Glavni meni

Moto jakne Smook i A-Pro

Započeo fruitcake, 05 Septembar, 2014, 18:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

fruitcake

Pozdrav bando :) Trebalo bi napokon da se "osvezim" sa moto jaknom i zena obecala da ce me castiti za rodjendan. Ove dve jakne su u cenovnom rangu ali me interesuju iskustva.
prva -------> Smook Macro /9/]http://motooprema.eu/sr/proizvodi/odeca_i_zastita/jakne/smook/macro_man#prettyPhoto[album]/9/
druga -----> A-Pro Storm Black /0/]http://motooprema.eu/sr/proizvodi/odeca_i_zastita/jakne/a-pro/storm_black#prettyPhoto[album]/0/

zVuk

...smook mi se svidja jer ima mnogo dzepova, ali sa druge strane ne svidja mi se sto je bela.....dva prolaska kroz terazijski tunel i bice osenceno sivkasta.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Meda M

Ja imam ovu A Pro I mogu ti reci da sam zadovoljan. Par puta pokisao i nije propustila vodu, ako hoces mogu da ti dam da je probas u voznji pa ti oceni sam.

davidoff

#3
Zimus sam bio kod Shonsija i probao taj Smook koji gledas,meni je sasvim ok za te pare...ja je nisam uzeo jer nije bilo velicine za mene. Kasnije sam za malo vise para kupio RST Adventure i prezadovoljan sam...

Evo kako izgleda:


We won't forget you Marco....


fruitcake

@ Meda M: Moze, cim se vratim sa odmora zovem te da vidim kakva je.
@ davidoff: Dobro izgleda. Gde si je uzeo, tj. gde ima da se pogleda? I koliko kesha ofc?

davidoff

Motomania u JBC-u,cena kompleta (jakna i lone) je bila malo preko 400 eur ne secam se tacno ali 420-430 npr...ovo je stari ADV model sada je u prodaji novi ADV 2 jos lepsi,cenu ne znam ali verujem da nije mnogo visa od ovoga sto sam ja platio...srecno..
We won't forget you Marco....


fruitcake

Hvala davidoff, pogledacu sigurno.

Meda M


mkt


fruitcake


Rolle

Fruit
Ako imas nekog da ti dovuce opremu iz Slovenije moj predlog bi ti bio da pogledas i Rev'It Sand 2 jaknu. O ovoj jakni, i odelu generalno ljudi imaju samo reci hvale, cak i oni koji mogu da priuste i skuplju opremu.
http://www.tc-motoshop.si/gb/textile-jacket-sand2-black-silver-i20033.shtml

Cena jakne jeste trenutno 314e ali kako sam skapirao ako kupac pokaze pasos iz neke od zemalja exYu na datu cenu dobija 20% popusta. Na izlazu iz Slovenije overis da si izneo jaknu i u Rajfajzenu vratis dodatnih 12-17%(nisam siguran za tacni procenat) na konto njihovog poreza nakon cega ti jakna izlazi na cifru koju si odredio za kupovinu. Za isprobavanje velicine bi morao da se snadjes, mada dosta ljudi vozi ovo odelo, a ti dosta ljudi poznajes pa mislim da ti nece biti problem da se snadjes. Bella motors iz Bulevara bi takodje trebalo da drzi Rev'It opremu pa mozes i tamo da pogledas.

Ovo sve ti kuckam jer istu stvar planiram i sam da uradim cim obezbedim finansije.

fruitcake

ejebga Rolle, sto to nisi postovao pre bukvalno tri dana... Vec sam kupio Smook u Guevari a ova na izgled bi mi mnogo vise pasovala zbog zipova na rukavima... nema veze, i Smook su dosta hvalili da je za te pare dobra kupovina. Provozao sam je malo i cini mi se da je prilicno dobra, meni pasuje kako treba.

Rolle

Nazalost ne obilazim forume dovoljno cesto.
Ako nista ovo si bar bez mnogo cimanja mogao direktno da probas i ustanovis da li je ok. Ako te ne mrzi napravi neki duzi opis nakon sto je malo vise istestiras u voznji, verujem da ce znaciti ljudima, meni hoce sigurno.

fruitcake

Hoæu. Vozio sam se ovih dana po BGD-u sa i bez ki¹ne postave, jo¹ nije bilo uslova za termo postavu. Deluje sasvim ok za sada, ali pravi test æe biti tek kada krenem na put 3. oktobra.

fruitcake

evo mog misljenja o Smook jakni, napisao sam i na BJB-u pa cu da kopiram tekst:

Kupio sam sivu Smook moto jaknu u Guevari pre puta, tacnije dobio kao poklon od zene. Jakna je prilicno dobra, ima dve postave, kisnu i termo. To je prilicno standardno koliko sam primetio. Sa njom sam isao na moto/fotoreportazu Putevima imperatora i tokom tih trinaestak dana prosao sve vremenske uslove koji dozvoljavaju voznju. Dakle, samo snega nije bilo. Kada je pocela kisa izmedju Pozarevca i Smedereva nisam hteo da rizikujem pa sam obukao kisno odelo. manju kisu bi izdrzalo ali ne verujem da bi istrpela pljusak. Generalno dobro greje, jedino sam imao problem sa toplotom u Bugarskoj ali tada je bilo bas-bas hladno. Ima i ok luftere, ove prednje prilicno velike i funkcionalne za toplo vreme, a ima i mogucnost skidanja rukava. Moze da trpi temperature i nesto malo ispod 10 stepeni, zavisi od brzine kojom se vozi, a za gornju nisam bas siguran. Meni je bila ok na oko 20 stepeni koliko je bilo kada sam stigao u Tesaloniki. Ono sto mi fali su lufteri na donjim delovima rukava. Ali sveukupno mislim da je jakna jako dobra. Ja je preporucujem, narocito sto sam video da je Guevara dala i neki popust tako da za ovu kintu tesko da ce se naci bolja jakna.