Glavni meni

Noviteti

Započeo UFF, 20 Oktobar, 2010, 07:23

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Jefta

Citat: Gavrolini poslato 11 Oktobar, 2016, 01:03
I dakle bmw je dotakao dno pokusavajuci na kraju da iskopira i harli...tugo moja.
Bas se nesto mislim da je bmw dotakao dno...

UFF


mali_zmaj

Jebiga kidisu na americko trziste..,a ameri i njihov ukus...
jin-jang

Gavrolini

Ma serem se u njihove motore. Koliko god da obozavam automobile toliko na drugu stranu ne podnosim motore. Bukvalno ne postoji bmw motor koji bih voleo da imam. Neko me skoro pitao: a zar ne bi voleo gs1200 na poklon?  Pa bih i odmah bih ga prodao i kupio tri bolja motora.

PECA BMW

Premijera " sledecih 100 godina"  zanimljiv bokser od 7 min .


https://www.facebook.com/BMWUSA/videos/10154541781001303/
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hohštapler

Citat: Jefta poslato 11 Oktobar, 2016, 10:28
Citat: Gavrolini poslato 11 Oktobar, 2016, 01:03
I dakle bmw je dotakao dno pokusavajuci na kraju da iskopira i harli...tugo moja.
Bas se nesto mislim da je bmw dotakao dno...

BMW u 2016. oborio rekord u svojoj istori po broju prodatih motora.
Ubili.
GS, S1000R, S1000RR, XR1000, R90T... Ned'o bog da izbace 600ku, japanci u evropi mogu da pakuju kofere.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

srbac

Probali su hard enduro i odustali  [rofl]

bigbad86

Tesko da ce sjebati japance, cisto zbog toga sto su preskupi...

Hurricane

....ima i mnogo neljubitelja bmwa kao marke, dok kod japanaca ima vi¹e marki, pa ko ne voli Hondu voli Kawasaki, isto i za Yamahu i Suzuki..

a i nemoguæe je generalizovati bmw vs japanci i nesportski krajnje, dok bi bmw individualno gledano mogao biti bolji proizvoðaè od svakog

japanca..


osim Honde, podrazumeva se..

Jefta

Citat: Ho¹tapler poslato 11 Oktobar, 2016, 21:42
Citat: Jefta poslato 11 Oktobar, 2016, 10:28
Citat: Gavrolini poslato 11 Oktobar, 2016, 01:03
I dakle bmw je dotakao dno pokusavajuci na kraju da iskopira i harli...tugo moja.
Bas se nesto mislim da je bmw dotakao dno...

BMW u 2016. oborio rekord u svojoj istori po broju prodatih motora.
Ubili.
GS, S1000R, S1000RR, XR1000, R90T... Ned'o bog da izbace 600ku, japanci u evropi mogu da pakuju kofere.
To je sigurno zato sto smo svi mi zrtve brenda i sto volimo da bacamo pare na BMW kada za iste pare (kao sto gavra kaze) mozemo da kupimo 3 daleko bolja motora... Kakvi su svi ti ljudi, ukljucujuci i mene, idioti...

Bas sam provalio da o BMW motorima kenjaju oni koji ih nikada nisu imali, nikada nisu vozili i nikada nisu putovali na njima.

bigbad86

Niko ne spori da su BMW motorcikli vrhunski, za te pare moraju da budu. Ali nekima od nas su opet preskupi. Kada sam cuo da je zamena kompletnog kvacila za GS 1500e u ovlascenom servisu... Neka hvala.

Jefta

Ne nisu vrhunski,daleko od toga, samo mi nije jasno sto ih ljudi toliko pljuju...

PECA BMW

Citat: bigbad86 poslato 12 Oktobar, 2016, 12:59
Niko ne spori da su BMW motorcikli vrhunski, za te pare moraju da budu. Ali nekima od nas su opet preskupi. Kada sam cuo da je zamena kompletnog kvacila za GS 1500e u ovlascenom servisu... Neka hvala.

