Glavni meni

Koji SUV kupiti?

Započeo UFF, 12 Mart, 2014, 03:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Major


FANTOM

     Bilo je pisano ovde kako izgleda podignuti Mitsubishi Pajero Sport pa naletoh na jedan klip kako to izgleda ...

! No longer available

UFF


Lazic

Ili je do vozaèa ili guma, ili je Pajero govno u odnosu na Land Cruiser...?

jevta

Meni je uvek najbolji moj ;D ;D

Grof

#1665
Taj Pajero sport i kada nije ovako nadrkan mi spolja izgleda super... a tek ovako dignut i nadrkan  [klanjam_se] [srce] ... ali realno nama u Vojvodini treba koliko i rupa u zubu... sem mo¾da da nadoknadimo centimetre kojima smo geografski uskraæeni  :-[

FANTOM

    Klip koji sam okacio sa ovog YT kanala uglavnom sve zivo sam pregledao i mogu vam reci da ovaj Pajero Sport vrlo lako uspe da se zaglavi na raznim mestima , dok neki drugi dosta jeftiniji dzipovi prodju kao nista . Za ulicu je cool da ne moras da razmisljas o rupama nego samo rokaj udri pun gas al van puta slaba vajda ...

srbac

Uglavnom ih Lada Niva izvlaèi  [rofl] [rofl] [rofl]

mi¹ko_kolo


jevta


Lazic

Citat: FANTOM poslato 22 Novembar, 2017, 14:21
    Klip koji sam okacio sa ovog YT kanala uglavnom sve zivo sam pregledao i mogu vam reci da ovaj Pajero Sport vrlo lako uspe da se zaglavi na raznim mestima , dok neki drugi dosta jeftiniji dzipovi prodju kao nista . Za ulicu je cool da ne moras da razmisljas o rupama nego samo rokaj udri pun gas al van puta slaba vajda ...
Mislio sam da sam se mo¾da istripovao, al' dobro je, nisam... ;D Svaki put krene da se ukopava nosom...

slave74

Evo malo poznatih modela, mada je test traljavo uradjen..

! No longer available

Lazic

Ostadoh u ¹oku, Jeti i Vitara ¹ampioni, Èak vi¹e Jeti, Vitara je pravi terenac sa reduktorom i blokadom, Jeti samo elektronika, Lada me jako razoèarala mada sam se zaglavljivao sa Vlajkom u snegu, kod nje mora taèno odreðena te¾ina da se stavi u gepek da bi i¹la dobro... Ford sa letnjim gumama neupotrebljiv, mada sumnjam da bi bio mnogo bolji i sa zimskim, Daèija Jedva, al' opet za te pare logièno, Kia nije bila mnogo lo¹a a oèekivao sam da bude najgora... ©evrolet katastrofa, al' oèekivano... Onaj Gaz/Zaz ¹ta li je veæ, simpatièan ali ni¹ta posebno... Luudilo, Uff se zajebao ¹to je prodao Vitaru i ¹to nije kupio Jeti... ;D A bio sam ubeðen da je Jeti èista ¹minka...

UFF

jego ih jeti gde im je tiguan onda?

Grof

Test je realno sranje u dubok sneg su uterali samo daèiju a ostali su i¹li posle korz proga¾en.... ne volim te amaterske testove... ko mi se skupimo pa biramo koji je nabolji pri tom mika, djoka pera dovezu auto na zimski test sa letnjim gumama... i vidi èuda zakljuèak je da je to vozilo sranje (ne tvrdim da nije tako ali  hajde da sve aute vozi isti èovek na isti naèin i da svi imaju iste gume)
Sa druge strane Ladi mo¾e da se divi neko ko je nije imao.... u firmi imamo par komada to se kvari ko na traci valjda zato ¹to i delovi koji se stavljaju su isto ne kvalitetni kao i sve ostalo... Kao klinac sam se palio pa nakon par iskustava sa Ladom me je ta bolest pro¹la :) 

slave74

Zato sam i rekao da je test traljavo odradjen.
Prvo treba staviti iste pneumatike na sva vozila.
Zatim iskljuciti vozila, koja imaju dodatke za off road, kao sto je recimo blokada zadnjeg diferencijala. Mada nisam oprimetio da je neko ima. Rece vozac dustera da ima zadnju ,al nisam siguran. Rusi je prave i ima ih masa u dusterima u rusiji.
Jedan vozac, ili je ovo test i vozaca.
A onda testove uraditi precizno, a ne ovaj krece sa ravnog, drugi sa uzbrdice, a treci se krece vecom brzinom.(cini mi se da su na pocetku imali dobru volju, al vremenom trajanja testa su fuserili sve vise, proporcionalno s kolicinom alkohola kojom su se zalivali)

