Glavni meni

Sva 4 migavca povezivanje ko nema

Započeo banevuk, 15 Septembar, 2014, 15:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

prekidac bilo koji namestis da preveze levi i desni mgavac na plusu....kad ti je upaljen taj prekidac i bilo koja strana migavca, rade ti sva cetri...i to samo na kontaktu.....kad je iskljucen migavci normano rade.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

Citat: kosta66 poslato 15 Septembar, 2014, 18:03
Citat: UFF poslato 15 Septembar, 2014, 17:26
jbg dobra stvar za onog ko ima garazu
ja licno ne volim ni alarme ni bilo sta drugo sto moze da radi bez kljuca u bravi i prazni akumulator
i 12v uticnicu sam povezivao da ide preko kontakta


bar jednom nedeljno ujutru zateknem motor ugasen na kill switch ili upaljeni levi migavac, duga svetla itd a ja ga tako nisam ostavio
roditelji setaju sa malom decom. dete kaze mama vidi motol, i mama ga podigne i stavi na sediste bez da pita nekog da li je to ok



pa da, zato ne valja alarm. tro¹i akumulator. moj bogomi jo¹ nije potro¹io, a bezbedno je dr¾ao te mame i njihovu decu na distanci. èak i kerovi koji zapi¹avaju toèkove, obilaze.

zato sam porucio isto sto i hurricane za tamarin r6
alarm sa svojom integrisanom baterijom, mali ko pakla cigareta, stavim pod sediste i kraj price

banevuk

#22
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 15 Septembar, 2014, 19:37
prekidac bilo koji namestis da preveze levi i desni mgavac na plusu....kad ti je upaljen taj prekidac i bilo koja strana migavca, rade ti sva cetri...i to samo na kontaktu.....kad je iskljucen migavci normano rade.....
Probao to ali to je radnja sa dva pokreta + radi samo na kontaktu ovako odvojeno jedno od drugog. Video na sinovljevom TDM-u radi na kontaktu, što znači ostavi ključeve u bravi dok trkneš po Coca Colu a motor kraj puta  [thumb_down] [thumb_down]

nenadlaza


prkidač  za sva 4 migavca se veže zajednički kontakt prekidača na kontakt 49A a druga dva kontakta se vežu na izlaz prekidača migavca plavo sivu i crvenu žicu.

banevuk

Citat: nenadlaza poslato 15 Septembar, 2014, 21:35

prkidaè  za sva 4 migavca se ve¾e zajednièki kontakt prekidaèa na kontakt 49A a druga dva kontakta se ve¾u na izlaz prekidaèa migavca plavo sivu i crvenu ¾icu.
Da ponovim za mene nije poenta da sve to funkcioni¹e dok je na kontaktu veæ kao ne zavisan sistem kao kod kola npr. zato je i izmi¹ljeno HAZARD dugme

lord_oblivion

Ja sam sebi napravio elektronski automat za migavce, da ga pove¾em za sva 4 ali sam odustao od te funkcije. Ne vidim upotrebnu vrednost, u mom sluèaju.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

penzos

Uff-e, dali je to ne¹to ovako, jesi li ga testirao??? imam sliènu muku sa deèicom i mamama, da ne psujem sada http://www.kupujemprodajem.com/Alarm-za-bicikl-motor-motocikl-12818562-oglas.htm
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

UFF

da
samo duplo jeftinije
http://www.aliexpress.com/item/OCEA-Security-Wireless-Remote-Control-Vibration-Car-Motorcycle-Burglar-Alarm/1950761736.html

nemam nameru da palim migavce kad stanem po kocu jer motor nije sleper da zauzme celu ulicu a i uglavnom ga popnem na trotoar (tad ni ne gasim motor iskreno) a sto se tice hazard moda mojne me terate da izlazim napolje da snimim sta sam ja na motor okacio :D
cak i u slucaju nesrece zavrsice posao mnnooogo bolje nego sva 4 (koja vec imam na motoru)


Hohštapler

Citat: banevuk poslato 15 Septembar, 2014, 17:33
Ne znam kako vi ¹to dr¾ite motore napolju uop¹te mo¾ete da spavate noæu................odavno bih bio na drogama

pogotovo ne¹to ¹to je novije od 1990....
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hurricane

Citat: penzos poslato 15 Septembar, 2014, 23:48
Uff-e, dali je to ne¹to ovako, jesi li ga testirao??? imam sliènu muku sa deèicom i mamama, da ne psujem sada http://www.kupujemprodajem.com/Alarm-za-bicikl-motor-motocikl-12818562-oglas.htm


alarm je funkcijski do jaja, mo¾da kvalitetom izrade mo¾e da bude za nijansu bolji..
obavezno kupiti alkalnu bateriju od 9v..
pi¹ti ko blesav, mene pijanog i zaspalog u stanu sa prozorom otvorenim samo na kant probudio...

