Glavni meni

Sta raditi sa prevarantom?

Započeo markokoja92, 04 Septembar, 2014, 23:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

markokoja92

Eto resihi ja da prodam motor ili zamenim za auto. Javi mi se covek iz Nisa i ponudi BMWa. Dogovarali se porukama nesto i rece on da ce doci da se licno vidimo i popricamo. Dosao on jedno vece, video motor, ja mu rekao sve sta fali motoru, ja video auto, na oko je auto prelep osim sto ima ostecenja na farbi alo to smo rekli da ostane tako jer ima i motor sitnih ostecenja. Za auto je rekao da je komplet sredjen, trapovi radjeni, servis komplet, zadnje gume nove, nikada udaran, prva boja, odrzavan u ovl. servisu, znaci nema dinara ulaganja. Prosloje malo vremena, meni auto bio sve porebniji i javi se on i kaze posto daje auto u savrsenom stanju, da ja njemu doplatim 1000e da sredi to sto fali motoru i da se zamenimo. Ja se preracunam i shvatim da je to realno i pristanem. Zamenimo se mi i posle nekoliko dana odem do majstora da prekontrolise auto i imam sta da cujem i vidim, auto lupan, greda krivljena, trapovi kompletno propali, farban ceo, gume iz 2007.g. a one nove sto je prvi put pokazivao prodaje na polovnim automobilima, podizaci stakala ne rade kako treba, brava menjana,ne mogu vrata da se otkljucaju kljucem, non stop pali greske na tabli, instalacija krpljena i moguc pozar u svakom trenutku, motor otvaran, zdnja osovina sidana, menjac skidan, sto je najgore nista od toga nije stegnuto kako treba, podizac na motoru se cuje, klima ne radi, vazdusne jastuke izgleda i nema, ventilacija sjebana, non stop greje... ne secam se ni ja sta sve fali. Pravio sam se lud dok nije auto prebacio na moje ime, sad planiram da mu trazim pare da popravim sve to pa tek da mu prenesem motor ili u suprotnom da mu uzmem motor i prodam ga pa popravim to jer se motor jos uvek vodi na mene, Imate li neki drugi predlog?








evo ga i link za gume sto prodaje
http://www.polovniautomobili.com/oglas5140995/falken_25530_r19_letnja/

*zeka*

Druze , koliko ja znam svako vozilo se prodaje u vidjenom stanju sto ti pise i na kupoprodajnom ugovoru. Jbg slabo si gledao pre kupovine.  Probaj da iscimas pare i motor nazad, prezali porez koji si platio za auto jer od tog krpljenja auto nikad nece biti.

zagadjenje

Brate, to je mnooogo stvari koje fali!! da je moj auto u pitanju... Taènije, da je meni do¹ao u ruke, ja to ne bih ni sreðivao. Zajebi!! Vratio bih mu odmah, ne ba¹ ljubazno! Ne bih æutao ni sekunde i èekao prenos.
Ne ka¾em da je tvoj plan lo¹, sad kad si se veæ uvalio u govna, ali jednostavno ja taj auto, tako kriv, ne bih ni sreðivao. Vratio bih mu i uzeo nazad motor, ako ti ba¹, ba¹ treba auto, kupi neki jeftiniji za sad i to je to. Bolje i jeftiniji i sigurniji nego da se vozi¹ u takvom èudu.

A da ti prièam da si trebao prvo do majstora pa tek onda sklapati bilo kakav dogovor, sad nema potrebe.

Stavio mu je fine ¹topke, super felnice, nalickao i prodao auto koji je, fazon, pokupio sa ulice u ©vabiji.
Tjuning bud¾ing

eclipse4

pa cek be u sta si ti gleda kad si proveravao auto?

izgleda ko da ti je slike pokazivao ili si ga gledao kroz prozor iz kafica od kojeg je auto bio 100 metara.....

nakon sto ti isprica celu bajku ti mu kazes ovako "ako stojis iza svega sto si rekao i u servisu ne nadju ni jednu manu ja placam servis,ako se ustanovi da nije tako kako si pricas placas servis i ides kuci"...

kako tako kupujes auto,meni stvarno nije jasno....

