Glavni meni

problem sa plinom

Započeo eclipse4, 24 April, 2014, 19:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

Citat: bokilic poslato 24 April, 2014, 23:42
elektronski isparivac,to jest elektricni koji neradi preko vakuma,cita sa kabla od svecice impuls,i neradi duze od 5sek na kontaktu,tek kada upalis auto nastavlja da radi,tako treba da bude,i moze da stoji 10sai na kontaktu nesme da propusti plin...
znaci odradi automatski saug 3do 10sek i onda stane curenje plina,tako mora da bude,ako je drugacije onda nije prekidac u redu,ili je neko nesto lose postavio...
mozda je crkla mmbrana,to sto je nova neznaci da je kvalitetna ...

kao sto sam naveo stari pre promene kad sam video da nesto nije uredu je upravo to radio,za minut dva bi usmrdelo sve oko auta.
prekidac mi je menjao ovaj majstor i rekao mi je pre nego sto ga upalis daj mu par puta kontakt....i onda sam ja tako radio,medjutim,par puta do moega,ono 10 puta po 10 kontakta....

ali kad upali onda radi sasvim normalno nista se ne desava,sve dok ga ne ugasim cim ga ugasim posle dva minuta opet ista procedura mora.....

eclipse4

Citat: pittatore poslato 24 April, 2014, 23:50
Vakumski ima pipicu u centru isparivaca koja ,kako da kazem, masno ulazi unutra pritiskom na nju. Elektronac to nema

znaci spolja ja ne mogu da ih razlikujem po necemu?

pittatore

Mozes spolja samo po tome sto u centru nasuprot onog srafa za montiranje ima pipicu (vakumski) a ako ga nema onda je elektronac, ali s obzirom da se vakumski ne proizvode vec dosta dugo a tvoj kazes da je nov onda je definitivno elektronac.
Ne budi lenj i idi do union karica ispod bogoslovije ili u subotu do bubnja i uzmi membrane,to ti je mozda pola sata posla. Stelovanje sam ti objasnio kako i sta.
Pazi ako si slucajno u medjuvremenu menjao filter vazduha hoce i zbog toga da zajebava jer si mu poremetio odnosno osiromasio smesu, plin je tu jako osetljiv.

bokilic

jel imas na nekom kablu od svecice neku zicu namotanu...ili od kabla zmedju bombine i razvodnika...neku namotanu onako u krug zicu oko kabla...
mozda ti je prekidac los pomeren,sta ja znam sad vako napamet, mozda je propustio benzinski ventil pa cusne i mal starog benzina u karbako ga ima uopste,
mada..membrana filter,plinski ventil...
brmmmm

eclipse4

Citat: pittatore poslato 24 April, 2014, 23:56
Mozes spolja samo po tome sto u centru nasuprot onog srafa za montiranje ima pipicu (vakumski) a ako ga nema onda je elektronac, ali s obzirom da se vakumski ne proizvode vec dosta dugo a tvoj kazes da je nov onda je definitivno elektronac.
Ne budi lenj i idi do union karica ispod bogoslovije ili u subotu do bubnja i uzmi membrane,to ti je mozda pola sata posla. Stelovanje sam ti objasnio kako i sta.
Pazi ako si slucajno u medjuvremenu menjao filter vazduha hoce i zbog toga da zajebava jer si mu poremetio odnosno osiromasio smesu, plin je tu jako osetljiv.

brate ja do bogoslovije imam 300km ;)

a nije frka narucicu ja te zajebancije od ovog stanisica iz futoga,tamo sam kupio i taj rasprsivac ili kako se zovi,oni su valjda ovlasceni za taj "zavoli"

pittatore

E jbg nisam znao gde ti je to "trenutno kuci" ;D

eclipse4

Citat: bokilic poslato 24 April, 2014, 23:57
jel imas na nekom kablu od svecice neku zicu namotanu...ili od kabla zmedju bombine i razvodnika...neku namotanu onako u krug zicu oko kabla...
mozda ti je prekidac los pomeren,sta ja znam sad vako napamet, mozda je propustio benzinski ventil pa cusne i mal starog benzina u karbako ga ima uopste,
mada..membrana filter,plinski ventil...

idem sad dole da pogledam odmah.

eclipse4

Citat: pittatore poslato 25 April, 2014, 00:04
E jbg nisam znao gde ti je to "trenutno kuci" ;D

negotin....mesto gde su cene urnebesne a nema niceg sta ti treba ;)

pittatore

Mozda zavijen izolirom nemoj da bukvalno trazis zicu oko kabla :)

pittatore

Vidi kod Tuta u komsiluku, oni su glavni na bubnju za plin.

eclipse4

Citat: bokilic poslato 24 April, 2014, 23:57
jel imas na nekom kablu od svecice neku zicu namotanu...ili od kabla zmedju bombine i razvodnika...neku namotanu onako u krug zicu oko kabla...
mozda ti je prekidac los pomeren,sta ja znam sad vako napamet, mozda je propustio benzinski ventil pa cusne i mal starog benzina u karbako ga ima uopste,
mada..membrana filter,plinski ventil...

sad sam pogledao na kablu oko svecice bilo koje nema nista,na kabal iz razvodne kutije ka bobini takodje nema nikakav kabl....e sada na bobini sa desne strane ima jos jedan dzek gde idu vise zica,cini mi se da je jedna od njih je izvucena iz nekog kabla (vidi se gde je ono zastitno crevo sto ide preko zica iseceno) i vezana na dzeku gde i ostale zice.....

pittatore

Hmmm, ako nemas razvodnik vec direktno sa bobine kablovi idu na svecke onda je moguce da je tu izvucena zbica odnosno taj citac varnice. Aj ti resi membrane, gotovo 100% sam siguran da je do njih,sve je to turski kvalitet delova i te membrane sa paljenjem iskljucivo na plin vrlo brzo crknu.

eclipse4

nismo se razumeli,jedan kabal ide od bobine na razvodnu kutiju....a na tom kablu nema nikave dodane zice....
od razvodne kutije idu cetiri kabla na svecice ni na jednom kablu nema nikakve zice

pittatore

Onda nemas tu zicu citas i prekidac za plin nezna kad da pusti plin tj. ne vidi kada ti verglas odnosno kada varnica putuje kroz kabl.
Probacu da nadjem na netu sliku pa kacim


pittatore

 [rofl] jedno glupo pitanje, jel ti fiorino na frgu ili ubrizgavanje?  ;D

eclipse4

jos da mi prevedes frgu ;) ;) ;)

koje crno ubrizgavanje ;)

pittatore

frga=fergazer=karburator ;D

eclipse4


pittatore

Bato membrane nema sta drugo, nit imas citac varnice nit simulator za benzinske dizne nit ista od toga.
Imas onaj plavi elektroventil koji cakce kad das kontakt odnosno zatvara benzin (crevo benzina se nalazi na njemu) a one dve zice od njega idu do isparivaca opet na jos jedan elektroventil koji diriguje da pusta plin u usis iz isparivaca, samim tim ako ga duze zadrzis na kontaktu usis se puni nonstop plinom i pocne da smrdi.
Dakle membrana za plin u isparivacu te zeza garant jer nemoze da isporuci plin ,a motor mucenik pokusava da usisa na verglanju (u tvom slucaju 10 verglanja) koliko mu treba.