Glavni meni

Opet mi treba savet oko kompa

Započeo PECA BMW, 05 Avgust, 2014, 23:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Taraba

Nemoj samo da se razocaras kad uparis 6850 sa tim CPU.
Kad budes igrao igrice CPU æe ti biti usko grlo.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

PECA BMW

Ma to znam ... u planu je neki core 2 quad Q9300  ili tako nesto ..  mada ja igrice ne igram ...

i ovo sad mi zavrsava poso nego sam popizdeo jer ova ploca ima samo stereo a meni treba 7,1 .. a da kupujem novu zvucnu za win 7 neku kvalitetniju to nema bez 60- 70 e pa mi se vise ispalti da promenim plocu i procesor :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF

koliko max planiras da platis mbd+cpu ?
memoriju predpostavljam da imas?

PECA BMW

pa nemam neku cifru , recimo za plocu od 3 d0 5000 din ... a procesor otom potom . kad se skupe opet tako neke pare .... radice na ploci E6700 procesor dok ne kupim neki Quad ..
Nista mi nije hitno jer mi i ovo zavrsava poso ...

Ram imam 4gb ddr2 Kingston na 800mhz  ... u planu je da nabacim 8gb kingston na 1066mhz ali .. to AKO nekad bude ...

Za sad merkam ovu plocu i to je i vise nego sto mi treba :

http://www.asus.com/Motherboards/P5Q_SE/overview/

http://www.asus.com/Motherboards/P5Q_SE/specifications/
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !


PECA BMW

aha jednog lepog dana kad se zaposlim i imam platu ... 
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

DaChaS

pa ako imas vec komp koji ti radi nema svrhe da ulazes pare dalje u mrtvu platformu ....sad vec imas nove ploce za 4-5 hiljada isto tako i  intelove low budget procesore ili amd varijante vise ili isto ces dati za te komponente koje neznas koliko ce trajati ako uzmes polovno nego da uzmes novo sa 3 godine garancije

PECA BMW

Skroz si u pravu ... uvek je bolje kupiti novo , jedino sto ja ovako mogu da kupujem jedno po jedno i uvek imam nesto , samo zbog finansija je tako .. nemam da odmah pljunem kintu ...

sa novom plocom ide i novi procesor pa mem na ddr3 pa bih morao da menjam jos drugih stvari jer je sve zastarelo kod mene .. imam trenutno neke druge prioritete i komp mi je bas daleka stavka na spisku ..

Kad bude para odem u radnju i kupim komp ko covek i uzivam u 3 god garancije ko sto kazes , a ovaj slatko premestim u garage da i motor ima cime da mi se igra :D :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

DaChaS

Ma u principu ova konfiguracija koju imas ti je vise nego  dovoljna ako si neki ne zahtevan korisnik cak je i brza od moje ....mislim da ti se ne isplati to menjanje koje si pricao jel vidljive rezultate neces da vidis .....mozda jos malo rama ....ali...bolje da stavljas u neki stek pa sa npr 200 e kupis plocu proc memoriju

castor

A za npr 40 ojra ima¹ s1155 ploèu sa G1610 dual-core Celeron-cem i to jo¹ u garanciji. Vi¹e od toga ti praktièno ne treba, ako komp koristi¹ za normalne stvari, pa i po neku igricu...
It's the ride that matters, not the bike…

PECA BMW

Ma ne bih ja sad menjao nista jer i ovo radi super ... samo zbog Audio izlaza menjam plocu .... to me jeb....
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

castor

A ¹ta ti treba od audio izlaza? Odnosno ¹ta æe¹ da nakaèi¹ na taj izlaz?
It's the ride that matters, not the bike…

nesic1

Dabome celeronce 1610 sa nekom grafom moze da tera crysis 3 ali sve na low, a ako hoces kvalitetniju zvucnu sa 7.1 to ti nemaju ove jeftinije ploce

Taraba

Bolje kupi zvucnu. Izaðe te na isto, ali ti barem ostaje zvuèna kad uradi¹ upgrade.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

DaChaS


PECA BMW

Dobra zvucna je mnooogo para i planiram kad tad da je kupim .... do skoro sam imao dve vrhunske koje su otisle dalje jer su radile samo na XP

sad imam neki ama bas budjavi stereo , promenom ploce za 20-30e dobicu kakv takav 7.1 koji mi treba ..

sve sto radim je presipanje iz supljeg u prazno , ali tako je to kad nemas nikakva primanja , sve sto skrpis je premija ....
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Taraba

Pristojna 7.1 zvucna je 30-40e.
Asus Xonar DG SI
Asus Xonar DSA

Sve rade na win7, win8.


edit: Jel ti 7.1 treba jer si nabudzio 7.1 sistem ili "onako"?
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF

zajebi gluposti sa plocama i procesorom, prosecni korisnik ce najvecu razliku da oseti ako kupi ssd hdd a njega predpostavljam nemas

PECA BMW

Citat: Taraba poslato 23 Septembar, 2014, 22:33
Pristojna 7.1 zvucna je 30-40e.
Asus Xonar DG SI
Asus Xonar DSA

Sve rade na win7, win8.


edit: Jel ti 7.1 treba jer si nabudzio 7.1 sistem ili "onako"?

Jes videh te zvucne .. ali u ovoj situaciji bih imao opet samo tu zvucnu sa krs maticnom ... ovako dobijem neku solidnu integrisanu i solidnu plocu " Solidnu za moje potrebe"

da imam 7.1 i 9.1 . pa reko aj da ga koristim kad ga vec imam .imao sam na staroj ploci 7.1 i radlio extra . 5.1 sam koristio od 2004 god ..  zna se da je dobar stereo bolji od bilo kakvog visekanalnog sistema ali za takav stereo treba loveeeee ...

Citat: UFF poslato 23 Septembar, 2014, 23:19
zajebi gluposti sa plocama i procesorom, prosecni korisnik ce najvecu razliku da oseti ako kupi ssd hdd a njega predpostavljam nemas

nemam SSD a kupicu ako naleti neki poso pa se skupi kinta , videh ima tipa 80gb za 40e , ono samo za sistem i programcice ...

ja igrice ne igram pa mi nije potrebno ne znam sta . i ako igram to su neke matore igre tipa Unreal Tournament iz 2004 god  i tome slicno ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Slaninar

#39
1) Dobro napajanje.

2) Dobra ploèa (za procesor i grafiku koju planira¹, naravno).

Onda sve ostalo.

Edit: naravno, napajanje za planiranu snagu konfiguracije. Kao i kuæi¹te - ako se planira neka jaèa potro¹nja, dobro je da bude takvo da se mogu montirati veæi ventilatori.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen