Glavni meni

9 dana raznih avantura

Započeo guri, 29 Jul, 2014, 19:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

guri

Kao sto sam i obecao evo otvaram temu sa detaljima letovanja ove kisne 2014-te godine.

prvi dan 12.07-og krenuli ka Sarajevu....


sve je spremno, zategnuto i krecemo...




guri

Do Pavlovica mosta je sve uobicajeno....los put, rupe itd...



Dolazak na granicni prelaz guzva kao po obicaju...



ima onih i koji cekaju red.....



kontrola zelenog kartona....



guri

i napokon Bosna ili ti Republika Srpska...




nece bez beMzina.... a tamo to jeftino i doooobroooo !!!!!



guri

puteve u kompletnoj BiH toplo preporucujem za sve vrste drumskog saobracaja....pogotovo R motore, primetice te na slikama da je pejzas
predivan.... radi se o putu prema Han Pjesku uz Drinu i samo penjanje uz Romaniju prosto je za ponoviti svaki wikend...







Tuneli su zaista predivni....a nema Drekavca, ja licno proverio :)







Kolege bajkeri uvek uzvracaju pozdrav...i ima ih dosta moram priznati....









guri

krece uspon uz Romaniju.....sve lepse od lepseg...
















guri

obavezno je stajanje na vrhu Romanije na ulasku u teritoriju Opstine Han Pjesak,



pita i domace kiselo mleko.......nema bolje !!!!!





Mik

 [clapp] :) [cheers]

(Odlican ti koncept putopisa, mapa od... do... pa slike sa te deonice.)

goranvojska


Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

guri

nakon odmora i domaceg kiselog mleka....nastavljamo dalje prema Han Pjesku i Sarajevu....



















SADA JE JASNO ZASTO SE ZOVE "RAVNA ROMANIJA" !!!!!!










Pred Sarajevo nas uhvatila mala kisica ali nista strasno... stigli smo do motela Saray Bosna.. koji toplo preporucujem jer je izuzetno,
prijatno boraviti u istom, jako je blizu bascarsije i centra Sarajeva i imam samo reci hvale za motel...inace smestaj je kostao 20 eura nocenje sa doruckom...
sto uopste nije skupo jer je sve cisto i novo, a dorucak vrlo obiman !!! :)

http://www.booking.com/hotel/ba/motel-saraybosna.en-gb.html?aid=311984;label=motel-saraybosna-j2BpTUwINVmmVEoA1c883gS42031814713%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=f06527f35cb80bece6f12d4f2bf0e36b;dcid=4;ucfs=1;srfid=3833bf63e0c354cbc83c3233aa5958a2ea560d96X1;highlight_room=






poseta i vidjanje sa drugarima iz Sarajeva uvek ostaje u najlepsem secanju :)









Ujutru smo nastavili dalje prema Mostaru.....kisa je na pomolu ali sta ces !!!
Kod Konjica je bas poceo pljusak....i to ozbiljan pa smo morali da navucemo kisna odela !!!





6

Kisa je padala sve vreme...pa nazalost fotke nisu neke :(











zaista steta jer je kanjon Neretve predivan a put kao pista ravan i nov......predivni predeli za uzivanje !!!!!!

dalje...Mostar...





























Pridavan grad, no comment...
put se nastavlja idemo za Capljinu pa Neum...



tu smo popili kaficu u hotelu Mogorjelo...i nastavili dalje...





prolazak granice u hrvatsku bez problema i cekanja i najzad jadranska magistrala...











Sreli kolege Ruse na motorima....razmenili iskustva na losem engleskom pa Dubrovnik...









zatim Herceg Novi, rupe, los put, ulje na putu u ozbiljnim kolicinama kod svakog kontejnera se sliva niz kolovoz...Trajekt 2 eura....i tome slicno...












eee onda narednih nekoliko dana trauma po Crnogorskom primoriju od losih vozaca, psa lutalica i bezobraznih konobara...




























