Glavni meni

Sta raditi sa prevarantom?

Započeo markokoja92, 04 Septembar, 2014, 23:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

tokio

Zamisli da je obrnuta situacija, da je auto ok, da ti se svideo i mislis da si dobru trgovinu odradio a da je njemu stvarno pukao lanac, zaribala radilica,.? Da li bi mu vratio auto i zasto? Ne branim coveka ali kod prodaje vozila uvek se nesto ulepsa ili ne kaze bas sve slucajno ili namerno a vozilo se prodaje u vidjenom stanju. Znaci platio si skolu, nigde u Ugovoru ne pise da je auto odlicani da nema te mane sto ima, nemoj za dzabe da se nerviras nego sledeci put pazi, a ovo ili popravljaj ili prodaj za nesto manje kao sto si ga i kupio, ako nas vec pitas za misljenje.

TEEfqd

Citat: markokoja92 poslato 05 Septembar, 2014, 08:15
Rekao sam mu za stanje auta, on tu poceo da tupi kako sam trebao da gledam dok je on bio tu, kako je sa motora padano, ceo farban, otvarana mu masina i ispade da sam ja kriv sto mu je pukao lanac...
kazi mu da ti vrati soma evra ili nema papira za motor.
ili  da ti vrati motor ti njemu auto, i tu je kraj price

Kostić

od sile nema ni¹ta. jo¹ æe deèko i batine da dobije. samo tu¾ba pa koliko traje da traje. prenos motora ne daj, tu ti ne mo¾e ni¹ta jer te je prevario.

Kostić

meni su nudili more takvih bemvea za motor koji ima lo¹ agregat, al ja u dobroèinstvo slabo verujem.

MIGE

kopiraj njegov tekst oglasa gde pise da je na kolima sve savrseno...ako je skinut oglas,zamoli urednike da ti posalju link i prekopiraj...odlican dokaz za prevaru,tako moji drugari rade koji se bave trgovinom automobila...upravo zbog takvih menjaza

zagadjenje

Kao ¹to neko reèe, on ne radi ove stvari od juèe i sigurno je pretniji od tebe u ovome, da ne ka¾em, prevarant de lux.
Meni se èini da najpovoljnije po tebe iz ove situacije ¹to mo¾e¹ izvuæi je da nekako vrati¹ tih 1000e doplate na konto stanja BMWa.

On æe uvek imati argumente, drati se na telefon, nabrajati tako te gluposti koje si i sam pomenuo (motor ceo raðen, kr¹ ¾ivi i jo¹, figurativno, na tebe svali ¹to mu je pukao lanac) i poku¹ati da izgura svoje. Poku¹aj da naðe¹ nekoga ko se bavi time kao i on i posavetuj se. Ili sam smisli nastup, samo nemoj od lo¹eg praviti jo¹ gore nepromi¹ljenim potezima.

Nezavidna situacija, ali tu si gde si!
Tjuning bud¾ing

mrle

ili  on doðe kod njega da prevede motor sa svojom ekipom...

con3

Ma nemoj da mu prenosis motor i kraj price izradio te ali si zajebao i ti njega .

zagadjenje

Ova opcija ti je èisto za liènu satisfakciju, ti si i dalje zaglavio sa kr¹ autom :)
Tjuning bud¾ing

con3

On sad moze da sedne na motor i stavi kacigu i napravi 1000 prekrsaja i ti si najebo

ZEMZEM

Citat: con3 poslato 05 Septembar, 2014, 11:31
On sad moze da sedne na motor i stavi kacigu i napravi 1000 prekrsaja i ti si najebo
Ako ima neki ugovor o prodaji nije najebao, ka¾e nije hteo da prenese iako sam ja to tra¾io. Jedino ako napravi neki udes, pijan, istekla registracija ... e onda æe osiguranje ganjati vlasnika na papiru za naplatu ¹tete. Zajebana situacija. Treba sesti i hladne glave smisliti ¹ta dalje ali je manevarski prostor jako jako mali. On verovatno radi sa kolima i ima iskustva u ovakvim prevarama. I da ga dobije¹ na sudu, a to æe da traje i traje a on recimo nema stalni posao i ni¹ta nema na sebe od pokretne i nepokretne imovine. Napravi¹ tro¹ak suda + advokat a ne vidi¹ svoje pare, motor je u meðuvremenu slupao ili prodao. Mo¾e¹ da ga zeza¹ za prenos kad mu zatreba ali ¹ta ako je neka budala i napravi ti problem u ¾ivotu. Te¹ko je sad biti pametan i dati pravi savet kad nisam bio tu prilikom va¹ih dogovora.

