Glavni meni

Dobrovoljno davanje krvi

Započeo guri, 01 Oktobar, 2014, 00:10

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

guri

moto klub Zandarmerije u subotu 04.10.2014. god. u prepodnevnom terminu organizuje dobrovoljno davanje krvi u zavodu za transfuziju kod Hrama Svetog Save.

Planirano je da to preraste u tradiciju M.K. Zandarmerije, pa stoga ispred moto kluba  pozivam sve da se prikljucite pozivu i uvelicaju ovaj dogadjaj.

Pozeljno je da clanovi klubova nose boje svojih klubova jer ce ceo event biti propracen od strane raznih medija.

Takodje ukoliko neko iz nekog razloga ne moze da da krv, slobodan je da dodje i druzi se svima nama.

Moj broj telefona je 0605330030 za sve dogovore i pitanja....

Hvala na odzivu, a tacno vreme eventa cu objaviti cim mi zavod odgovori kad im tacno odgovara.

ЯЭВОЛУТИОН

vidim da je Andrej Vucic vec dao krv.....dobrovoljno......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

guri

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Oktobar, 2014, 21:31
vidim da je Andrej Vucic vec dao krv.....dobrovoljno......

ahahahahahahaaaaaaaaaaa !!!!!

guri

doslo je do promene datuma za drustveno odgovornu akciju davanja krvi.

U zavodu za transfuziju krvi  Svetog Save 40   u subotu  11 oktobra od 10 casova u organizaciji moto kluba Zandarmerije pocinje akcija dobrovoljnog davanja krvi, Pozivamo vas da nam se pridruzite i ispratite akciju.

mi¹ko_kolo

Ja dao pre par nedelja, trebalo je opravdati dva dana za Moncu. ;D

Mik

Citat: guri poslato 01 Oktobar, 2014, 00:10
moto klub Zandarmerije u subotu 04.10.2014. god. u prepodnevnom terminu organizuje dobrovoljno davanje krvi u zavodu za transfuziju kod Hrama Svetog Save.

Planirano je da to preraste u tradiciju M.K. Zandarmerije, pa stoga ispred moto kluba  pozivam sve da se prikljucite pozivu i uvelicaju ovaj dogadjaj.

Pozeljno je da clanovi klubova nose boje svojih klubova jer ce ceo event biti propracen od strane raznih medija.

Takodje ukoliko neko iz nekog razloga ne moze da da krv, slobodan je da dodje i druzi se svima nama.

Moj broj telefona je 0605330030 za sve dogovore i pitanja....

Hvala na odzivu, a tacno vreme eventa cu objaviti cim mi zavod odgovori kad im tacno odgovara.

POZNATO JE DA SE TA KRV PRODAJE!

I ti to znas jer si pandur!


Kostić

na¾alost surova istina. ne samo da se prodaje, nego se i otima i krade od najneza¹tiæenijeg sloja stanovni¹tva koje namenski ili dobrovoljno daje krv.


pre iks godina, moja prva ¾ena popase rakèinu i stave je na astal - hitna operacija. pre nego sam usta otvorio i i¹ta pitao, oggovor da krvi nema i da mora da se da namenski je iskoèio iz usta zdravstvenog radnika, ko striptizeta iz roðendanske torte. dobro, nije problem, naæemo krv za dva sata. okrenem nekoloko brojeva i posla¾u se moji prijatelji ko sardine u taj humani centar u svetosavskoj i daju krv. dok su oni davali krv, ja sam sa gospoðom zdravstvenim radnikom popunjavao potrebne papire za namensko davanje krvi za tu i tu osobu za tu i tu operaciju. kad smo to popunili i kad je gospoða to zavela u raèunar, rekao sam prostu reèenicu.

gospoðo, nemojte da ta krv nestane do sutra ujutro.

gospoða se skoro pa zapanjila uz profi odgovor da ja ne brinem i da oni nisu pijaca.

gospoðo, nemojte da ta krv nestane.

(X 10)

ok, gospoða je ostala skoro pa uvreðena, a moji prijatelji i ja odemo æa.


sutra ujutro, odem u bolnicu sat pre operacije, a tamo panika. otkazana je operacija zbog nedostatka krvi.

MOLIM BRE!?

krenem da obja¹njavam, izvadim papire, ali avaj. kategorièno ne jer nema krvi.

ok, sad æu da odem do placa, da iskopam kala¹njikov i da vas lepo posla¾em u naslovnu stranu kurira. ni to nije pomoglo, navikli su na takve izjave, jer jasno je da najni¾i sloj stanovni¹tva nema ni za leba, kamoli za ak47.

onda sam okrenuo jedan broj i posle sat vremena se sasvim sluèajno, nièim izazvano, prona¹la namenska zaturena krv za tu operaciju uz izvinjenje, jao molim vas, pa za¹to niste rekli.


inaèe, lep je to gest - dobrovoljno davanje krvi. ali u finskoj, ne ovde. na¾alost.

juga

Mo¾e biti da si u pravu, ali na to ja ne gledam tako. Krv koju dam sigurno æe otiæi da se spasi neèiji ¾ivot, a ne svinjama, prodavali oni ili ne. Ako prodaju krv, jebo im pas mater, dabog da njima zatrebala! (krv sam dao vi¹e puta , ni sam ne znam koliko, i opet æu)

K0le

Ja moju krv prodam... Taènije samo plazmu, al' opet. LM, zadovoljavam kriterijume, vakcinisan sam protiv besnila , dajem plazmu od koje se prave antirabièni serumi. I opet ta plazma (ne kolega nam sa foruma  :P) ko¹ta daleeeeko vi¹e od tih 20 ojra koje dobijem, al' ajd. Davao sam i punu krv, nije da nisam, samo ovako imam bar ne¹to od toga sem tap¹anja po ramenu, reg. broja davaoca i saznanja da sam moooo¾da nekom nekad negde pomogao  [neampojma].