Isto je i kod mene , kad sam cuo da je za TDM 18,000 din membrana za jedan karburator (a ima dva) neka hvala !

bog da pozivi malu privredu i keneske delove !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Gavrolini

E vidis ja sam vozio bmw. Oba gs i mali i veliki.  Vozio sam i S. Ne kazem da su krsevi ali kazem da placate komplekse i bedz. Svaki ktm od 990 pa na dalje mi je bio bolji od gs. Nova afrika mi je bolja od gs.  A od S-a su mi bolji i gsxr i zx10 i r1.  Opet kazem daleko od toga da su to losi motori, samo. Su debelo precenjeni. I naravno vlasnici su nesto poput vlasnika starih afrika.

Hohštapler

Citat: Jefta poslato 12 Oktobar, 2016, 12:38

Bas sam provalio da o BMW motorima kenjaju oni koji ih nikada nisu imali, nikada nisu vozili i nikada nisu putovali na njima.

Ja? Kad sam ja kenjO o BMWu?
Ja sam jedino imao POGRE©AN dojam o GS1200, nikad nisam razumeo za¹to su ljudi toliko opèinjeni tim motorom... i ¹to je bre to poslednjih 7 godina najpodavaniji motor, i ko je bre lud da daa tolke novce kad ako oæe¹ enduro ima boljih, ako oæe¹ touring ima boljih, sportski nije, nije bre ni¹ta! Ali nisam pljuvao, jer moje je mi¹ljenje da svako ima svoj ringi¹pil - zlo i naopako da nam se svima sviða isto. Smatrao sam da je ta cena neopravdana i da se plaæa znaèka.

I onda, proletos seo na motor, i prvi put stao i poprièao sa vlasnikom... ¹ta kako... i javno se ovde na forumu posle izvino Jefti i GSovcima....
Taj motor je van konkurencije. Niko nema da ponudi kupcima ni¹ta, ama ni¹ta ni slièno.
Kolièina in¾enjerije, re¹enja, ve¹anje i ciklistika, koènice, performanse, potro¹nja ispod 5L, autonimija sa jednim punjenjem, onboard kompjuter, kvaèilo, oseæaj gasa, kvik¹ifter...
U realnom svetu punom rupa i èega sve ne, ko hoæe da puno putuje... ¹to bi reko Al Paæino "fogera baret...."
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

©to se tièe S1000rr....
Jedan jedini argument uvek imam kada se postavi pitanje koji je najbolji R na svetu.
Onaj koji je te godine osvojio Superstock na TTu.
Ultimativni test. Snaga, ciklistika, koènice, pouzdanost, elektronika, èitav paket. 4 kruga pakla.
Hatèinson na s1000rr.

Da stvar bude neverovatnija, dotièni ludak je ove godine Superstock S1000rr vozio i u Superbike klasi. Znaèi motor od 25.000e protiv ma¹ina od 250.000e.
I bio je drugi.  Danlop ga je pobedio na toj 10x skupljoj ma¹ini, ali isto s1000rr.
Istu stvar prièa i Guy Martin u svojoj knjizi, da je novi S1000rr svetlosnu generaciju od japanaca.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

srbac

Mira da je taj Gej Martin dobio puno ¹valpskih  para za tu prièu [rofl]

ikomline

ih ne prevrce se.....

BMW predstavio futuristièki motocikl koji se ne prevræe
Posle tri automobilska koncepta, BMW Vision Next 100, Rolls-Royce 103EX i MINI Vision Next 100, kojima je bavarski proizvoðaè obele¾io vek postojanja, usledio je i specijalni dvotoèka¹ u èast ovog velikog jubileja kompanije.




http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2016&mm=10&nav_id=1187032






jedan od komentara
Pitajte ih hoæe li se prevrnuti ako ga opauèi neka "123", pa da vidimo da li treba kaciga i odelo. Za tehnologiju svaka èast!

PECA BMW

Citat: ikomline poslato 12 Oktobar, 2016, 17:31
Pitajte ih hoæe li se prevrnuti ako ga opauèi neka "123", pa da vidimo da li treba kaciga i odelo. Za tehnologiju svaka èast!

oni to kaooo predstaviti kako ce izgledati vozila za 100 god , (mada nema od toga nista) ali dal se zapitao taj da li ce postojati "123" za 100 godina ,   [kralj]
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Gavrolini

Naravno da hoce u srbistanu. I 123 i golf2