Glavni meni

Клинац, 21 година...

Započeo Tatica, 27 Jul, 2014, 16:46

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

tokio

#20
Nedavno ukradu kolegi auto ispred pekare u Novom Sadu dok je kupovao burek, uveèe on sa devojkom pe¹ke da joj poka¾e gde su mu ukrali auto, kad vidi prema centru prolazi njegov Golf sa pet dripaca u njemu. Zove policiju, objasni takva i takva stvar, imate samo do centra dva punkta kamera pa... E nemo¾e, te kamere nisu za to, trebao bi poseban nalog inspektora za te kamere,... nego ako vidi negde parkiranog da ih pozove, inaèe æe ga naæi samo ako napravi neki prekr¹aj pa ga zaustave i proveravaju ili konstatuju da se ne sla¾u papiri... Znaèi kamere su tu za odabrane, znaèi tolike pare baèene, znaèi haraè za budale,.. tako je najbr¾a deonica u Novom Sadu za isprobavanje brzine ma¹ina na mostu Slobode, slobodno kamere na tom pravcu ne rade ni¹ta a ima ih barem desetak u krugu 150m!

Tako nazalost i u ovom kao i u drugim sluèajevima u Srbiji mora¹ da hvata¹ debelu vezu i moli¹ policiju da radi svoj posao!?!

Ovo su te kamere snimak jos od pre 5 godina i koje izgleda sluze za sprdnju, a postavljane su svaku godinu po jos koja..
Misheluk Bridge

p.s. Kolega je ipak bez kamera na¹ao auto posle dva meseca u selu 40km dalje, tako ¹to su ljudi ispred èije je kuæe bio parkiran njegov oèerupan Golf, èetiri puta prijavljivali policiji da im tu stoji neèiji auto, a sposobna policija dolazila i kao "pa ne smeta" i ni¹ta, tek èetvrti put kada ljudi definitivno nisu mogli da isteraju kombajn iz kuæe prona¹li èiji je...
--


Slaninar

Tuga.


Moja baba je sahranila oboje dece, ali je veæ imala unuke, pa je ¾ivela dalje. Sa pozitivnim stavom, toplinom i osmehom - uvek.

Na¹ zakon propisuje manju kaznu kad pobegne¹, nego kad vozi¹ pijan - tako da ljudi èesto pobegnu da se otrezne.

Fudbalske komisije u evropi kada se ¾ali¹, pa utvrde da je ¾alba neosnovana - lupe jo¹ stro¾iju kaznu, jer si traæio njihovo vreme, produ¾avao postupak, pravio dodatne tro¹kove. Kod nas je tu¾iocu i svedocima zabranjeno, ali optu¾enom je dozvoljeno da la¾e, odugovlaèi - sve bez ikakvih posledica - pi¹e izrièito da kazna u ponovljenom postupku mo¾e biti samo ista, ili bla¾a, od veæ donesene presude.


Kad na to dodamo na¹ moral i nivo korupcije - svako bi pomogao kom¹iji, prijatelju, kad gleda¹ "ni po babu, ni po strièevima" misle da si lud.

Jedini smisao kazne je da se to vi¹e ne radi - taj ¹to je ubio je ubio, to se neæe popraviti kaznom. Taj deo kod nas jako fali. Nema podizanja svesti ljudi, nema preventivnog delovanja. Da bi kazna imala smisla, mora biti brza i ista za sve - DA SE ZNA. Kakva æe ova zemlja biti za 10 godina, ne smem ni da zamislim. Kod nas jo¹ uvek ima dosta dobrih ljudi, ali sistem je takav da iz svakog izvlaèi ono najgore ¹to on mo¾e da pru¾i - sistematski.