Bojan

Prosto ne mogu da verujem da se busi i razreduje i ova teme.  Podrzite akciju barem sa "bravo" ili "dolazim" pa se nemojte pojaviti. Price o prodaji krvi su smesne i ovako a kamo li u topic dobrovoljno davanje krvi.  Mozemo da otvorimo topic "Dali postoje vanzemaljci i ostalo" pa mozemo tu da ubacimo temu o prodaji krvi.
Ako nista drugo barem sam se slatko nasmejao kako nas kolega Kole daje plazmu pardon prodaje a nekad je davao punu krv.
Molim Vas lepo nemojte napraviti jos jedan BJBikers forum.  [blahblah]


K0le

#10
Ajd, jo¹ malo se smej, mo¾da i nauèi¹ koju:
Pojam  puna krv podrazumeva plazmu sa uoblièenim krvnim elementima , a sama plazma ne sadr¾i eritrocite, leukocite i faktore zgru¹avanja.
PUNU krv i dalje doniram , ali samo kada proðe odreðeni vremenski period nakon plazmafereze, i inaèe sam donator od svoje 18-te. Krv se u Srbiji itekako prodaje, a i izvozi za dobru lovu hteo to ti ili ne.
Takoðe, ovo je forum, hteo to ti ili ne, i na njemu mi dokoni ludaci sva¹ta pi¹emo.... A od BJB smo daleko.

edit
Doniranje je jako plemenit gest  [thumb_up], koliko god smo posr#ni i koliko god nas njakaju  sa svih strana uvek se poka¾e da jo¹ uvek ima dobrih ljudi kojima je stalo.  Ali isto tako, ima i onih koji tu dobrotu koriste radi sopstvene neskromne finansijske dobiti. Na svakome je da se re¹i hoæe li donirati ili ne, a mi smo ovde da o tome diskutujemo i presipamo iz ¹upljeg u prazno.

Kostić

ja sam dao plus juèe, evo sad dajem i hvala. podr¾avam humani gest, ali krv nedam, na¾alost odavno sam postao nehuman. naravno, u sluèaju da se naðem na mestu udesa i da imam ba¹ tu grupu, koja je potrebna unesreæenom, idem sa njim da dam na licu mesta.

Darko

Citam i ne verujem....sasvim slucajno radim na transfuziji na VMA...
Ne pricajte nesto sto ne znate ili ste culi ili je reko pera,mika,zika...
Koje crno prodavanje , pa ne ide to bas tako...

Ko ce to da kupi ? Ko ce kome da garantuje da je kupljena krv bez virusa hepatita,sifilisa i side...

Daj bre,ne primajte se

Krvi nema, to je tacno,ali da se prodaje je nebuloza

Mozda ste culi da neki davaoci traze neke pare da daju krv kada nekome treba a nema nikoga ali to je nesto peto...

Kostić

onaj ko je meni hteo da ukrade. vma i svetisava nisu isto. vi ste vojska, oni su civilna ustanova.

Darko

Davanje krvi je davanje krvi , vma , sveti sava,svejedno...mi smo dve posebne firme ,ali je zakon za obe isti

Kostić

sladak si bre, a nisi uop¹te naivan. ja da nisam morao da okreæem telefone, ¾ena bi mi umrla. toliko o zakonu.

Darko

Moze da se desi na primer da institut za majku i dete nema trenutno krv ,pa da operacija ne moze,da ceka i oni kupe krv od ustanove koja ima...ali to nikako nije prodaja,to socijalno refundira i pacijent s tim nema nista...eto,mozda ste culi tako nesto,ali to nema veze s prodajom...

Darko

Kosta , to sto si morao da obezbedis davaoce je nesto drugo , nije prodaja...

Kostić

idi gore pa proèitaj ponovo ceo tekst.

guri

koja teorija zavere!!!!! ljudi tacno je da se iz krvi vade plazme i sta ti ja znam i to se prodaje i to za velike pare i mi to ne mozemo da sprecimo....
ali svi znamo da je generalno manjak dobrovoljnih davalaca krvi pa smo reseli da spasemo neciji zivot ukoliko je to moguce.
Pozvani ste u ime mog kluba da dodjete i da se pre svega druzimo a uz to ucinimo i dobro delo, svi su dobrodosli pa cak i ako neko nece, ili ne moze da
da krv treba da dodje da se druzimo.

eeee sad koje pandur a ko policajac, ili pekar....koga to zanima u danasnje vreme...svi smo ljudi pre svega, i svi se okuplamo oko iste strasti....motociklizam.
inace moto klub Zandarmerije ne okuplja samo policajce, zandarme i ostale jake snage MUP-a.....a i ima najmanje pripadnika policije u odnosu na clanstvo.