Glavni meni

Od Ohrida do Budve preko Albanije - iskustvo, saveti

Započeo mareskin, 31 Avgust, 2014, 22:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin


Da li je neko i¹ao iz Ohrida do CG preko Albanije?

Kakav je put, ima li problema u Albaniji i na ¹ta treba obratiti pa¾nju.
Da li mi treba ne¹to od obavezne opreme u Makedoniji i Albaniji?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Mil@n

Isao sam ja sa devojkom prosle godine,mada ne verujem da se nesto puno promenilo od tada  :)
Isli smo iz Bara na Sukobin pa na Tiranu,Elbasan do Ohrida.Tu imas nekih 350 km ali racunaj na 6-7 sati voznje.Putevi su ok,bilo je par deonica koje su radili,uglavnom kratkih.Policija te ne dira i ne zaustavlja.Mene jesu jer sam obilazio kolonu na punoj liniji i odmah mi rekli da nastavim dalje samo malo lakse  :D .Od opreme mozda set za krpljenje guma ako znas da baratas sa njim,ne znam sta bi drugo nosio.Nije mi bilo prijatno kao kad vozim po Srbiji ali nisam imao nikakvih problema.Gledaj da budes u Tirani pre 14-15h jer je tada haos i velika guzva.Mislim da ima obilaznica oko Tirane ali nisam video putokaz pa sam zaglavio po najvecoj vrucini u centru.
Od papira samo zel.karton i pasos,ne treba medjunarodna.

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Mil@n

Ne secam se gde,mozda dve pauze po 10 min.Gorivo sam natocio u Baru,nisam hteo da sipam u Albaniji.

zorebre

Za svaki slucaj,ako ne znas,nemoj iz Ohrida da krenes za sv Naum,nego preko Struge na Kjafasan,pa za Elbasan.Putevi su,onako, planinski,mozda naletis na radove,voze cak I gore nego kod nas.Imas I deonice autoputa,nije lose.Gde god da planiras da stanes,ljudi su ok,ljubazni,gorivo je na velikim pumpama ok,kao I kod nas sve u svemu nista strasno,lepa tura za izvoziti.Od opreme nista posebno,a za Mk ti treba zeleni karton.Sustece monete u dzepu I teraj.Srecan put I lepo vreme.

Cale

        Ja bio 2012 i 2014.Dosao pre par dana.Dakle,evo ti najsvezije informacije.Od Ulcinja do Ohrida tim putem imas oko 250 km.Pazi se jer tamo voze kao budale.Izleti ti sa autom pa ti se posle izvinjava.Nece namerno da te ugroze nego jednostavno,ne paze.Interesantan ti moze biti Skadar zbog tvrdjave i centar Tirane.Ostalo je sve tuga.Lep je i prevoj izmedju Tirane i Elbasana.Imas sad dva puta do Elbasana pa bih ti preporucio da ides gore preko planina.Od Elbasana do Struge su planine i lepo je za voznju ali pripazi na asvalt-dosta klizi.Tamo sam za dva putovanja popio jednu Koka Kolu i nista vise.Mnogo su prljavi.Ali,mnogo.Generalno,Albanci su prijateljski nastrojeni prema turistima,ljubazni i niko te tamo nece maltretirati.Na granici  nasa 4 motora i jos dva Austrijanca carinik izdvoji iz kolone da se ne bismo pekli na suncu,sprovede nas do rampe i za 5 min pregleda sve !  [klanjam_se] Nikad brze nisam presao granicu. Bilo je puno murije usput ali nas nisu zezali.
       Po zakonu od dokumenata ti treba medjunarodna dozvola ( meni je nisu trazili ) i zeleni karton ( moras ga imati ).To vazi i za AL i za MAK.Primaju evre pa mi nismo menjali lovu.
Evo ti moj snimak centra Tirane iz 2012.   http://youtu.be/Fz7m5i8WLtE?list=UUs-PUyGc8PBUkm3e1iKZTUw        Srecan put i uzivajte !