Glavni meni

Noviteti

Započeo UFF, 20 Oktobar, 2010, 07:23

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Citat: BOKYBOY poslato 17 Septembar, 2014, 17:32
...epilog...stari Versus-ruzan...novi Versus-i dalje ruzan ;D

e pa kad to kavasakista kaze onda nema dalje :D

BOKYBOY

Citat: UFF poslato 18 Septembar, 2014, 12:52
Citat: BOKYBOY poslato 17 Septembar, 2014, 17:32
...epilog...stari Versus-ruzan...novi Versus-i dalje ruzan ;D

e pa kad to kavasakista kaze onda nema dalje :D

...pa realno...jedan od,ako ne i meni najruzniji motor ikada... [neampojma]

K0le


Nikolaaaaw

Taj je za stazu, a " the legal 222 bhp street version"  :)

stilgar

222 ghp na srpskim putevima :o a tek registracija  [doh] to je za zapad, gde imaju 3-4 staze po drzavi, turis ga na prikolicu odes na stazu izdivljas i vratis u garazu a za grad neki naked ili skuter i pevas.  [yahoo]

Radanovic

Naravno treba saèekati prvo premijeru , al' Ameri objavili da æe ko¹tati oko 26.000$

castor

It's the ride that matters, not the bike…

srbac

Citat: stilgar poslato 19 Septembar, 2014, 14:43
222 ghp na srpskim putevima :o a tek registracija  [doh] to je za zapad, gde imaju 3-4 staze po drzavi, turis ga na prikolicu odes na stazu izdivljas i vratis u garazu a za grad neki naked ili skuter i pevas.  [yahoo]

Pa kod nas svaka r1 ili cbr1000rr ili ss1000r imaju najmanje 230 ks sa akrepom i power comanderom... pogledaj oglase.   [rofl] [rofl] [rofl]

Jefta

Jel neko negde video cuo neku novost za novi Ducati 1299??


Mik

Citat: srbac poslato 19 Septembar, 2014, 20:24
Citat: stilgar poslato 19 Septembar, 2014, 14:43
222 ghp na srpskim putevima :o a tek registracija  [doh] to je za zapad, gde imaju 3-4 staze po drzavi, turis ga na prikolicu odes na stazu izdivljas i vratis u garazu a za grad neki naked ili skuter i pevas.  [yahoo]

Pa kod nas svaka r1 ili cbr1000rr ili ss1000r imaju najmanje 230 ks sa akrepom i power comanderom... pogledaj oglase.   [rofl] [rofl] [rofl]

E jes' vidis, interesantan fenomen :). I jos je kod nas sve u "totalnom fullu" [rofl]!
I automobili i motori. Oglase za traktore nisam gledao al' verujem da su nam i oni u totalnom fullu. Da ne pominjem u kakvom su nam samo totalnom fullu granice, vojska, skolstvo, zdravstvo. Inace je zdravstvo najodgovornije za totalni full  [doh].

A sad bi malo da off-ujem :).
Mislim da za "turbo" ili volumetricki kompresor (pogon kompresora sa radilice motora, ima razlicitih tipova, jedan od njih je skupoceni tzv. "G-lader") vazi neka druga "prica". Takvi motori uvek daju mnogo vise snage, nrocito sa turbo-kompresorom. Motorima bez tog dodatka je granica brzina klipa, tu je zestoko trenje, sve ostalo "pliva". I tu postoji neka ne mnogo pomerljiva granica, npr. sracunao sam to za Suzuki gsx 1100 79' i R1 04 na obrtajima maksimalne snage (kod Suzukija 9700, kod R1 13750), pa su brzine klipa 19.4m/s kod Suzukija i 21.? kod R1 (ne pitaj za decimalu, ne secam je se, a sa 50 godina suvise sam "mlad" da budem u totalnom fullu). Tek tu su negde, bez obzira na 25 godina razlike. Sklopovi koji se obrcu u lezaju, zavisno od dimenzija (i vrste lezaja), lako idu u enormne obrtaje, npr. turbo-kompresor se vrti na 100.000, 200.000. Sklop klipa i cilindra (ili karike i cilindra) ostaje na onom sto mozemo da platimo.
Pa mislim da je sasvim realno da motor za civilnu upotrebu od 750ccm  prebije 200 konja, i da to ujedno i dugo traje. Imao bi masivniju radilicu, nize obrtaje (ovo je najvaznije), vecu potrosnju (jer nije dizel), vecu cenu (!!!). Da li bi se lepse vozio??? (Sto zavisi od ziroskopskog momenta teze radilice???)

(Pa reko' ja, u onom delu dok sam bio posvecen temi, da je zdravstvo najodgovornije  :).)

Radanovic


Radanovic

Zeleni spremaju kruzera baziranog na modelu ER6  [neampojma]


Moto Guzzi Scighera




UFF

izgleda odlicno ali ako taj agregat ne daje 200 konja onda :
"KOJI STE GA QRAC TOLKOG NAPRAVILI?"

srbac

Agregat mi lici na naku pumpu za vodu iz Tekije....


Radanovic

Jedan detalj sa H2


Andreja

U jebem li ti, kako nadrkana bregasta osovina.







:D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hohštapler

Ne èaèkaj forum nego kreæi lebtejebo! :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

anticd88

Nova YAMAHA XJR 1300! :)

2015 Yamaha XJR1300

A moze i u ovoj varijanti. :)

2015 Yamaha XJR1300 Racer
We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing.