Glavni meni

Potrebna krv... ( 0- )

Započeo juga, 13 Maj, 2014, 03:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle

ja pravim pice i pancerote

Lazic

:-* ti si na¹ èovek... Ja dobro upadam u podrume na glavu...;D


Darko

#83
samo da vam kazem...ovo je jos jedan nacin kako zavod zloupotrebljava ovakve situacije....

nestasica je krvi - to stoji ... ali cim procitate tekst treba da vidite da nesto nije u redu... kaze "malom klincu ostalo jos 24h zivota i potrebana hitno krv grupe 0+ , 0- i A+ ..

prvo. NIGDE , NI U JEDNOJ BOLNICI se ne moze desiti da neko umre zbog toga sto nije primio krv na vreme... u svakoj bolnici postoje rezerve zbog ovakvih stvari , one koje se cuvaju za naj naj naj hitnije slucajeve , tako da ta varijanta  "ostalo jos kurac palac sati pa ce umreti ako ne primi krv" pada u vodu...

drugo. koja je klinac krvna grupa zaista ? A+ , 0- ili 0+ ??? pa ne moze da bude sve tri u isto vreme sigurno a oni traze sve tri grupe...

trece. terapijska doza bebama je pola kese krvi zbog malog volumena krvotoka , tako da ako nemaju jednu kesu od ove tri grupe na institutu , koje su najcesce , a ima ih toliko zaposlenih , treba da im se stavi katanac na vrata i nikad u zivotu da ne prorade vise....

PERLX je kralj  !  [cheers] [cheers]

slepci...

nikola_m

Ja sam A+ ako zatreba javite
0641197475 Nikola

perlx

Citat: Darko poslato 21 Maj, 2014, 16:56
...eto, kod nas na VMA ovoga sigurno nema i nikad nece biti....
Ova ti nije trebala.
Komentarises internet pisanije, za detalje se uvek treba obratiti direktnom nadleznom.

Darko

bravo... i to sto kazes...

reseno  [thumb_up] :-* ;)

perlx


Lazic

https://www.facebook.com/marko.spiroski.3/posts/1676649219092993


Æerkini drugari imali udes, jo¹ dripci bez dozvola, ovaj mali Matija ®akniæ lepo nadrljao, vozio Stankarin sin... Vi¹estruki prelomi kuka, ka¾e mi Anita da je izgubio dosta krvi za vreme operacije, hitno je potrebna 0-

Mi smo svi porodièno 0+...

Treba u zavodu reæi da je za Matiju ®akniæa na ortopediji urgentnog centra... Bem ti decu... :(

Hurricane


ЯЭВОЛУТИОН

Kad ljudi imaju O- grupu , trebaju da misle u napred i da na svakih sest meseci daju krv....onda ovakvih problema nebi bilo....

ja imam O+

 
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hohštapler

0+
Ako bude trebalo javi, ni¹ mi nije problem.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.