Glavni meni

Noviteti

Započeo UFF, 20 Oktobar, 2010, 07:23

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

konji ne igraju previse ulogu na stazi....kontrola konja igra......motor sa kompresorom-turbinom se pojavljuje vec decenijama u raznim varijantama.....dkw, bmw, ajs, kawasaki, yamaha, honda.....suzuki mislim da nema nijedan....i nije doneo nista revolucionarno.....turbina je donela losu kontrolu  jer je postojao turbo-gap.....kompresor malo bolje radi.....ali ne zaboravite da pri nadpnjenu od 0,8 bara vi zapravo vozite dosta vecu litrazu.....
H2r je kawin pilot projekat koji ce kupiti neki ljudi....manji broj....vecina ce izbeci taj eksperiment.
Yamaha je odigrala na kartu cross-plane radilice, koja je poznata 100 godina, i rizik joj se isplatio.....dobila je motor koji ima bolju kontrolu snage.....u rednom cetvorocilindrasu....triumpph je rizikovao sa trocilindricnim 754 i rizik se isplatio......kawasaki rizikuje,,,za za pet ili sest godina videcemo da li je rizik bio isplativ....
Honda je rizikovala vise puta i svaki put je rizik bio popusaj..cx650turbo,cbx1000, nr750,valkyri 1800.zato sada ne rizikuju.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

freepartyman

I 200ks je previse a ne 300. H2r nije napravljen za stazu, dzabe mu 300ks kada ce nova R1 da ga obidje kako hoces. Nove hiljadarke su mnogima preveliki zalogaj a ne H2R. A da ne pricam o tome koliko kosta...Kawasaki pokusava po svaku cenu da puca na bogate kupce,ali sta znam uvek ce pre burzuj da kupi italijansku egzotiku nego kawu.  Amerikanci koji se loze na drag race ce ga kupiti,tamo  koliko vidim beleze solidnu prodaju.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

UFF

ok ubedio me caruga evo obecavam kad budem resio da kupim svoj prvi avion helikopter voz ili podmornicu da ce mi kava biti br 1 na listi razmatranja :D

i z1000 je losiiji motor od cb1000 :D

Hohštapler

Svaki motor je za stazu, samo je pitanje u èijim rukama.
U mojim bi verovatno 250cc 4t bila idealna . Za 250c  2t veæ ne bih smeo da tvrdim... Ko nije probao ne zna ¹ta sve ne zna.

H2R je marketing penal, prodali su ih ko ¹a¹a, a plus takav motor podi¾e imid¾ brenda pa onda onih kiriki motora prodaju vi¹e. Kawasaki je u poslednjih par godina u najuspe¹nijoj etapi svoje istorije postojanja.
Gotovo da nema klase motora u kojoj nema ili najbolji motor za novce ili ozbiljno konkuretnu ma¹inu,
ZX14, ZX10r, z1000, z800, ZX6R, Versus, Vulcan, ER6,  J300.

A da... evo kako se vozi H2 na IOM... egzibicioni krug Hillier-a od ove godine. Èovek je rekao da je i tako u stock varijatni to opasna sprava!
! No longer available
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mali_zmaj

ma sta god da naprave honda,yamaha ili suzuki,kawasaki ce da napravi nesto brze!!!!! he he  ali i ljepse naravno!!   :P :P   :-*
jin-jang

Charuga

Citat: UFF poslato 21 Novembar, 2015, 11:04
ok ubedio me caruga evo obecavam kad budem resio da kupim svoj prvi avion helikopter voz ili podmornicu da ce mi kava biti br 1 na listi razmatranja :D

i z1000 je losiiji motor od cb1000 :D
Vecina ljudi nema predstavu kolika je velicina Kawasaki korporacije.... a sto se tice Honde i Kawe.... to ti je kao kada biras ribu.....neko voli anemicne a neko vatrene...oni sto biraju na sigurno verovatno razmisljaju i o tome koliko ce im zena ziveti...a oni drugi ne razmisljaju...oni uzivaju dok traje....

