Glavni meni

god.odmor

Započeo guri, 25 Jun, 2014, 20:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

guri

 dobio sam odmor u firmi pa rekoh da ga iskoristim kvalitetno...palim sa devojkom na more i to Crnogorsko...ali cemo radi voznje i avanture ici preko Bosne i Hrvatske.
Znaci krecem 11.07 u popodnevnim casovima, Beograd-Sarajevo....ili mozda Mostar !!!...tu spavamo i sutra dan 12-og nastavljamo Capljina-Neum-Dubrovnik-H.Novi-Kotor...Bar. tu se ova ruta zaustavlja. Ali boravim na moru do 22-gog, tako da ima mesta za jos putesestvija.

ko zeli moze da se pridruzi ovoj voznji

CELA RUTA JE 720km








Mik

I sad si se obavezao na slike!  :)

(P.S. Sluzio ja tamo neku vojsku pre 30 godina izmedju Capljine i Metkovica, mesto se zove Gabela, sve mi to u nekoj cemernoj uspomeni ostalo, al' to nema veze. Nego sam sa strazarskog mesta stalno gledao neki put dvogledom i fantazirao voznju motorom tuda.... jednog dana... A i kad su me vodili u zatvor, ili mozda u Sarajevo na konstataciju da nisam citav ili... ma ko ga jebe, ne secam se vise, tek iz voza je taj put bas izgledao k'o stvoren za motor!)

Sretan put i posle slike!
  :)

VR 46

Srecan put i obavestavaj  [thumb_up]
Twist of wrist!

guri

Citat: Mik poslato 26 Jun, 2014, 00:46
I sad si se obavezao na slike!  :)

(P.S. Sluzio ja tamo neku vojsku pre 30 godina izmedju Capljine i Metkovica, mesto se zove Gabela, sve mi to u nekoj cemernoj uspomeni ostalo, al' to nema veze. Nego sam sa strazarskog mesta stalno gledao neki put dvogledom i fantazirao voznju motorom tuda.... jednog dana... A i kad su me vodili u zatvor, ili mozda u Sarajevo na konstataciju da nisam citav ili... ma ko ga jebe, ne secam se vise, tek iz voza je taj put bas izgledao k'o stvoren za motor!)

Sretan put i posle slike!
  :)

znam taj put to je prema mestu Bijeli Vir, iznad Metkovica...put za motor kao stvoren, sve krivina do krivine...ali prosle godine u Novembru je put bio ocajan
ima lepsi put prema Stolcu, ako budem isao snimicu da vidis....pravo dobar put za motor.
SLIKE KACIM OBAVEZNO !!!!

Mik

@guri
Unapred zahvalan za snimke! Sretan put, prijatna voznja i dobar provod.  [thumb_up]

(Rado bi' se potsetio tog kraja, medjutim tih ljudi i atmosfere ne.)

UFF

 [rofl] ovaj mik je  [kralj]

guri sretan put i obavestavaj nas redovno  [motor]

Mik

Citat: UFF poslato 27 Jun, 2014, 00:14
[rofl] ovaj mik je  [kralj]

guri sretan put i obavestavaj nas redovno  [motor]

Nisam ja bas nikakav  [kralj]

Nego su se u toj vojsci ('84-'85) bas bosanski muslimani trudili da provociraju po nacionalnoj osnovi, bas forsirali muslimanstinu. I zgadilo mi se! (Bili su napadniji od siptara, siptari su se okupljali u odvojenim grupama, ovi su bas nasrtali.)

(U to vreme ja bio mladjan, razgiban, pokretan, pa sam nekoj budali to "ister'o na nos"! Meni je muka bilo od toga sta sam mu napravio, i uvek mi je muka od takvih sranja, i stvarno toga nisam zeljan (do te mere da sam nekad radije trpeo i neozbiljne batine nego da se suprotstavim). E sad imam skoro pa 50, daleko od toga da nekog odvalim nogom u glavu i isteram ga kroz prozor (sto mi se ni tada nije radilo, bila je dobra ekipa tamo za druzenje, i pice, i kurve, i bezanje na more u Neum i svasta) ali bosanski musliman je bas zasluzio. I da, bilo mi je muka, bas mi se smucilo!)