markokoja92

Jbg, racunam da ako necu ja njega nece valjda ni on mene da zezne, ali to je ono: "ako covek nece pojesti lava, ne znaci da lav nece coveka". Ne znam sta da radim, nesto mi je pomenuo da mu je pukao lanac dok je vozio motor i mora da radi generalnu, sad da li je to bila fora zato sto zna u kakvom je stanju auto... Zato nisam pametan sta da radim, moze u ko zna kakvom stanju da mi vrati moor. A sto je najzesce auto se uopste nije vodio na njega vec na njegovog druga, tako da mislim da imam prava da ga prijavim u policiji da mi je ukrao motor i mora da vrati a sa autom on zakonski nema nista...

markokoja92

Citat: eclipse4 poslato 05 Septembar, 2014, 00:09
pa cek be u sta si ti gleda kad si proveravao auto?

izgleda ko da ti je slike pokazivao ili si ga gledao kroz prozor iz kafica od kojeg je auto bio 100 metara.....

nakon sto ti isprica celu bajku ti mu kazes ovako "ako stojis iza svega sto si rekao i u servisu ne nadju ni jednu manu ja placam servis,ako se ustanovi da nije tako kako si pricas placas servis i ides kuci"...

kako tako kupujes auto,meni stvarno nije jasno....
U mehaniku se slabo razumem, gazda nije hteo da me pusti da izadjem u 16h sa posla pa smo morali to da obavimo uvece.

eclipse4

ma on ce sada da ti pusti motor niz kanjon morace pa da ti ga vrati nazad cim mu budes pomenuo to sto hoces (ako bude morao da ti vrati motor).....

ko jos spava na to uvo "ko tebe kamenom ti njega lebom".....danas nema vise toga.

svoj motor samo mozes da ukrades od njega ako nemate ugovor,inace ti policija nista nece pomoci.....

Tatica

Citat: markokoja92 poslato 05 Septembar, 2014, 00:11
Jbg, racunam da ako necu ja njega nece valjda ni on mene da zezne, ali to je ono: "ako covek nece pojesti lava, ne znaci da lav nece coveka". Ne znam sta da radim, nesto mi je pomenuo da mu je pukao lanac dok je vozio motor i mora da radi generalnu, sad da li je to bila fora zato sto zna u kakvom je stanju auto... Zato nisam pametan sta da radim, moze u ko zna kakvom stanju da mi vrati moor. A sto je najzesce auto se uopste nije vodio na njega vec na njegovog druga, tako da mislim da imam prava da ga prijavim u policiji da mi je ukrao motor i mora da vrati a sa autom on zakonski nema nista...

Не зезај се нипошто са лажним пријављивањем ''крађе'' мотора! Лик ће лако доказати да сте трговали, а ти се не намештај да те други пут зајебе, много жешће него са оном кршином:

La¾no prijavljivanje , Èlan 334 Kriviènog zakonika Republike Srbije:
(1) Ko prijavi odreðeno lice da je uèinilo krivièno delo za koje se goni po slu¾benoj du¾nosti, a zna da to lice nije uèinilac tog dela,
kazniæe se zatvorom od tri meseca do tri godine.

SrpskiDzedaj011

I have to return some video tapes....

clutch&brake

2 opcije...

1) da se pomiris sa situacijom
2) da lepo resis to na dostojanstven nacin (polomis mu vilicu)
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

con3

Tesko da mozes bilo sta da uradis, koliko ima od kad ste trgovali ?

ZEMZEM

U dana¹nje vreme kad ima prevaranata koliko hoæe¹ ni¹ta polovno se ne kupuje na reè. Vidim da si mlad, 22 god , verovatno ti je proradio adrenalin kad si video auto i po¾urio si. sad si platio ¹kolu i sledeæi put pamet u glavu i ako se ne razume¹ u ne¹to najjeftinije da auto, motor otera¹ u neki servis i plati¹ pregled. Ja kad sam kupovao motor stavio sam Bokiliæa u kola i pravac Èaèak. Sve bilo u redu i motor kupljen. Nisi ti ni prvi ni zadnji koji je ovako pro¹ao. De¹ava se èak i da majstor nekad ne mo¾e da provali sve cake koje se pakuju za prodaju. Pa da si ga detaljno pregledao i sam bi verovatno ukaèio da mu ne rade podizaèi, klima, brava i to bi ti bio dovoljan signal da posumnja¹ u iskrenost prodavca, jer to nije prijavio. A kad postoji i najmanji znak sumnje to se tera na neki ozbiljniji pregled a ne da se kupuje. Jedino ¹to ti preostaje da ako ima¹ ba¹ "jaku ekipu" re¹i¹ na naèin na koji je on tebe odradio. ©to neko reèe od prijave kraðe æe¹ ti nadrljati a na sudu nema¹ ¹ta da tra¾i¹ jer si auto kupio od fizièkog lica a tu se kupuje u viðenom stanju, on mo¾e da ka¾e da ti je te sve nedostatke predoèio pre kupovine i da si ti pristao.