bigbad86

Raspravljate se ko mala deca, sta god da uzmete a da je odrzavano je dobar motor. Kawasaki, Honda, Suzuki, Yamaha. Sve je to dobro. BMW izbegavajte :P (idemo drvlje i kamenje)

ja sam

Koliko god da je beskoristan,(ako je uopste tako),ja bih bar 3 cuvao u garazi,naravno da se ima love...uvek mozes ako nista da kazes da imas motor od 300ks....hahhahah

goranvojska

imao sam zx-10r 2004god i sin je to terao.ni do tada ni od tada nisam vozio brutalniji motor.sve ostalo je boranija.o trajnosti ne mogu da pricam jer 2god koliko je bio kod mene nisam imao problema.al da ideeeeee ide za sve pare.italijane nisam imao nikad pa u poredjenju sa dukcima aprilijama ne mogu da pisem jer ih nisam ni vozio.
e sad dizajn im je no1.bar meni.i ta desetka nije brate za normalnu voznju.jednostavno te tera da vozis.

Flavius Valerius Aurelius

#689
Nije mi jasno koliko ovde ljudi preterano pljuju po Kavi a hvale Hondu iako s vremena na vreme vidim "trazim delove za Hondu" temu ... Jedan od komentara za Hondu Afriku "nemoguce to trafika, to se ne kvari". Pa jbg, ja koliko vidim samo Honde se kvare? Ako kupis motor koji je 20 i kusur godina star, mora da crkne nesto makar ga i Nasa pravila...
Onda vidim i da neko rasparcao i Kavu u delove i prodaje ali NE zato sto je crk'o, nego zato sto je slupan, jos covek i sam kaze da je mogao da se 'opravi no nece ...
'Oces pouzdan motor? Prodaj levi bubreg i kupi nov, nema veze koji japanac. Secaj ga bar 30.000km i vidi da l' ce se nesto da se pokvari. 'Oce k.
Pun mi k* ljudi koji pljuju po necemu a NIKAD nisu to probali nego eto, kol'ko da kazu nesto i ostanu zapazeni.

U Teksasu na moto skupu sam upoznao lika iz Kalifornije koji ima 75.000milja (120.700km) na njegov 2003 636. Nista nije radjeno na motoru. Jos gura. Da li neko licno video isto tolliko km na cbr600rr? Ja nisam.

Ako nekom nije jasno sta je pisac hteo da kaze, nek procita Cika Carugin post o5. Covek jahao Kavu pre no sto je pola ljudi odavde jahalo pelene, (ukljucujuci i mene verovatno)
I oni NjEMU objasnjavaju sta je dobro a sta nije??? [veryangry] Vecu glupost u zivotu nisam video.

mali_zmaj

ma nasi su ljudi u kontu da nesto mora da traje vjecno,uz minimalna odrzavanja i jos da se proda za dobre pare kad se odluci za prodaju...  zato mi je ovo zadnji motocikl koji sam kupio u B i H ... niko nista ne odrzava,a cijene u PM.
jin-jang

Gavrolini

Pa bas ta serija ninje se i za stunt najvise koristi, verovatno bas zato sto je neizdrzljiv agregat :)

UFF

ma kantasaki ni na poklon :D

jedino losije od njega je trafika na plin

Gavrolini

Ma vozio bih sve sem afrike i bmw i to ne zato sto su losi vec iz principa.  I sad iskreno, da me neko pita koju litru novu hoces na poklon, dobro bih morao da razmislim. Ali verujem da bi dilema bila izmedju kawe i yamahe

Charuga

Citat: UFF poslato 21 Novembar, 2015, 22:13
ma kantasaki ni na poklon :D

jedino losije od njega je trafika na plin

Zajebantu, za kaznu sto me sekiras da dodjes na kafu, obidjes povredjenog kolegu i doneses privezak....taman prilika da te edukujem malo kao mladjeg..... [cheers]


UFF

 [rofl]  bih ja rado ali jos nisam uzeo neki auto a pocela 'ebena kisna sezona, mrak pada upre 17h nista ne stizem da zavrsim oko kuce a kad udari minus onda mogu samo da gledam nedovrsene poslove do proleca  [veryangry]

Bori¹a

parkiras bmw kod charuge... oba su na strane table :D


Zverinjak II


Andreja

Doo jaja, u visokim obrtajima original F1 iz starijih dana :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D