Glavni meni

Hmmm...baba...

Započeo lord_oblivion, 13 Jun, 2014, 23:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Ovu skelu sam dobio od prijatelja kome vi¹e neæe trebati jer pali na truli zapad, ka neèem boljem...
U momentu rukovanja, bila je napola rasturena, agregat umotan u æebe, ispod stola pod stehom, kompletan zadnji deo rasturen i po gajbicama.
Za jedno popodne ga popakovasmo da mo¾e da se stekne uvid u stanje. Pali, radi, giba, koèi  :)

CM400T, negde je zovu i Custom :


Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

#1
Stanje agregata - radi, ostalo nebitno. Poklonu se u zube ne gleda.
Treba srediti koje¹ta sitnica naokolo ali nema ¾urbe (jer nema ni para)  :D

Struja je bila u blagom haosu a po¹to mi je to struka, nikakav problem srediti. Dodatno, stanje motora je dozvolilo i malo opu¹tanja u smislu fike-fike-fik, pa sam originalnu instalaciju malkice trimovao, originalnu kutiju osiguraèa zamenio malo savremenijom i izbacio kontrolne lampice za dugo i migavce. Gomila konektora, koja se po fabrici nalazi unutar fara, izbaèena je napolje i nalazi se iznad fara, za¹tiæena Kawinim feringom (tm by Lord_oblivion) :




Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Po¹to je lim sedi¹ta bio u oèajnom stanju, trebalo ga je srediti. Odlièan posao je napravio Juga  [cheers]









Posle obrade i farbanja :




Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Trebalo je re¹iti pitanje fara. U kr¹u sam iskopao stari far od Jawe Twinke, uglancan i ceo  :)
Nosaèi su one flan¹ne za krpljenje PVC vodovodnih cevi, trouglovi napravljeni od aluminijuma :





Far je dobio èak i nosaè za H4, sad sija kao sunce  :)



Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

castor

Sretno ti bilo, kolega! ;)
It's the ride that matters, not the bike…

lord_oblivion

Pasovanje èuvenog feringa, od onoga ¹to se na¹lo po radionici - ekseri i podlo¹ke :






Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Po¹to malo curka na semeringu osovine menjaèa, pa pravo na srednji lonac (¹to bude nezgodno na semaforu, malo gu¹i), napravim oluk da otoèi to  [rofl]



Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Onda re¹im da mi je pozicija sedenja ipak suvi¹e nisko pa da ne bih vario po ramu, da popunim sedi¹te. Kao najjeftinije re¹enje se nametnula boca purpene (tj. ono ¹to je od nje ostalo kad je drugar dihtovao dovratak u spavaæoj sobi)  :D





Pa presvlaèenje sedi¹ta... Originalni sunðer i presvlaka vi¹e ne odgovaraju, nabavljeni sunðeri od UFFovog drugara tapetara  [thumb_up] i dva lepa komada regenerata od Aæima  [thumb_up]
Lepak u spreju sam imao jo¹ od ranije, jedino sam kupio skaj, u YU-Sorbonu. Tamno braon, da malo razbijemo monotoniju :







Po¹to me mrzelo da lepim, ste¾em i èekam da se su¹i, frknuo sam nekoliko prohromskih imbus ¹rafova koji sve to dr¾e na mestu  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

#8
U meðuvremenu nabavljeni - nov prekidaè prednje koènice u Kompp kod Black Adder-a, polovna opruga prekidaèa zadnje,  polovna zadnja 130-80-16 od Je¹e iz MK Cruisers, nov akumulator i filter ulja kod Mileta Vulkana, ELF ulje u Profaco, èekaju ugradnju u nedelju.
Èim bude registrovana sledeæe nedelje, ide pravac kod majstor Juge da spravi deklice ispod sedi¹ta i nosaè kofera.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Mad Max

Kad ce pranje i poliranje chrom delova?
Brzi od smrti, Jaci od bola

lord_oblivion

Dve litre koka kole spremni, alu foliju æu da mrdnem iz kuhinje. Prvo guma, ulje i kumbulator  8)
Ah da, zakrpljena i plastika stop-svetla, koliko je moglo, ostalo je poduprla jedna podlo¹ka fi4.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

juga

E tako, slike, opis, to je zanimljivo mo¾da neko ne¹to nauèi, dobije ideju ... ili ti! [thumb_up]

Hohštapler

...ok sve, ali ¹to ga tako nagrdi sa sedi¹tem?! :/
Pa lep¹i bi bio da si onaj mJetal ostavio :)
Pa to je estetski 50% motora, koji je inaèe jedan od najlep¹ih nejkeda, pravi gvozdeni, klasika.

Pomno pratim.  [watching]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Andreja

Kakav rat bike! :D
Kakvo crno poliranje, va¾no je da se motor ne raspadne :P

©alu na stranu, jako mi je zanimljivo da gledam ovakve teme, reinkarnacija pomoæu ¹tapa & kanapa.

Peða, banjavam ti sutra ako bude¹ gajbi :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

lord_oblivion

Nisam, pre podne idem kod vulkanizera a onda vraæam toèak da ga montiram, vezujem kumulator i da obrnem krug po ulici.
Andrej, estetika u ovom sluèaju nije broj 1.
Ni¹ta od delova nije naru¹eno, poskida se skaj i sunðeri, iskopa se pena i vrati se original èas posla.
Prioritet je da bude tehnièki i upotrebno ok,sa ¹to manje novca, da se prevesla ova sezona  ;)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Inaèe, prvobitna ideja je bila postiæi ne¹to slièno ovome :

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Andreja

Sad tek primetih, CB400 ti je imala skoro duplo manje snage i  duplo vi¹e diskova nego ovo èudo :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

lord_oblivion

Da, 43KS (vs 27 koliko je imala CB) ali je interesantno da je ovde prepakovan ¹estobrzinski menjaè od CB a sekundarni prenos (lanèanici) ostavljen fabrièki od CM.
A ovaj jedan disk ima klip k'o deèija glava, tako da se ne sekiram dal' æe da koèi  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Danas po planu, zamenjeno ulje i filter, stavljena guma i malo provozano po ¹oru  :)


Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

BOKYBOY