Glavni meni

Jutros Vlada Rus veterinar imao udes

Započeo mrle, 09 Oktobar, 2014, 11:23

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

zao mi coveka..

nego hoces li mrle da nam objasnis ko je vlada rus a ko je gaja? (siguran sam da nisam jedini ko se to pita)
jel su momci sa naseg foruma? jer pises kao da ih svi ovde poznaju

mrle

Vladu znaju neki sa foruma (MI¹a i Ljilja npr. zbog stare Suze koju je vozio,ne¹to mlaðe nego Mi¹ine). On je samotnjak, ne poseæuje forume,ponekad èita kada su neka de¹avanja u pitanju i slièno. Na skupove je i¹ao kada ga iscimam. Mada i ja poslednje dve sezone nisam i¹ao nigde.Ovog leta se ba¹ navozao, poznaje ga dosta bajkera i van granica Srbije. Ovo leto mi je stalno slao fotke  iz Slovenije, Hrvatske, Cg, Grèke... A kao veterinar je dosta kuænih ljubimaca operisao i leèio ljudima iz moto sveta, uglavnom d¾abe. Iz Krnjaèe je, ali je èesto u vet.ambulanti "Uro¹" u Trgovaèkoj. Prvi dan davanja potrebne krvi, do¹lo je toliko njih da za drugim danom nije bilo potrebe (0-, nulta negativna). Uglavnom ljudi iz moto dru¾ine.

mrle

a Gaju mo¾da zna¹ i iz viðenja po kraju, sa Banovog brda, rodbina po ceraku, Vidikovcu...

http://www.motomanijaci.com/index.php?action=profile;u=1977

mrle

Juèe kasno uveèe mi sti¾e poruka. Ka¾em ¾eni da vidi ko ¹alje, jer sam se ne¹to prèkao po kuhinji. Ono Vlada. Par sms-ova i vidim da mogu da ga pozovem.
Prièa od jedno sat vremena. Kako je do¹lo do sudara, sam taj trenutak, odvo¾enje, gledanje pocepane noge... Do pola noæi nisam mogao da zaspim, preispitivao sam i sebe, da li da se vozi i dalje.
Pitanje Uffa koje lik taj Vlada(ni¹ta lièno Uffe), lik je svako od nas, samo je njemu to jutro u odlasku na posao bilo pisano.
Ka¾e trebalo je posle posla da ide na neki seminar negde u Srbiji. Bio u fullu obuèen. Oti¹ao do pumpe, smorio se, vratio se kuæi i ostavio protektore za kolena, cevanice... da ne vuèe sve na posao, a posao mu relativno blizu.
Sada su mu dozvoljene posete. Ka¾e da levu nogu ne seæa, previjaju ga bez anestezije. Nekoliko puta su hteli da je amputiraju, ali na urgencije njega i njegovih nekih profesora je to obustavljeno. Reèeno mu je da mu je noga tu samo da vidi da je ima. Tri  preloma butne kosti, jedan deo fali, izgubio se. Bar jo¹ godinu dana operacija. Ka¾e da je samo poèeo da mrda palac par milimetara, ali ne oseæa ga. Ne dozvoljava nikom da mu pipne nogu. Pri padu je polomio levu ¹aku i sabio je celu ruku da je pukla lopatica, tako da mu je i ruka disfunkcionalna. Poku¹aæe da je spasu i da u buduænosti mo¾e da je koristi. Sada je skroz izokrenuta.
Sama prièa o samom udarcu, prvim trnucima, bio je sve vreme svestan, ne mo¾e da stane u ovaj post niti imam trenutno inspiracije da ne¹to napi¹em od onoga ¹to mi je rekao.

DRUGARI,PRIJATELJI, VIRTUELNI PRIJATELJI... ÈUVAJTE SE!

banevuk

Pro¹lo je veæ mesec dana jel se znao na kraju ¹ta se konkretno desilo osim da ga je isekao èovek iz suprotnog pravca. Vlada je i¹ao brzom trakom ....jel to znaèi da je vozio brzo ili je bio u levoj traci s obzirom da su po dve trake u jednom pravcu. Dosta je sve u magli. Jel se tereti vozaè auto ??? Mislim da je bzina definitivno najveèi uzrok nesreæa. Koliko god mi krivili druge ali je dovoljno sitnica pa da "najebemo" a da smo sami krivi za to. I ja sam imao pad ove godine i na kraju da sam mo¾da bio koncentrisaniji i pa¾ljivi mo¾da se to ne bi desilo. Naravno da èovek zna gde æe da padne on bi seo ali jbg to ti je sastavni deo vo¾nje motora valjda taj andrenalin ........

