Glavni meni

О пословноси ''Бајкер хауса'' и ''Геваре''...

Započeo Tatica, 09 Avgust, 2014, 14:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bori¹a

ja sipam 5100 i nikakav problem nisam imao... sve okej radi
dobitnu kombinaciju ne treba menjati zar ne?

Gavrolini

A vidis meni je bas 5100 najgore ulje ikad, ne najgore od motula vec najgore od svega. Pre bih sipao i crnu modricu u motor

OKi

Citat: Gavrolini poslato 02 Januar, 2016, 20:50
A vidis meni je bas 5100 najgore ulje ikad, ne najgore od motula vec najgore od svega. Pre bih sipao i crnu modricu u motor
Da li bi podelio to iskustvo sa nama?
Nisam sarkastican, stvarno me interesuje!
Ja sipo ovo zadnji put.

Mada sebe sa malom km, ne smatram poznavaocem itd...

nenadlaza

Ja sam ipon koristio na 2i 4t zadovoljan sam.Inace iopn je sin od motula sin pravi ipona a otac motul.

Bori¹a

Citat: Gavrolini poslato 02 Januar, 2016, 20:50
A vidis meni je bas 5100 najgore ulje ikad, ne najgore od motula vec najgore od svega. Pre bih sipao i crnu modricu u motor

honda nije nesto specijalno jak motor, 77ks, na satu 50+ hiljada, nikakvu zamerku nemam..

Hohštapler

U CBu sam jednu sezonu isterao na Bardahlu (2 menjanja na 5000km) i motul 5100 jednu sezonu (3 menjanja na 2500-3000)... jednostavno na motulu posle 3k km menjaè postane nepodno¹ljivo tvrd i zubi bole kako je metalan osecaj kad menja iz prve u drugu... nisam bio odu¹evljen motulom 5100... verujem da je 7100 bolji.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gavrolini

Motul 5100 sam sipao drugarima  u intrudera i dragstar i jedan i drugi su posle zamene imali iste simtome, uzasno tvrdo kvacilo i tvrd menjac koji krlja pri saltanju. Od motula samo 300v i to ako vozis suzuki neki R. U sve drugo motorex. Ako je nesto stariji motor onda selenia, mislim da je cak serija za motore imala i drugo ime. Dok sam imao cbr1000f trosio mi 300v pola litre na 1000km. Naspem seleniu i od zamene do zamene ni gram.

Havarisan

Ja u auto sipam bardahl i kad ispustim na 17000km ono bude zuto!

freepartyman

U matore R-ove nikada ne ide full sintetika.. Sve je to isti kurac sve dok menjas ulje i filtere na vreme..Pravite nauku od banalnih stvari.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

goranvojska

+ od mene.80-ih godina proslog veka kad su se vozili motori sae-30 a kasnije ina delta 5 pa posle modrica iiiiiihaaaaaaaaaaa pa nikakvih problema.od 82-3god dobijali smo castrol iz nemacke .
i dan danas ja vam garantujem da sipamo bilo koje ulje u motor da nece da mu nista fali da se za nuzdu doveze kuci bez senlucenja.
meni robi sipa motul i ja to teram.on zna koji ide .niti pitam nit me zanima.prodjem 5000 ili vise i menjam.e sad vi koji vozite max snage i obrtaja pa te mikro razlike osetite---skidam kapu.ja sam turisticki vozac sa sapatnicom(saputnicom) pa ne teram u crveno.

Lazic

Ima tema za ulja, ali iskljuèivo elf veæ 13 godina... ne pada mi na pamet da sipam bilo ¹ta drugo...

Slaninar

Motul 300 V je trkaèko ulje, nije najbolje ako se menja jednom, dvaput godi¹nje. 5100 je ulje na kojem najbojle zaraðuju. Mineralno, sa 10ak posto sintetièkog i kvalitetnim aditivima. Samo Motulovo mineralno ulje nije ni¹ta bolje od Modrièe.

7100 je najbolje Motulovo ulje za "civilnu" vo¾nju. Koristim godinama i nemam problema.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

...moj burazer radi sada za firmu koja se bavi logistikom, transportom, i imaju cisterni vi¹e desetina....
Ka¾e, nisi svestan gde sve vozimo bazno ulje iz Modrièe. Veæina EU ulja je na njihovoj bazi.
(dodu¹e to je ni¹ta novo, aditivi su ti koji su bitni i skupi).
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ZEMZEM

Ja sam probao prvo Ipone katanu a posle sipao Motul 7100 i mislim da mi je bolji rad menjaèa sa Motulom ali neznatno. Ni sa jednim nisam imao dolivanje do sledeæe zamene

castor

Bio na 300V i na FZ6 i na Z750 preko 15k km. Nije mi odgovaralo.

Sa Yamahom pre¹ao na Yamalube 10W-40, bilo ne¹to malo bolje, osjetno bolje za novèanik. Prodao FZ6.

Sa Zekom pre¹ao na 7100 10W-50, neuporedivo bolji mjenjaè. Probao sad zadnju zamjenu 10W-40 - isti kurac kao 300V.

©to se mene tièe, u mog Zeku opet ide Motul 7100 10W-50 na slijedeæem servisu.

Sa FZ6 pre¹ao oko 25k km, sa Zekom evo 39600.

Ostaje mi da probam Motorex u nekom trenutku i mislim da je to to...
It's the ride that matters, not the bike…

peratrap63

Motorno ulje ima jednu od osobina da  prikuplja prljavstinu iz motora, pa ako je ulje nepromenjene boje i cisto posle par hiljada km bezite od njega sto dalje jer ne obavlja dobro taj vazan deo svog posla.

Lazic

Citat: castor poslato 03 Januar, 2016, 12:26

Sa FZ6 pre¹ao oko 25k km, sa Zekom evo 39600.

Jebote, a kad smo se upoznali, ni ti ni ja nismo razmi¹ljali o motorima... ;D :-*

UFF


Lazic


Bojan

Citat: Gavrolini poslato 02 Januar, 2016, 01:19
Citat: Bojan poslato 02 Januar, 2016, 00:48
Citat: Gligoric poslato 01 Januar, 2016, 19:59
Citat: Darko poslato 01 Januar, 2016, 19:49
Zasto "sranje od bardala" ?

Zato sto mislim da to ulje nije dovoljno dobrog kvaliteta kao Castrol ili Motorex..
Nego se sipa ono ulje za koje vlasnik salona ima najbolju shtelu...



A kako ti ocenjujes kvalitet ulja? Dali znas kad kupis nov motor sa kojim je uljem unutra? ne postoji manual za motor u kom pise proizvodac ulja.
Vec sam gomilu puta video teme u kojim se diskutuje o kvalitetu ulja, ono kao "nije mi dobro vukao sa ...... uljem"

To meni lici na srednjevekovni lov na vestice
Na menjacu i kvacilu se vrlo lako oseti razlika u kvalitetu ulja
To je opet samo izjava, Moze li objasnjenje.