Meni se na taj, takav nacin ne razmislja. Ne zelim da aktiviram mozak u te svrhe.

guri

Citat: Mik poslato 27 Jun, 2014, 01:10
Citat: UFF poslato 27 Jun, 2014, 00:14
[rofl] ovaj mik je  [kralj]

guri sretan put i obavestavaj nas redovno  [motor]

Nisam ja bas nikakav  [kralj]

Nego su se u toj vojsci ('84-'85) bas bosanski muslimani trudili da provociraju po nacionalnoj osnovi, bas forsirali muslimanstinu. I zgadilo mi se! (Bili su napadniji od siptara, siptari su se okupljali u odvojenim grupama, ovi su bas nasrtali.)

(U to vreme ja bio mladjan, razgiban, pokretan, pa sam nekoj budali to "ister'o na nos"! Meni je muka bilo od toga sta sam mu napravio, i uvek mi je muka od takvih sranja, i stvarno toga nisam zeljan (do te mere da sam nekad radije trpeo i neozbiljne batine nego da se suprotstavim). E sad imam skoro pa 50, daleko od toga da nekog odvalim nogom u glavu i isteram ga kroz prozor (sto mi se ni tada nije radilo, bila je dobra ekipa tamo za druzenje, i pice, i kurve, i bezanje na more u Neum i svasta) ali bosanski musliman je bas zasluzio. I da, bilo mi je muka, bas mi se smucilo!)

Meni se na taj, takav nacin ne razmislja. Ne zelim da aktiviram mozak u te svrhe.


Ne sporim tvoju situaciju......ja sam proveo 40ak dana po BiH, a u Chapljini 10 dana boravio Oktobra prosle godine.
Moram da priznam da nisam imao ni jednu jedinu neprijatnost, cak sta vise svi su bili izuzetno ljubazni i druzeljubivi pocev od Hercegovaca,
Hrvata i Bosanaca pa i Muslimana, cak su me ti Muslimani odusevili citavo to vreme boravka po BiH.
Sa nekima sam i danas u redovnom kontaktu.

Mik

@guri
Nisam ni ja imao bilo sta sa mestanima, sve sasvim ljudski (Osim neke masovne tuce u diskoteci u Gabeli, a mislim da smo je mi (vojnici) izazvali - u tu Gabelu su slali ljude po kazni iz okolnih garnizona i bilo je svakakvih (Dakle imam razloga da verujem da je vojska to izazvala, i u izazivanju nisam ucestvovao). Tako da ni tu tucu ne bih pripisao mestanima.)

Ovi sto mi se smucise su dosli kao dosluzenici, i ne secam se vise odakle. I daleko im lepa kuca.

Nego, kol'ko se secam, jako lep kraj al' gde god da sam isao atmosfera je bila ... hmm... Depresivna, tugaljivo nesto cak i u toj staroj yugoslaviji.

Mik

@guri
Nego da vidis ti polje nevesinjsko! S tim sto tu cross ne bi prosao a ne TDM. Neverovatan prizor, kamen kao da raste iz zemlje, velika zelena livada (odnosno visoravan, jer je na brdu) a iz nje nicu kamenovi kao stecci (beli, neotesani, nadgrobni spomenici) od po pola metra - metar.

Hohštapler

...o¹ dobar put?
Od Metkoviæa kreni desno ka Splitu, Jadranska magistrala... ala tugo puta za motor... nerealno..

Pratim. :)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

guri

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 28 Jun, 2014, 01:12
...o¹ dobar put?
Od Metkoviæa kreni desno ka Splitu, Jadranska magistrala... ala tugo puta za motor... nerealno..

Pratim. :)

Split mi je na kontra stranu...jbg, ali se zato vracam preko Ulcinja-Tirane-Ohrid-Skoplje-Bgd.........ako neko ima bolji predlog slusam?????

guri

evo tema je otvorena kao sto sam obecao, i polako dopunjujem za dan dva ce biti kompletna... ko zeli da vidi moze ovde...

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,17815.0.html