Glavni meni

spremanje mladjeg sina za motoGP

Započeo eclipse4, 02 Septembar, 2014, 21:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

sa starijim sinom  (Stefan) sam imao pocetne muke,drzanje za majicu od pozadi i trcanje za njim,bar desetak puta ga podigao sa motora uvis i pustio motor da nastavi sam dalje  jer nije umeo da kontrolise gas,zatim sam izmisljao 300 cuda da mu blokiram gas na odredjenu jacinu kako ne bi mogao da doda jos......sitni padovi,nervoze,malo i plakanja ali  i uspeh savladavanja voznje nakon 3-4 dana a onda je vec bio spreman za ulicu i voznju po istoj.

juce je dosao na red mladjeg sina (Lazara),izvukli motor,obrisali,oprali opet obrisali,rastavio motor ocistio karburator,podmazao lanac i naravno na prvo povlacenje i upalio.

nadao sam se mukama kao i sa Stefanom medjutim,on je sve to savladao bukvalno iz prve,jutros izadjem napolje a on vec okupio ekipu iz kraja pa ga guraju na ugasenom motoru :)

danas smo stavili motor u gepek pa pravac poligon i eto kako je vozio (drugi kontakt sa motorom) ;)
lazar spremanje za motoGP




eclipse4


balcan girl

eee srce malo kako je sladaaak  :D :D :D :D sad pravac u louis da mu kupis opremu :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

eclipse4

to je vec u planu ;)

juce smo imali stitnike na kolenima i laktovima......danas kaze "znas tata mene to steze a i nisam toliko mali da padnem" :) :) :)

tako da eto,vec smo skinuli stitnike.

a uredno pratimo zajedno motogp samo neki put navija samnom za rosija,neki put za markeza neki put za lorenca,sve zavisi ko pocne da vodi ;)

balcan girl

objasni ti njemu da nije bitno da li je mali ili veliki svi padnu :D :D a sto se navijanja tièe ma nije ni bitno za koga navija bitno je da gleda :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

TEEfqd

#5
Citat: balcan girl poslato 03 Septembar, 2014, 02:56
objasni ti njemu da nije bitno da li je mali ili veliki svi padnu :D :D a sto se navijanja tiče ma nije ni bitno za koga navija bitno je da gleda :D :D :D
ima ljudi koji nikad nisu pali a voze 10+ godina, malo ali ima..bar sto se tice saobracaja
ali da, prevencija je keva (oprema).
eclipse4 uci malog da koci, da se zaustavlja. nek krene da staje sa 10 na sat ali kocnicom da staje pa nek dize brzinu i koci. da nauci da je kontrolise a ne da nabode kad je frka.
gas ce sam lako da nauci

eclipse4

problem je sto nema snagu da povuce celu kocnicu,koci on ali pravo receno samo potpomaze motorno zaustavljanje ;)

polako tek nam je bio prvi dan na poligonu,naredni vracamo stitnike nazad na laktovima i kolenima i ucimo davanje gasa u krivini,jer on kad okrece motor i malo se nagne neume da da gas da se ispravi vec balansira,posle idemo na davanje gasa i zaustavljanju do inije....pa idemo osmice medju vise prepreka itd.....

ma kad vidim da on ima volju ja imam jos vecu.