Takodje po snegu ili blatu, je drugacije kad vec neko napravi put. Bar vidi  sledeci gde se prethodni zajebao..

Ovde je ucinjena nepravda prema escapeu, jer je pravio prtinu za druge, jos sa losim gumama za sneg. Mada me ne cudi, test je ruski, a ford americki..
Jasno se vidilo po opustanju zadnjeg tocka, jer escape osim nive  i vitare  ima najvece vertikalne hodove tocka. To znaci da se  pod nasukao na sneg, i da su se tockovi obesili i gube potpuni kontakt.
Posto ford nema veci klirens od ostalih, lepo im je prokrcio put i ostavio putanju kuda treba, odnosno ne treba proci.
Ispod snega ima svasta, i blata, i rupa, tako da je dovoljno proci za polovinu sirine gume drugim kolosekom, ili zaglaviti.. To samo prvo vozilo ne moze birati.

Ovde ne racunam ovaj gaz sto ima duplo veci klirens , vece gume sa kramponima..

Kia kao model tu ne pripada, jer sa velikim prepustima branika isti zapinju, mada je vozac propisno zaletao.Nema zakljucavanje ni izmedju osovina, sto svi na testu imaju..

Yeti se ovde pokazao dobro, jer je vozac isao kuda treba, a imao je i gume koje su bolje za datu podlogu, inace je dosta los za off.

Duster je radjen po starim tipovima suv modela, sa vecim klirensom i duzim vertikalnim hodom tockova. Takodje ima i najbolje napadne uglove posle nive ,vitare, kracu prvu i drugu.

Vitara je vise usmerena ka terencu ,jer ima zadnji pogon , sporohodnu,ali nema zakljucavanje niti zadnjeg diffa,niti veliki klirens pa je muce boljke kao i ostalih vozila sa otvorenim difovima.

Niva kao niva drago mi je da ljudi sve vise shvataju da je sranje, i jedino sto njoj pomaze su velik klirens, napadni uglovi ,kratko medjuosovinsko odstojanje, kao i reduktor.. A najvise jer niko ne zali zaleteti je po losem terenu , izgrebati, olupati...

Steta za test, jer se skupilo dosta vozila zanimljivih za poredjenje. Ali po meni guma najvise znaci, zalet, umece i ludost vozaca. Sto se tice fabrickih vozila.

Lazic

Mislio sam da Vitara ima zakljuèavanje diferencijala... Gledajuæi samo po brzini prolaza prepreka, Jeti i Vitara kao da su se najmanje muèili...

UFF


Hurricane

Uffe ovo nije suv, ovo je OV, iliti opera vozilo

Ka¾e poslovica: ako ¾eli¹ da ode¹ u pustinju uzmi Range Rover, ako ¾eli¹ da se vrati¹ onda Landcruiser


Govno skupo i kvarljivo, engleska Alfa Romeo

Prièam iz ugla nekog ko je upuæen u uvoz delova za iste...

®or¾

Uragan,poslovica se prièa i u Engleskoj,mnogo bolje zvuèi na tom jezku,prvi su provalili Australijanci i Novozelanðani.Zet mi je lud za starim Lendroverima,izbaci orginalan motor,stavi Subaru unutra i Diznilend,pola Novog Sada se okreæe za njegovim kabrio Lendroverom svake godine kad doðu u goste.Moja sestra ne jebe ¿ivu silu da sedne u taj auto,ona doðe avionom,a oni kostolomcem.Rebra i zube brojim svaki put kad sednem sa ludakom u d¾ip,jo¹ na vratima ima dve zvezde petokrake,crvene.