P.S. ©to se oèevidaca tièe: kazne za nepojavljivanje u sudu su ogromne. Kad si svedok. Kad si optu¾en, onda mo¾e¹ sa gotovo svakakvim izgovorom da izbegava¹, odugovlaèi¹. Kad se prijavi¹ kao svedok, mo¾e se desiti da u svoje radno vreme mora¹ iæi na sud - pa tako jedno 10ak puta u par godina. Uzimaj slobodan dan, cimaj se. Plus pretnje i nuðenje mita optu¾enog, ako je takav (a ima ih dosta takvih, za ove druge ni ne treba svedoèenje). "Ne znam, ne seæam se" - najèe¹æe kori¹tena reèenica u srpskom pravosuðu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: tokio poslato 04 Avgust, 2014, 09:21
Nedavno ukradu kolegi auto ispred pekare u Novom Sadu dok je kupovao burek, uveèe on sa devojkom pe¹ke da joj poka¾e gde su mu ukrali auto, kad vidi prema centru prolazi njegov Golf sa pet dripaca u njemu. Zove policiju, objasni takva i takva stvar, imate samo do centra dva punkta kamera pa... E nemo¾e, te kamere nisu za to, trebao bi poseban nalog inspektora za te kamere,... nego ako vidi negde parkiranog da ih pozove, inaèe æe ga naæi samo ako napravi neki prekr¹aj pa ga zaustave i proveravaju ili konstatuju da se ne sla¾u papiri... Znaèi kamere su tu za odabrane, znaèi tolike pare baèene, znaèi haraè za budale,.. tako je najbr¾a deonica u Novom Sadu za isprobavanje brzine ma¹ina na mostu Slobode, slobodno kamere na tom pravcu ne rade ni¹ta a ima ih barem desetak u krugu 150m!

Brate, ja ne bih voleo da ta kamera za brzinu proradi. Muka mi je vi¹e od svih tih jebenih kamera. Da me zaustavi, pa bar da znam da sam ka¾njen - ovako ti samo stigne na kuæu - jedna, dve, tri kazne, pa se ti posle jebi. Pogotovo s na¹im idiotskim ogranièenjima.

Citat: tokio poslato 04 Avgust, 2014, 09:21
Tako nazalost i u ovom kao i u drugim sluèajevima u Srbiji mora¹ da hvata¹ debelu vezu i moli¹ policiju da radi svoj posao!?!

Isto je sa sudijama, lekarima, pa i sa majstorima. Ne¹to je do samih ljudi, ne¹to do sistema. Policajce jebu kad rade svoj posao - zato oni koji imaju privatan ¾ivot, decu kod kuæe, gledaju da ¹to manje vide. ©to bi on u svoje slobodno, privatno vreme i¹ao po sudovima da daje izjave za to ¹to je radio svoj posao? Tako da ja to sve razumem - to je sve u Srbiji normalno. Na ¾alost.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

sremac

budala na leru, mudonja u kontra smeru

mi¹ko_kolo


Hohštapler

...kantrimen - znaèi neko lovaran...
ko ¹to smo i sumnjali.
Nek ih ima i 1000 da hoæe, na¹li bi ga za jedan dan! JEDAN DAN, POTPISUJEM!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Tatica

Нема их десет него преко две стотине. И многи су тренутно ван Београда због одмора. И ВЕОМА хоће да га нађу (информација из прве руке).

tokio

Mo¾e biti a ne mora da znaèi, toliko puta do sada se pokazalo suprotno, pa ¹to bi sada ovo bio izuzetak (sem mo¾da zbog naknadnog pritiska javnosti). Brate, mnogo toga trulo u toj Danskoj nije narod æorav!

Hohštapler

Citat: Tatica poslato 06 Avgust, 2014, 09:09
Нема их десет него преко две стотине. И многи су тренутно ван Београда због одмора. И ВЕОМА хоће да га нађу (информација из прве руке).

...i verujem i ne verujem... problem je samo ¹to se du¾e èeka, manja je verovatnoæa da æe ga naæi.
Za 10 dana mogao je taj neko 10x da popravi sve ¹to je na auto sjebano i da sakrije dokaze.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

pittatore

I taj sto bi mu ofarbao auto nije neobavesten i cisto sumnjam da bi prihvatio da radi.