UFF

a u qrac jbt  :(

drago mi je da je ipak ok ali mi zao kad se neko tolko sjebe
poslednji put sam se ovako smorio kad sam procitao kako se sjebo nas sasa iz jagodine

znam, svi kazu bitno je da si duhom jak i da se oporavis i nastavis sa zivotom ali nista vise nije kao sto je bilo a to svi ko dogovorom precutno ne pominju

banevuk

Neki update o stanju èoveka. Mo¾da mu znaèi iako ga lièno ne znam da neko pita za zdravlje. Dokle je dogurao ???

mrle

Sinoæ sam se èuo sa njim , imao je pro¹le nedelje operaciju ruke. Ugraðenu su mu tri ¹ipkice. Nova operacija za tri meseca. trebalo bi da povrati funkciju. Podneo je zahtev za Ribarsku banju, tamo bi trebalo da mu rade na vraæanju oseæaja u nogu. Trenutno 10-15% ima oseæaj. Za oko godinu dana opet operacija za ubacivanje ve¹taèke kosti...

mkt


mrle

DRUGARI, POÈINJE SEZONA (i onima koji je nisu zavr¹avali, poèinje uèestalija vo¾nja) NIJE NA ODMET DA JO© JEDNOM SKRENEM PA®NJU, ÈUVAJTE SE.



Èuo sam se sada za vikend sa Vladom. Psihièki je ok, zajebava se. Na rehabilitaciji je u Selters banji u Mladenovcu. Socijalno i zdravstveno pokriva samo 42 dana godi¹nje banjskog leèenja. Ostalo plaæa sam, tako da ga jedan mesec ko¹ta oko 1000eura.

Ima 30% snage u levoj ruci, samo je problem ¹to mo¾e da je dr¾i uglavnom "kao da svira klavir". Mada misli da æe moæi da dr¾i konac pri huri¹kim intervencijama, da æe moæi samostalno da radi. ©to se noge tièe, ima malih pomaka. Ne mo¾e da spusti petu, to jest, stoji mu stopalo kao kod balerine. Celodnevnom terapijom, uspe da spusti petu, ali dok spava, sve se vrati na staro i ujutru kao da nije bilo prethodnog pomaka. Ne sme ni malo da se osloni na nogu, potrebno je jo¹ meseci da kosti zarastu, pa onda jo¹ neka operacija. O boravku tamo, kao da je u kuæi velikog brata i slièno, samo nema kamera. Totalno drugi svet, druga dimenzija, nema veze sa spoljnim svetom, naroèito posle meseci provedenih tamo. Glavna zajebancija je bazen. Ubace ih sve ðuture, od mladih do matorih, mu¹ko, ¾ensko, svi jedva pokretni, ali u bazenu se situacija menja. Onda tu idu ¹ale i doskoèice ko ¹ta mo¾e da uradi i da "uradi". Utorkom i èetvrtkom ima muzika, Ðuskanje, pokazivao je ¾eni snimak gde neki lik ple¹e sa babom, oboje sa ¹takama, gde su ih na kraju pobacali oko sebe. ®ena nije mogla da gleda do kraja, bilo joj je ...neprijatno.



Ka¾e do¹ao lik '83æe godi¹te, podleteo Beverlijem pod kamion, jedna noga mu bila iza glave. Karlica mu pukla na nekoliko mesta, sada je tako zarasla, da momak ne mo¾e da skupi noge na manje od metar. Izvaðena mu slezina, deo jetre... katetar mu bio 3 meseca, pa srastao uz... Kada su mu ga vadili, poprilièno o¹teæen ...



Ka¾e da je sa njim kratko bio  Èaruga, operisao kuk, da li je na¹ Èaruga, nemam pojma.



Tako da taman sam re¹io da sredim motor, ¾ena mi rekla da ne uzimam Boldorku, nego ne¹to veæe i novije, da saèekam malo... i posle ovog razgovora sa Vladom mij e rekla. :"Ej, ja sama sa troje dece neæu da ostanem".

Ne znam ni sam ¹ta mije èiniti.





PAZITE SE!!!

mkt


Alekre


Raja

Bio sam nesto na banji pa sam ga potrazio.Izgleda dosta dobro rehabilitacija tece kako treba.Trajace to podugo

Flojd

©ta ima novo kod Vlade, kako mu ide oporavak?! Dugo niko ni¹ta nije pisao...

mrle

videli smo se pre neki dan. Ruka je relativno ok. Noga mu je u nekoj kao longeti (iz Rusije mu poslala ortakinja). Oslanja se po malo na nju. U Rudu treba da mu naprave neku èizmu. Butna mu jo¹ nije zarasla, tetiva  mu zajebava stopalo, kao balerina je, ne mo¾e da spusti petu. Krvni sudovi su mu dugo bili pokidani, tako da mu je dosta tkiva odumrlo, mada se oporavlja. Gleda sada sa advokatima da li æe pravo u penziju, koliko æe da dobije od osiguranja... Razmi¹lja o motoru i kada æe opet da se provoza...Moraæe neki automatik jer nema ¹anse da mu leva noga proradi.
Sreæa da je imao svoje kinte, leèenje ga za ovih godinu dana ko¹ta 11 soma. Da nije imao, sedeo bi kod kuæe bez noge.

mrle