Glavni meni

Yamaha T-max

Započeo cika zuba, 30 Januar, 2011, 10:27

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

cika zuba

Kako ga neki nazivaju "kralj-em" maxi skutera,pojavio se jos davne 2001 godine,2004 je uradjen  redizajan koji se najvise odnosio na mehaniku,dodat je jos jedan disk napred,karburator je zamenjen inejction-om.2008 godine izlazi druga generacija T-max-a.2010 povodom 10-godisnjce izlazi limitirana serija pod nazivom WhiteMax.

Zapremina : 500ccm
Snaga : 43 ks
Motor : pararel twin

Jedan je od retkih proizvoda Yamahe koji se komplet radi u Japanu i kompletan stize na trzista sirom sveta. Ovaj skuter se najvise vozi u Italiji,godisnje se proda skoro 11000 primeraka po ceni od 9000-10000 Eur. Kod nas cene krecu od 8400 za proslogodisnji model.

[attachment deleted by admin]
[/

alexanto

Da sam ni¾i 7-8 cm posedovao bih jednog T-Maxa rado.

cika zuba

Citat: alexanto poslato 03 Februar, 2011, 20:32
Da sam ni¾i 7-8 cm posedovao bih jednog T-Maxa rado.

Ja sam u teskoj dilemi,dal Tmax ili Nexus 500 :/ danas sam video jos nesto zanimljivo ali jos se premisljam.....
[/

noam chomsky

Tmax je monstrum od skutera...imao...prezadovoljan apsolutno svime osim potrosnje...Koliko to cudo srce, nije normalno...ali da hoce da potegne, hoce, nema kod njega otvaranja punog gasa na semaforu bez proklizavanja
lepota prirode je refleksija lepote nauke

alexanto

Citat: cika zuba poslato 03 Februar, 2011, 20:51
Ja sam u teskoj dilemi,dal Tmax ili Nexus 500 :/ danas sam video jos nesto zanimljivo ali jos se premisljam.....

To su slatke muke... [zvizdi]
©ta si jo¹ to video zanimljivo?

kurisha

sve je to lepo al cena od 10000 mi nikako nije jasna [ludak]

bucko

2002. godine kupio sam prvog Tmax a i vozio ga do 2008. kada sam ga zamenio za novi sa abs om.
Isao sam  sa njime do mora i lepo se navozao po Beogradu i okolini.
Raniji model je imao karburator i umeo je de popije i 10. po gradu a novi  sa istim nacinom voznje je na oko 7,5 l.
Osim sitnih problema sa servisom nijedan bitan problem sa njime nisam za 10 god imao ,a u stanju je da u svakom momentu izmami osmeh na lice.
Sve preporuke,odlican prevoz.

pit



   Pre par godina nas nekoliko krenulo malo na voznjicu do Kopaonika i T MAX jedini skuter ...muku smo imali da ga pratimo po kratkim krivinama na gore ....jednostavno je ulazio u krivini sa mnogo vecom lakocom nego svi mi ostali sa ''normalnim ''motorima.Odusevio me ,moj favorit u bilo kojoj klasi skutera i potpuno opravdava visoku cenu.

bucko

Provali na gornjoj slici koliko mu ja teziste nisko postavljeno.
Jedina zamerka mu je polozaj akumulatora koji je  zbog izjednacavanja mase pomeren izmedju farova pa kad on rikne moz se ubijes dok samo dodjes do njega.Preporuka je da se izvuce instalacija u fioku ispod volana da bi mogao da se dopuni strujom.

dzoni tattoo

    sjajan skuter,vozio,za klasu ozbiljniji od nexusa,svakako...ja sam se lomio izmedju njega i silver winga 600,izabrao hondu zbog nekog puta od 4000km,ali sigurno prvi ili drugi skuter na trzistu,nikako nize ...:-)

svetac

ma kazem ja,skoro kao burgman! nije sto ga momentalno posedujem,al najbolji...................   [cheers]  [yahoo]

Mita

Taj skuter i jeste medju jednim od najlepsih max-i skutera i to je moj omiljeni maxi skuter ali posto nisam imao dovoljno para ja sam se odlucio za Kymco Xciting 300R 2010 jedini u BG..Ja sam ga platio 4400e ali zato je na sajmu isti takav bio 4800...Ali i dalje ostajem pri tome da je TMAX najlepsi i najbolji max-i skuter..Ako ga kupis neces se pokajati ;)

Gašpar

Prvi model T-maxa mi se dopada zato sto je imao prednju masku na foru R6. Posle su mu izduzili farove i vise mi se ic ne svidja.
Sto se tice kvaliteta, pa to ne mozemo da sporimo zar ne, ipak je japanac u pitanju  ;)

cika zuba

[/

cika zuba

[/

Major

Sve citam ovo TMAXISTA  kao taxista.. malko glup videjo mogu oni dosta bolje od ovoga!

WOLVERINE




  "JUST  ONE THING HE KNOWS NO ALTERNATIVE TO THE MAXIMUM... FOR TMAXISTA, THE MAXSIMUM HAS ALWAYS BEEN THE ONLY POSSIBLE CHOICE...   FOR A TMAXISTA GOOD ENOUGH IS NEVER ENOUGH"


  Ovo je dovoljno..........

cika zuba

Predstavljen 2012...
530ccm,3.5 ks vise od starog,7nM...
Za pogon zadnjeg tocka sada kais...
Zadnji disk na desnoj strani,nema one bolcne od 5 cm kao na 2008...  ;)
Tabla veoma interesantna....

[attachment deleted by admin]
[/

cika zuba

[/

cika zuba

[/