BOKYBOY

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 06 Avgust, 2014, 07:45
...kantrimen - znaèi neko lovaran...
ko ¹to smo i sumnjali.
Nek ih ima i 1000 da hoæe, na¹li bi ga za jedan dan! JEDAN DAN, POTPISUJEM!

...znaci neka tatina cerkica ipak...ili devojcica nekog mudonje iz vlasti...sve koje sam video do sada vozile su zene...

Kostić

znaèi da se zna ko je. ta prièa o otkrivanju detalja istrage je dobra za glasaèe penzinere koji èuèe ispred televizora. da je momke oborio neki obièan smrtnik, novine bi razglabile na sva usta, kako je bahati vozaè napravio nesreæu. zato je oko za oko jedina izvorna pravda. kakv kurac zakon i sudija.

DraganPavlicevic

Nije mi jasno:skot je vozio ¾utom trakom(postoje kamere),deèko nije bio sam(kako njegovi ortaci nisu videli registraciju?),od udara otpali su delovi i farba.Samo jedan jedini polomljeni deo sa vozila dovoljno je da se naðe vinovnik.Pa ko je ovde lud?Znam da u policiji ima struènjaka kojima je to u¾a specijalnost,pa ¹ta rade?Ne mogu da verujem da skot jo¹ nije pronaðen.Koliko takvih automobila ima u BG?Stra¹no-a deèko je imao samo 21 godinu.Na¹ao bih ga,a tada bih mu ja presudio.Iskreno sauèe¹æe porodici.

Tatica

Citat: kosta66 poslato 06 Avgust, 2014, 11:34
znaèi da se zna ko je. ta prièa o otkrivanju detalja istrage je dobra za glasaèe penzinere koji èuèe ispred televizora. da je momke oborio neki obièan smrtnik, novine bi razglabile na sva usta, kako je bahati vozaè napravio nesreæu. zato je oko za oko jedina izvorna pravda. kakv kurac zakon i sudija.

Неко други је овде у позицији ''гласача пензионера''. Нису баш сви у овој држави корумпиране хуље које би олако прикриле убицу детета - било чијег. У стручном и организационом смислу сам веома близу овој истрази, у којој учествује велики број инспектора од којих су многи моји бивши ђаци. Нико од њих не би прикрио извршиоца без обзира на евентуалну политичку или финансијску моћ - гарантујем. Настрадали дечко је био друг мог сина и комшија, долазио нам је у кућу.  Знам лично и много новинара најјачих дневних листова који би са ознаком ''хитно'' сместа објавили и само индицију да је неко моћан и богат умешан у овај случај. Уосталом, сетите се да ли је Жељко Митровић успео да сина склони од полиције и новинара?  А он је  прилично моћан и богат.  Правосудни систем је друга прича, о томе не бих да полемишем. Свако ко мисли да би ово решио за један дан, добродаошао је да помогне у истрази (Булевар деспота Стефана 107, 3. улаз, 3. одељење УКП, одсек за расветљавање саобраћајних деликата. За почетак, сетите се ко у крају евентуално вози тамног ''кантримена'', обиђите место где се паркира и погледајте да ли је оштећен. Ако је неко нешто слично и приметио, а неће да буде ''друкара'', то је онда друга прича.

mareskin

Citat: DraganPavlicevic poslato 06 Avgust, 2014, 12:02
Nije mi jasno:skot je vozio ¾utom trakom(postoje kamere),deèko nije bio sam(kako njegovi ortaci nisu videli registraciju?),od udara otpali su delovi i farba.Samo jedan jedini polomljeni deo sa vozila dovoljno je da se naðe vinovnik.Pa ko je ovde lud?Znam da u policiji ima struènjaka kojima je to u¾a specijalnost,pa ¹ta rade?Ne mogu da verujem da skot jo¹ nije pronaðen.Koliko takvih automobila ima u BG?Stra¹no-a deèko je imao samo 21 godinu.Na¹ao bih ga,a tada bih mu ja presudio.Iskreno sauèe¹æe porodici.

Da je vozio Juga ili Keca pa da ne mogu da ga naðu, ali kada je specifièan auto u pitanju onda mi se èini da ovo predugo traje.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu