Glavni meni

Koji SUV kupiti?

Započeo UFF, 12 Mart, 2014, 03:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

con3

Citat: bucko poslato 27 Novembar, 2014, 18:05
Ja tu dilemu resio ovako,lagano se zaljubljujem.






Da nije ovaj iz Va ? Drugar je skoro prodao isti ovakav .

Andreja

A kako ti se èini Subaru Forester? Nije terenac al' ima 4x4 i povi¹en je malo u odnosu na "obiène" automobile.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

UFF

Citat: Ivicat poslato 27 Novembar, 2014, 18:24
A da, tu je i Honda CR-V, rame uz rame po kvalitetu sa RAV-om...

pa radije bi hondu nego q-rav-u ali za recimo 6000eur i nekih 10god star auto koji jurim honda je dosta ruznija i izgleda starije od toyote


Citat: Andreja poslato 27 Novembar, 2014, 18:27
A kako ti se èini Subaru Forester? Nije terenac al' ima 4x4 i povi¹en je malo u odnosu na "obiène" automobile.

ne svidja mi se kako izgleda ali mi se svidja sto je subaru :D
njega mi je nudio jedan forumas po dobroj ceni ja odmah pristao ali na kraju nista od kupovine jbg  [sutirakamen]

bucko

@CON3. nije, ovaj je iz Bg


UFF e   samo je jedan original,ostali su kopije.U mom pise na rucki kod suvozaca Since 1941.


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: bucko poslato 27 Novembar, 2014, 18:39
@CON3. nije, ovaj je iz Bg


UFF e   samo je jedan original,ostali su kopije.U mom pise na rucki kod suvozaca Since 1941.

nazalost nije tacno......Willy's je zapravo firma koja je pobedila na konkursu americke vojske za GP vozilo (general purpose)....posto je fabrika bila mala onda je Ford preuzeo proizvodnju .....JEEP je original falsifikata......

willy's mb
http://assets.blog.hemmings.com/wp-content/uploads//2013/05/1944WillysMB_01_1500.jpg

ford gpw
http://s.hswstatic.com/gif/1944-ford-gpw-military-jeep-1.jpg

The origin of the name "Jeep" has been debated for many years. Some people believe "Jeep" is a phonetic pronunciation of the abbreviation GP, from "General Purpose", that was used as part of the official Army nomenclature. The first documented use of the word "Jeep" was the name of a character Eugene the Jeep in the Popeye comic strip, known for his supernatural abilities (e.g., walking through walls). It was also the name of a small tractor made by Minneapolis-Moline[citation needed] before World War II. Whatever the source, the name stuck and, after the war, Willys filed a successful trademark claim for the name.[citation needed]
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

doktor

Vozim RAV 4 2002.godiste D4D, vec 8 sezona i oko 105000km (sada je na 245000). U sustini auto je fenomenalan. Nema nekih poznatih mana, ide odlicno, odlicno lezi (kao GTI u poredjenju sa ostalim SUV-ovima), nema brige oko pogona, odlican je, vozio sam ga svuda moguce.
Od skupih servisa jedino set kvacila (plivajuci zamajac) na oko 180000km. Mada obzirom da u motor ide 7l ulja (sintetika) ni obican servis nije bas prejeftin.
U sustini, ne menjam je jer sam i dalje prezadovoljan.
Bikers work is never done!

mareskin

Subaru Forester lepo ide sa njegovim AWD sistemom. Imam odlièna iskukstva sa Subaruom. Samo ¹to ti je Forester kao malo podignut karavan.
Toyota RAV-4 u nekoliko generacija se pokazala kao dobar auto. Meni se vizuelno ne sviða.
Honda isto dobra. Opet vizuelni problem.
Land Rover kvarljiv iz prièe mojih drugara. Trom.