Mik

Ma skratio si ti ovo nesto!
Kamo slike sa deonice Mostar-Capljina-Neum?  :(

guri

Citat: Mik poslato 01 Avgust, 2014, 23:14
Ma skratio si ti ovo nesto!
Kamo slike sa deonice Mostar-Capljina-Neum?  :(

Mislim da sam napisao da je na toj deonici bilo ne vreme, i provala oblaka.. pa samim tim i nisam stajao da se slikam, a i gopro se istrosio...jbg

ali imamo povratak preko H.Novi-Trebinje-Bileca-Foca-Mokra Gora-Debelo Brdo-Valjevo-Beograd...to kacim sutra

Silvana

Veæ vidim kuda æu sledeæi put  [clapp] [clapp] [clapp] Inspirativno.  [thumb_up]
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

Mik

Citat: Silvana poslato 20 Avgust, 2014, 15:05
Veæ vidim kuda æu sledeæi put  [clapp] [clapp] [clapp] Inspirativno.  [thumb_up]

O kakva zgoda  :) ! Pa kad si vec resila, lepo okaci slike sa deonice Mostar-Capljina-Neum. I mape  :)!

(A @guri ce to "sutra". I sve cekam da vidim kol'ko to njemu traje do "sutra"! I, priznajem, "unistio" me je - ako sam ja resio da zivim 300 godina, on ce 'iljadu!  :))


Silvana

A tek æe¹ mene da èekaaaa¹! ©to jeste jeste, gde je povratak, Guri?
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

guri

stvarno ne stizem majke mi.......taj povratak je bio urnebesan....


guri

#16





kod H.Novog je pocela kisica,



pa onda extra put do Trebinja...kroz Crnu Goru se placa putarina 1.5 eura za motocikle za nekih 5 km puta.......a ja mislio u Srbiji lopovi !!!!

Granica i drama na istoj....traze mi potvrdu da sam platio boravisnu taxu....nemam naravno jer imam kucu i placam porez !!!! kazna 120 eura !!!!
krece ono..ma daj tebra...STVARNO ?!?!?!?!......stvarno !!!!! kao iz topa, i nastavlja da pise !!!
mis krece da okrece onaj tocak u mojoj glavi i kontam....ej bre 120 eura...za 9 dana...NE DAM !!!
i pozivam se na dzokera....KOLEGA SAM !!! jel imas znacku ??? nemam ostala na klaviru u Beogradu !!!
a jel znas Nedju...on isto radi u Beogradu ??? kao da nema bar 5-oro ljudi sa imenom Nedja u mojoj ulici !!!!
aaaa Nedja kralj kako ne bih znao tog debeljana...jel znas da se ugojio kao mecka !!!! aaa pa sto odma nisi rekao da si kolega....vozi, vidimo se !!!
NE VIDIMO SE, Zbogom !!!!!

put do trebinja perfektan, predeli, asfalt sve je kao naslikano !!!!

Trebinje, kafica, kisno odelo, pljusak !!!!





do Mokre gore katastrofa...poludeo sam, a hteo sam da se slikam u nac. Parku SJUTESKA.....stvarno je predivno !!!!!
uradjen je deo puta od Sjuteske prema Foci...tuneli novi i kraci je za 30ak km...imam nove mape na Garminu ali tih tunela nema, sve jedno idemo...
prolazak kroz Andric grad u pljusku i dolazak na granicu...Policajac me gleda sa tugom u ocima..ono kao "sta je tebi ovo trebalo"
mislim se daj bre ta dokumenta da se teram u P.M.
ulazim u Mokru Goru...mokar naravno i u hotel pod vreo tus.....obradovao sam se toplom tusu vise nego caletu i kevi !!!!!
spavanje dok voz nije zatrubio...









polazak za Beograd....put los, ali vreme odlicno !!!!!

eto to je to !!!!

hvala svima koji su pratili ovaj putopis.

juga