Glavni meni

ER5 ili CB500

Započeo zagadjenje, 05 April, 2014, 18:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zagadjenje

Ako tema nije na pravom mestu neka administratori premeste :)

Dakle, u fazi sam kupovine motora. Ciljam neki od 500ccm. Bio bi mi to prvi motor, visok sam 170, 80kg

Tra¾io sam i èitao dosta o ova dva modela, ali me ipak zanimaju nek stvari.
Imam dilemu koji motor uzeti izmeðu ova dva. Cenovno su tu negde. Delovi za ER mi se èine dostupnijim, motor je èe¹æi kod nas pa se i delovi mogu lak¹e naæi.
Znam da ER ima nazad dobo¹, CB ima disk posle 96/97 godine. Oba imaju vodeno hlaðenje.
Interesuje me kakvi su motori za vo¾nju, koji je udobniji, kakvi su im agregati, CB bi trebalo da je ne¹to jaèi... Interesuju me èisto mi¹ljenja i iskustva ljudi koji su vozili ove modele kako bi mi to pomoglo malo da se odluèim za neki od ova dva modela :)

[cheers]
Tjuning bud¾ing

Darko

 [cheers] [cheers]
za ovaj savet ce se sigurno neko javiti i objasniti sta , kako , zasto , koliko ... imamo ovde vrsnih majstora

BOKYBOY

...i vrsnih zajebanata....tema ode u off u najavi...prelazi u Kawa vs Honda prepucavanje... [facepalm]

...koji god da uzmes,neces pogresiti jer su jako slicni,pokusaj samo da nadjes sto bolji primerak,marka je manje bitna...srecno... [cheers] [cheers] [cheers]

zagadjenje

To da zajebanata ima sam primetio :D :P Niej ni to problem, samo da dobijem adekvatne odgovore na pitanja ;)
Tjuning bud¾ing

Boban_m

CB je veci, ER ima magnet koji hoce da se raspadne na starijim modelima, mislim da je rijesen '94. Inace oba pouzdana, malo trose i slicni po ostalim osobinama. Vjerovatno je polovan deo za masinu od ER lakse naci jer je KAWA tu masinu ubacivala u dosta modela, ali nije ni CB neka egzotika.

Andreja

Ono ¹to su ti veæ rekli, agregat koji je u ER5-N mo¾e¹ naæi i u GPZ-u, EN-u i KLE-u, sa nekim sitnim izmenama tako da su delovi prilièno pristupaèni.
Moj dobar drugar (Alekre na forumu) vozi ER5-N par sezona veæ i nema zamerki, samo redovno odr¾avanje.

CB500 sam provozao malo po ulici, vozi se kao bicikla (potpuno oèekivano), ide dojajno za taj segment motocikala i koèi brutalno, za tih par stotina metara su me koènice odu¹evile. E sad, ide ono "èuo sam", reko¹e mi da hoæe da potro¹i boga oca kad se zavræe (mada to va¾i za svaki motor al' 'ajde...) I u beloj boji izgleda predrkano :D

U principu, koji god da uzme¹, neæe¹ pogre¹iti, samo je bitno da primerak koji uzme¹ bude u dobrom stanju (ma 'ajde?!).
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

UFF

cb dosta bolji, er jeftiniji
ako se odlucis za er mozes da kupis od naseg drugara stilgara ima odlican primerak i na prodaju je

zVuk

...ma, kad bolje razmislim uz'i cb500
Ko se ljuti, uleti mu kruti

zVuk

...ili mozda ipak bolje er5....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

zVuk

....e bmliga, sad sam i ja u dilemi sta da uz'es...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Andreja

A da uzme oba? Mislim da bi to bilo najbolje.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

zVuk

...aaaaaa ne ne ne ne ne ne kolega, ako bi uz'o oba, onda ne bi imao dilemu, ako uzme jedan, onda ce uvek biti u dilemi "sta da sam uz'o onaj drugi.?"....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Inspektor

Malo cu da off-ujem (kako ne bih otvarao novu temu)...
Da li je CB500 jak za pocetnika?
Vozio sam Keeway Speed 150 kada sam polagao krajem 2009 i posle toga nista.

Bugi

A da ne lupas glavu mnogo uzi bandita

Andreja

Citat: zVuk poslato 05 April, 2014, 19:38
...aaaaaa ne ne ne ne ne ne kolega, ako bi uz'o oba, onda ne bi imao dilemu, ako uzme jedan, onda ce uvek biti u dilemi "sta da sam uz'o onaj drugi.?"....

To sam prevideo, sla¾emo se potpuno!

Citat: Inspektor poslato 05 April, 2014, 19:44
Malo cu da off-ujem (kako ne bih otvarao novu temu)...
Da li je CB500 jak za pocetnika?
Vozio sam Keeway Speed 150 kada sam polagao krajem 2009 i posle toga nista.

Odlièan poèetnièki motor koji mo¾e i fino da potegne, nema gre¹ke.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

UFF

Citat: Inspektor poslato 05 April, 2014, 19:44
Malo cu da off-ujem (kako ne bih otvarao novu temu)...
Da li je CB500 jak za pocetnika?
Vozio sam Keeway Speed 150 kada sam polagao krajem 2009 i posle toga nista.

ide 200 bez problema ali nije jak ako ne preterujes sa gasom kao sto sam ja nekad pa sam stigao sleper od pozadi sa 150kmh

Inspektor

Citat: UFF poslato 05 April, 2014, 19:55
Citat: Inspektor poslato 05 April, 2014, 19:44
Malo cu da off-ujem (kako ne bih otvarao novu temu)...
Da li je CB500 jak za pocetnika?
Vozio sam Keeway Speed 150 kada sam polagao krajem 2009 i posle toga nista.

ide 200 bez problema ali nije jak ako ne preterujes sa gasom kao sto sam ja nekad pa sam stigao sleper od pozadi sa 150kmh

Meni samo cimanje oko polaska iz mesta...
Kada sam prvi put seo na brzinca koji je imao ni manje ni vise nego 300ccm 55ks :/ pao sam pri polasku..
I tokom obuke u pocetku sam davao mali gas iz straha i non stop mi se gasio... Ali kasnije sam to prevazisao... Nadam se da nece biti isti slucaj sa 500ccm..  [neampojma]

UFF

naucis na parkingu za par minuta
nema toliko agresivan start ni jedan od dva navedena i nemas razloga da se bojis
sedi se nisko amotori nisu previse teski pa mozes da ih zadrzis i ako krenu da ti padnu u mestu
uopstalom tu su crash barovi za pocetnika
inace cb500 se koristi u auto skolama sirom evrope za ucenje pa ako mogu oni moci ces i ti

zagadjenje

Citat: Bugi poslato 05 April, 2014, 19:44
A da ne lupas glavu mnogo uzi bandita

Ne bik bandita. BiJo GS u opticaju, ali otpo.


Citat: zVuk poslato 05 April, 2014, 19:33
....e bmliga, sad sam i ja u dilemi sta da uz'es...

A da ja ipak uz'em oba pa iz'berem?!

Tjuning bud¾ing