Glavni meni

bluetooth , telefoniranje u toku voznje , komunikacija vozac-suvozac

Započeo Darko, 01 Jun, 2014, 15:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

ma ja sam ovo sam na brzinu na¹ao, ovako izgledaju ali ima 2 verzije, novija ima samo jedan konektor (USB) i za punjenje i za slu¹alice, a starija (kao Driver023 ¹to ima) ima odvojeno to, a fora je ¹to valjda ne mogu da se umre¾e.
Inaèe, ovaj ima po¹tarinu, ako naruèuje¹ naði neki free shipping..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

banevuk

Skinuo aplikaciju za telefon za automatsko javljanje. Probao preko slu¹alica i radi prefektno s time ¹to sam navukao parèe sundjera na mic i sve èièkom zalepim za kacigu. Terlefon se upali posle dva -tri zvona . Ka¾u ljudi da me èuju odlièno bez mnogo ¹umova od vetra. Dovoljno za neku osnovnu komunicaciju. (App: "Auto Answer the phone") Jeftina i najbolja veza (¾ièana)

Darko


Hohštapler

Pa android to ima u settings-u da se podesi kad se stave slu¹alice.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

banevuk

Moj ili nema ili ga nisam uspeo da nadjem pa sam uradio gore navedeno , isti ku... drugo pakovanje


Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

davidoff

Juce mi je stigao bt intercom sa Aliexpress-a...38 eur i 580 din pdv-a....montiran i proban,do duse ne na motoru ali i to cu uraditi uskoro....vrhunska stvar....svaka preporuka,laka instalacija,lako povezivanje,jaki zvucnici,razgovetan zvuk...













Uskoro stize jos jedan za suvozaca...
We won't forget you Marco....


UFF

zna li neko sto pederi naplacuju pdv za iznose ispod 50e ili 70 koliko je navodno dozvoljeno?

zVuk

pdv placas za svaki iznos, a ono do 50 ili 70 bmliga sto se ne placa je carina.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

UFF

aha ok
mada je i to nelogicno jer nisam kupio od firme iz Srbije pa sto ona Srbiji da placam pdv..

meni stizu stalno neke stvari od po 10e u ne naplacuju mi nista

zVuk

i meni su stizale stvari od po 10-40$ ali su kinezi na svakoj od tih stvari u stavku cena pisali gift.....pa mozda zbog toga....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

davidoff

Ovu komunikaciju su procenili na 25$ tj. 2705.37 din i naplatili pdv od 541.07 din a meni postar trazio 580 din....nisasm pitao zasto valjda za proviziju na uplatu... :-) Za kameru su mi naplatili 980 din a procenili je na 45$....na obe stvari je pisalo gift,ne pali vise ta fora nisu ni oni bas toliko glupi...
We won't forget you Marco....


zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Jefta

@Darko

Ako zelis komunikaciju vozac suvozac to ce ti resiti ovi bluetooth uredjaji sa aliexpresa. Svaki od njih moze da se poveze i sa telefonom i sa navigacijom pa da mozes da se javljas.
Za sebe sam uzeo N-com od Nolana zato sto imam N104 Nolan kacigu i super radi. Kada ne neko zove stisnes dugme sa strane i otvori se veza. Ako si tada povezan sa suvozacicom onda nju mutira i iskljucuje je iz razgovora da ne bi cula sta ti pricas sve dok ti ne odlucis da je ukljucis u razgovor. Interkom radi kao stalno otvoren tako da ne moras da pritiskas nista da bi razgovarao sa saputnicom.

Komunikacija na relaciji vozac - vozac je malo problematicna sa bluetooth uredjajima pogotovo kineskim jer im je domet nikakav. Jedino sto sam cuo od kolega koje koriste par tih urejaja je Scala neka sa antenom koja kosta 400e. I oni kao mogu da pricaju najnormalnije kada se voze.
Bolja opcija na relaciji vozac vozac je toki voki gde sprovedes u kacigu zvucnike i mikrofon i prikljucujes preko PTT tastera na spoljnu jedinicu toki vokija.

Ono sto ja trazim, ima ga, ali ne znam kako da ga nabavim je uredjaj koji se kablom povezuje za toki voki i onda se bluetooth konekcijom spaja sa mojom kacigom. To mi omogucuje da i razgovaram sa suvozacicim, ali i sa drugim motorima u grupi tokom voznje preko toki voki radio stanica.

perlx

Ono sto ti trazis je Bluetooth PMR adapter, tipa Albrecht BPA 100.
http://diesnerfunk.de/images/bpa100.jpg
Ili stanica sa BT.

Jefta

Da eto tako nesto mi treba. Ima isto i od proizvodjaca SENA isti taj adapter.

UFF

jos samo da ga kupis i svakom kolegi koji zeli da vozi pored tebe :)
i onda jos samo da uklopis da svi imate slicne motore, stilove voznje, godisnji odmor u isto vreme, novca i da vas interesuje voznja do iste lokacije
samo

Jefta

Citat: UFF poslato 04 Februar, 2015, 22:05
jos samo da ga kupis i svakom kolegi koji zeli da vozi pored tebe :)
i onda jos samo da uklopis da svi imate slicne motore, stilove voznje, godisnji odmor u isto vreme, novca i da vas interesuje voznja do iste lokacije
samo
Nema potrebe da kupujem svakom kolegi. Mi se dogovaramo da svako uzme po PMR radio stanicu. Oni ce povezivati kablom sa slusalicama, a ja bih da iskoristim bluetooth komunikaciju kada vec imam instaliranu u Nolanci.
Sva sreca pa sam vec nasao prijatelje sa kojima mogu da se vozim na kraj sveta, bez obzira sto nemamo slicne motore, a kada planiras voznje onda se i dogovarate da u isto vreme uzimate odmore. Stilovi voznje su najmanje bitni.

UFF

samo kazem jebeno je to sve uklopiti... a ako stilovi voznje nisu isto onda ni puitne brze nisu pa onda kao da ne idete zajedno, ili idete a neko se smara... onda kad stignete neko hoce da gleda istorijske znamenitosti a drugi hoce na plazu a treci u klub... neko bi ostao dva dana drugi sva sata..