DaChaS

Iskreno u svemu ovomo je tvoja greska....gledao si auto a nista nisi video sto si trebao da vidis .....nego sve na casnu pionirsku....nema bas logike da kupis auto pa onda vozis na proveru ali jbglepo ti kazu naucio si sada :) 

Kanarinac

Ili odes kod njega sa jos par drugara i trazis da ti vrati tih 1000 evra sto si doplatio pa sredi bar nesto na tom i prodaj, naravno ako imas drugare sa kojima moze da uradis to. Ako nemas, prezali i teraj dalje. Jesi mu dao kupoprodajni ugovor za motor ili ne? Mozes da ga cimas na foru da ne moze da reg motor dok ti ne sredi auto npr

sremac

Ljudi da mu ne govorimo da je pogresio,  kapiram da i sam zna. Moze li on da taj motor odjavi nekako, pa nek prodavac juri njega? Kontam da je u celoj situaciji plus sto je motor na njemu jos.  Ako nije odradjen fals prevod
budala na leru, mudonja u kontra smeru

TEEfqd

#15
nemoj da pravis neke ishitrene poteze jos, i nemoj da mu pretis niti da mu pricas sta ces da radis
tipa da ga prijavis policiji ili tako dalje. to je nesto najgluplje sto mozes da uradis, da pricas svoje poteze...

kazes nisi mogao kod majstora onaj dan?
pozovi ga da idete kod majstora da proveris auto pre nego sto mu preneses motor.
ako krene da se buni reci mu da nema sta da se buni, jer si ispao covek od reci maksimalno
i doneo mu i motor i pare kao garanciju.
ako te kompletno lik otera u picku materinu ti se osiguraj pa snimaj taj razgovor, ako je uopste
to validno na sudu jebem li ga i prijavi ga za prevaru. ili mu pucaj u kolena pa mu predji preko nogu
tim bmwom. ima sigurno jos opcija, razmisli, nemoj da zuris

markokoja92

Rekao sam mu za stanje auta, on tu poceo da tupi kako sam trebao da gledam dok je on bio tu, kako je sa motora padano, ceo farban, otvarana mu masina i ispade da sam ja kriv sto mu je pukao lanac...

juga

Mislim bratac da je prièa zavr¹ena, jbg, sledeæi put æe¹ malo bolje da gleda¹, ne brini skoro svako je nekada imao slièno iskustvo, nisi ti usamljeni sluèaj!

Slaninar

Ja bih tra¾io da se menjamo nazad - zavr¹imo trgovinu. Na ¹ta verovatno neæe pristati, jer si mu dao ke¹ lovu. Jedini adut ti je da neæe¹ pristati da mu da¹ papire za motor. Onda je pat pozicija - niko ne mo¾e da registruje ono ¹to je kupio. Ka¾e¹ otvoreno: prevario si me, jesam te pitao je li auto u dobrom stanju, ima li kvarova? Jesi mi rekao za to? Hoæu nazad motor i pare, ili niko ne registruje.  

Ako ne pristane, ostaje ti drugi naèin, o kom ne prièa¹ javno na forumu, s prijateljima i tako dalje - kao i za sve ostalo u Srbiji, ali nije svako za to.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Ivicat

Ti si platio skolu sa 22 godine. Neko (ja) ne nauci nikada.
Mozes zbog licne satisfakcije da nadjes ekipu da mu ocita lekciju, ali rizikujes probleme sa policijom.
S'obzirom da je ocigledni prevarant, tesko ces nesto dobiti od njega.
Na kraju, ostaje ti da na nekoliko foruma postavis slicnu temu sa imenom, prezimenom, adresom, telefonom, pa su velike sanse da ce neko da dodje do tih informacija.