Andreja

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 16 Septembar, 2014, 10:04
Citat: banevuk poslato 15 Septembar, 2014, 17:33
Ne znam kako vi ¹to dr¾ite motore napolju uop¹te mo¾ete da spavate noæu................odavno bih bio na drogama

pogotovo ne¹to ¹to je novije od 1990....
Moj je 1989, jednom sam ga ostavio u gradu bez nadzora, i¹ao na neku svirku kod Vukovog spomenika. Motor je bio parkiran tako da ne smeta nikome, vezan za banderu. Vraæam se tri sata kasnije, motor oboren, tj. naslonjen na drugu banderu koja je bila pored. Pojeo bih se da moram motor da ostavim bez nadzora na otvorenom.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

OKi

Citat: hurricane poslato 16 Septembar, 2014, 10:40
Citat: penzos poslato 15 Septembar, 2014, 23:48
Uff-e, dali je to ne¹to ovako, jesi li ga testirao??? imam sliènu muku sa deèicom i mamama, da ne psujem sada http://www.kupujemprodajem.com/Alarm-za-bicikl-motor-motocikl-12818562-oglas.htm

alarm je funkcijski do jaja, mo¾da kvalitetom izrade mo¾e da bude za nijansu bolji..
obavezno kupiti alkalnu bateriju od 9v..
Ja ga koristim evo celu sezonu. Za te pare, extra alarm !  [thumb_up]

Tatica

Шта фали ако нека мама стави дете на паркиран мотор? У ствари, ОНА би радо села, али не сме да пита. Ако имате алам, НЕМАТЕ шансу да је касније одвезете на Авалу на кафу.

BOKYBOY

#33
Citat: Tatica poslato 16 Septembar, 2014, 13:02
Шта фали ако нека мама стави дете на паркиран мотор? У ствари, ОНА би радо села, али не сме да пита. Ако имате алам, НЕМАТЕ шансу да је касније одвезете на Авалу на кафу.

...vidi sta ti je iskustvo...hehehhe... [clapp]

evo ga prekidac...

http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Double-Flash-Dangerous-Lamp-Mini-Switch-with-3-Wires-Built-in-Lock/1815508748.html

banevuk

$5.94 .......to mu dodje 45 dind¾i skuplje nego kod nas sa isporukom odma' fco. To¹in bunar

IceMan

I ja to sve imam kod mene samo abrièki. Mada fabrika ima i jednu veliku manu. Kod mene sve to radi samo kada se da tontakt :(

PECA BMW

ajd jedno glupo pitanje .. ti si pored postojeceg automata dodao jos jedan rele i prekidac ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

banevuk

Pa svaki automat za migavce ima neku snagu. o¹to migavci (sva 4) je ukupno 4x21 watt nisam hteo da rizikujem da opteretim postojeèi. Vidim neke komentare u smislu "Koji æe mi to"  i slièno.  Ova tema je osveèena kome treba a mislim da je super stvar.

PECA BMW

ma pade mi napamet sta ce biti ako slucajno zaboravis da ugasis sva 4 a pritom daj levi/desni .... zar tad ne dobijas 2 plusa istovremeno ?


inace i treba da radi bez kljuca u bravi . veze se na "parking svetlo" prvi polozaj brave gde se moze izvaditi kljuc ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

banevuk

 To mi nije palo na pamet da mo¾e da se desi da da¹ levi ili desni migavac a da ti sva èetiri veè rade i trepèu ali evo sad sam probao. NI©TA se ne de¹ava. Znaèi dao sam levi ili desni pa si potom upalio sva èetiri, prvo naravno radi levi ili desni potom rade sva èetiri, gasim sva èetiri nastavlja se radnja prethodna  tj. radi levi ili desni mig. Znaèi ni¹ta se ne de¹ava evo sada probao. Inaèe nije lo¹a ideja za povezivanje na parking poziciju stvar ukusa i jednostavnoti prilikom monta¾e. Pozzz [hello]