ovaj njihov orig. dzek da ne moram da prepravljam


edit://  ako sam dobro izguglao to su t5 sijalice?

srbac

Mozda ima kod Auto Ive u Negotinu...pivo moze u subotu predvece. Pozzzz