Uvek bih i¹ao na varijantu sa èetvoro vrata zbog komfora. Nekoga treba da poveze¹, da ne¹to stavi¹ na zadnje sedi¹te itd.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Ivicat

Citat: doktor poslato 27 Novembar, 2014, 21:27
Vozim RAV 4 2002.godiste D4D, vec 8 sezona i oko 105000km (sada je na 245000). U sustini auto je fenomenalan. Nema nekih poznatih mana, ide odlicno, odlicno lezi (kao GTI u poredjenju sa ostalim SUV-ovima), nema brige oko pogona, odlican je, vozio sam ga svuda moguce.
Od skupih servisa jedino set kvacila (plivajuci zamajac) na oko 180000km. Mada obzirom da u motor ide 7l ulja (sintetika) ni obican servis nije bas prejeftin.
U sustini, ne menjam je jer sam i dalje prezadovoljan.
doktore, ima li problema sa diznama zbog naseg goriva?

mali_zmaj

nissan qashgay ,znam da malo izgleda ¾enkast,ali se prodaje na smrt,pa vjerujem da ih vani ima dosta!! mada je RAV 4 po meni nenadjebiv! mada sam se zadnji put vozio u toyoty land cruseru,jebeni tenk al ide kao neman!
jin-jang

bigbad86

Koji crni Nissan Qashgej, totalno buljaski auto...

mali_zmaj

ma znam,al velim dosta ih je prodano,ima ih sa 1.5 DCI motorima,malo tr¹e solidno idu...,a ima i benziskih....relativno novih...
jin-jang


Bori¹a

rece uff da nece preko 2k ccm da ne bi placao globu drzavi

bucko

#274
Revo evo slika a ako lazu oni lazem i ja

http://www.jeep.rs/img/wrangler_interni_01.jpg

Evo sta jos kazu
http://www.jeep.com/en/history/

Na felnama imaju izgraviranog malog wilisa,vidi se na prvoj slici na prednjem tocku,ako je sve fake nek ide zivot.

Ivicat

Citat: UFF poslato 27 Novembar, 2014, 16:03
Posto necu da vozim lubenice na pijacu niti da idem na tezak offroad a volim da mi je dok se vozim komforno i prijatno i na oko i na dodir zakljucio sam da mi je pametnije da uzmem nesto mladje i manje, em ce manje da trosi, em moze da bude 2.0 pa da me ne deru po usima za registraciju
za sad mi se svidja  Land Rover Freelander
Ima neko iskustva sa njim?
Kakav je sto se tice odrzavanja?
http://www.polovniautomobili.com/oglas5437970/land_rover_freelander_20td4_koza_automati/

Mladji SUV (mladji od 2005.) za ovaj novac (~6000e) nema da valja.
Takodje, cena odrzavanja vrlo lako moze preci cenu odrzavanja limuzine.
Cak je pitanje i potrosnja. S'obzirom da su SUV-ovi teski, relativno dosta trose.

doktor

Citat: Ivicat poslato 27 Novembar, 2014, 21:47
Citat: doktor poslato 27 Novembar, 2014, 21:27
Vozim RAV 4 2002.godiste D4D, vec 8 sezona i oko 105000km (sada je na 245000). U sustini auto je fenomenalan. Nema nekih poznatih mana, ide odlicno, odlicno lezi (kao GTI u poredjenju sa ostalim SUV-ovima), nema brige oko pogona, odlican je, vozio sam ga svuda moguce.
Od skupih servisa jedino set kvacila (plivajuci zamajac) na oko 180000km. Mada obzirom da u motor ide 7l ulja (sintetika) ni obican servis nije bas prejeftin.
U sustini, ne menjam je jer sam i dalje prezadovoljan.
doktore, ima li problema sa diznama zbog naseg goriva?

Ja za ovih nesto preko 100000km nisam imao nikakvih problema sa diznama. Pored zamene seta kvacila na oko 180000 i velikog servisa na 210000, jedini kvarovi sto sam imao: brava vozacevih vrata koja je popravljena (nije zamenjena) i prednji stabilizatori. Ostalo samo redovni servisi (ulje, filteri...). Jeftiniji set novih guma oko 500€ (235/60-16).

Potrosnja od 7-8l, prosek 7,5l/100km, mada mi u Kraljevu nemamo pravu voznju u lokalu kao u Beogradu (semafori i kolone).
Bikers work is never done!

prpa_zr

Citat: bucko poslato 27 Novembar, 2014, 18:05
Ja tu dilemu resio ovako,lagano se zaljubljujem.







Nick Slaughter fazon ?! :D
jednoga dana ja planiram jedan ovakav kad me nebo pogleda

UFF

nude mi ebeni Hyundai Tucson u zameni za bmw
nisam vozio ali po slikama mi spolja izgleda ruzan a unutra ko jebeni kinez  [rofl]

bucko

Da citiram jednog kolegu (u vezi Tucsona)
Tu ti je isti osecaj ko kad si u javnoj kuci.Dok si unutra sve deluje uredu ali kada izadjes i osvrnes se ,malo te sramota.