Slaninar

Citat: redshadow poslato 05 Septembar, 2014, 09:06
kazi mu da ti vrati soma evra ili nema papira za motor.
ili  da ti vrati motor ti njemu auto, i tu je kraj price

Nisam pravnik, ali bih proverio da li se ovo mo¾e podvesti pod krivièno delo iznude, ili prevare. U principu, ¹ta god da radi¹, makar bilo moralno potpuno opravdano, mo¾e¹ imati problema sa dr¾avom - sudovi i ostalo. Sama neprijatnost, vreme i ¾ivci je dovoljna cena da ti izaðe preskupo. Sa tim prevaranti i raèunaju. U svakom sluèaju pazi ¹ta gde kome prièa¹, pred kim, ¹ta prièa¹ telefonom, porukom i tako dalje. Da ne najebe¹ ni kriv ni du¾an.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Jedino ¹to ima smisla je da ode¹ po motor(ako treba sa 5 ljudi) i to je to... Ako hoæe motor, nek sredi auto... Bilo bi idealno da ima¹ rezervni kljuè(koji nikada ne dajem dok nije sve èisto, jer sam se takoðe opekao par puta) i samo ode¹ po motor, tvoj je ne mo¾e ti ni¹ta...

UFF

taj ako je stvarno prevarant kao sto tvrdite on je motor vec prodao dalje :)
tj on je gadjao tebe za zamenu zato sto je jos pre te zamene imao kupca za tvoj motor
u tom slucaju on vec ima kes i od tvoje doplate i od prodaje motora i jebe mu se sta se na koga vodi i da li ce neko da ode po motor i slicno
kartica sa trafike u kontejner a on ne zivi na adresi koju ti je dao (ako ti je uopste i dao jer se auto ne vodi na njega)

mrle

Citat: UFF poslato 05 Septembar, 2014, 13:21
taj ako je stvarno prevarant kao sto tvrdite on je motor vec prodao dalje :)
tj on je gadjao tebe za zamenu zato sto je jos pre te zamene imao kupca za tvoj motor
u tom slucaju on vec ima kes i od tvoje doplate i od prodaje motora i jebe mu se sta se na koga vodi i da li ce neko da ode po motor i slicno
kartica sa trafike u kontejner a on ne zivi na adresi koju ti je dao (ako ti je uopste i dao jer se auto ne vodi na njega)


ba¹ tako, i da ga nadje , on ima sigurno zajebaniju ekipu oko sebe.

Zeljkamp

Cak i na slikama se vidi da je ovaj BMW tezak krs !
TwinZ Auto & Moto

SrpskiDzedaj011

Citat: UFF poslato 05 Septembar, 2014, 13:21
taj ako je stvarno prevarant kao sto tvrdite on je motor vec prodao dalje :)
tj on je gadjao tebe za zamenu zato sto je jos pre te zamene imao kupca za tvoj motor
u tom slucaju on vec ima kes i od tvoje doplate i od prodaje motora i jebe mu se sta se na koga vodi i da li ce neko da ode po motor i slicno
kartica sa trafike u kontejner a on ne zivi na adresi koju ti je dao (ako ti je uopste i dao jer se auto ne vodi na njega)


[thumb_up]
I have to return some video tapes....

Kostić

Citat: UFF poslato 05 Septembar, 2014, 13:21
taj ako je stvarno prevarant kao sto tvrdite on je motor vec prodao dalje :)
tj on je gadjao tebe za zamenu zato sto je jos pre te zamene imao kupca za tvoj motor
u tom slucaju on vec ima kes i od tvoje doplate i od prodaje motora i jebe mu se sta se na koga vodi i da li ce neko da ode po motor i slicno
kartica sa trafike u kontejner a on ne zivi na adresi koju ti je dao (ako ti je uopste i dao jer se auto ne vodi na njega)


ba¹ tako. al takvi se èitaju ko bukvar. ako se pravi¹ glup i blesav da vidi¹ ¹ta oæe, poène da te hvata za rukav i da te ubeðuje, pa samo ¹to ne upotrebi silu, da mu glupan ne izmakne. kad mu objasni¹ da si farbar gelendera na visokospratnim zgradama, samo se okrene i ode.

bruka trip

nesic1

Nerece koliko te je izneo auto?

bokilic

imas pravo da trazis nazad motor, i on auto 6meseci po zakonu o zastiti potrosaca...
brmmmm