Glavni meni

Koji SUV kupiti?

Započeo UFF, 12 Mart, 2014, 03:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

CBRR1

Debeli njegov bmw nije lometina kao tvoj tako da inace taj model bmw je lepsi i pristupacniji od bilo kog pajera ml jeepa...u tom fondu novaca...


brana

samo podizanje moze da se radi na vise nacina u zavisnosti od vozila:

- ako ima sasiju moze da se podigne kucica ubacujuci plastike (oko 20e)
- ako ima opruge takodje se ubace plastike u produzetku opruga (oko 10e)
- ako ima gibnjeve ubace se vece usice (oko 100e)

sa ovim nacinom mozes da dobijes max po 5cm visine i ovo ti je najjeftinija stavka.

problem nastaje posle. za svako dizanje moras da menjas bar amortizere (300-400e). zbog menjanja uglova verovatno kardani treba da se prepravljaju (100-350e). u nekim slucajevima mora da se menja polozaj reduktora (do 150e). sa motorom od 2.5l gume mozes max da teras do 31 (5 komada 750e). sve preko toga moras da menjas odnos u diferencijalima (preko 300e).

ovo su sve cene bez ruku.

ono sto jos treba da se ima u vidu to je da trap drasticno vise strada sa vecim gumama. vozilo sa velikom visinom nije nikako dobro za brzu voznju po krivinama.

za dobar branik (citaj da mozes svakoga da odvalis i da posle kazes "vidi imam ogrebotinu cini mi se ovde") treba kamara para.

sto se dzipova tice jeep marka jeste da se vise kvari od japanaca ali i daje mnogo vise od nje u samom startu bez dodataka. sa druge strane delove za jeep mozes da nadjes u velikoj kolicini sto polovnih sto novih za mnogo manje para nego sto ces naci za japance. i na kraju za pare koliko ces dati za japanca starog 15 i vise godina imas jeep-a starog oko 10 sa kozom i brdo opreme.

toyota 4 runner je odlican auto. pajero takodje ali se vuce kao slina ako ne uzmes neki benzinac. pogledaj i jeep wj grand cherokee 2.7crd. prava limuzina. unutra ti je mercedesov motor. sve ostale dizele u jeep-u preskoci u sirokom luku.

sto se tice registracije najavljuju da ce da smanje velike kubikaze vec godinu dana, mada ja ne verujem u to. registracija na teretno vise ne pije vodu. redak je tehnicki pregled koji hoce da rizikuje da te pusti. registracija na invalida jos funkcionise mada i tu gledaju kako da nekako rese taj "problem".

Ivicat

Оно што се мени лично не свиђа у тим старијим ''џиповима'', је што се по унутрашњости види којој генерацији припадају. Изгледа да ме размазио изглед новијих аутомобила.

За те новце можеш да узмеш у обзир и http://www.polovniautomobili.com/oglas2320306/nissan_x-trail_20/.
Није толико габаритан као нпр toyota 4 runner, али нижа регистрација, унутра изгледа пристојно, аутоматска клима...


stilgar

#24
evo UFE ovo je resenje za tebe, prodas tvoj auto a ostajes u bmw-u :)



p.s. cik reci da je gej auto :) evo ti i link ako ti se dopao
http://www.polovniautomobili.com/oglas4253808/bmw_x5_30d_potpuno_nov/

CBRR1

Izadje ga na 11000e a to nije 5000-6000e

stilgar

Citat: CBRR1 poslato 12 Mart, 2014, 11:09
Izadje ga na 11000e a to nije 5000-6000e
ideja je da on proda svoj auto koji je BMW a vozi samo ovaj koji je takodje BMW :) ovako ce on da da 5000-6000 za suv, pa ima dve registracije duplo odrzavanje a voli da mu je sve upicanjeno....

3006

Drugar je imao Pajero sport, dodu¹e benzin varijantu, sa plinom. Dugo ga vozio, sa nekih 200.000 prodao drugom drugaru, a ovaj planinari, terao ga je kao tuðeg, pregazio more kilometara po raznoraznim èukama. I jedan i drugi se kunu u njega.

Ivicat

Само сто се тај Х5 доста лоше показао

''Ultimate driving experience, when it's not in the shop''  ;D

Major

Citat: stilgar poslato 12 Mart, 2014, 11:11
Citat: CBRR1 poslato 12 Mart, 2014, 11:09
Izadje ga na 11000e a to nije 5000-6000e
ideja je da on proda svoj auto koji je BMW a vozi samo ovaj koji je takodje BMW :) ovako ce on da da 5000-6000 za suv, pa ima dve registracije duplo odrzavanje a voli da mu je sve upicanjeno....

Ako sam ga ja dobro shvatio on oce da proda auto da bi kupio SUV.


UFF

Citat: DebeliZmaj poslato 12 Mart, 2014, 03:59
koji je to cenovni raspon koji hocesh da dash ?

pise u prvom postu

Citat: Boban_m poslato 12 Mart, 2014, 04:45
A evo i nesto iz komsiluka

http://www.polovniautomobili.com/oglas4368879/toyota_4runner_tdi_klima/

Ima visoku siluetu.

4runner sam i gledao od toyote, spolja mi se svidja ali unutra katastrofa

Citat: njanja poslato 12 Mart, 2014, 09:20
Pa zar nisi uffe uvek bio protivnik ovakvih stvari.
tvoji komrntari su uglavnom bili koji ce ti q to... nemas zenu,decu,porodicu...
kupi neki dvosed ili kabrio?!

jesam ali objasnio sam i zasto o tome razmisljam

Citat: UFF poslato 12 Mart, 2014, 03:30
Ne treba mi za offroad, ne treba mi da se kurcim, treba mi da se bezbedno i udobno prevezem (po mogucstvu sto jeftinije pa zato za sad i gledam pajero sport 2.5 dizel) i da se najebem keve istim onima nesavesnim vozacima kojima se uvek sklanjam i kojih se plasim kad sam na motoru
E pa ako na motoru moram od tebe idijota (kojim mi ne ustupa prvenstvo) u kolima da bezim u ovome cu da ti se najebem keve i da te zguzvam uz banderu  [djavo]

a i to nije jedini razlog, mozda uzmem neki plac do kojeg nikako necu moci da dodjem sa mojim autom, jeste samo 1km od asfalta ali je taj km offroad i kad padne sneg nema prilaska

Citat: jevta poslato 12 Mart, 2014, 09:42
Ako ti treba za ono ¹to si naveo moj izbor.
http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila-26/0/?tags=&showold_pt=false&shownew_pt=false&brand=56&model=1725&price_to=&tag_218_from=0&tag_218_to=0&showoldnew=all

nisam ljubitelj opela

Citat: stilgar poslato 12 Mart, 2014, 10:28
p.s. cik reci da je gej auto :) evo ti i link ako ti se dopao
http://www.polovniautomobili.com/oglas4253808/bmw_x5_30d_potpuno_nov/

to kad zaradim prvi milion eur

CBRR1

Svi smo ga dobro shvatili...:)

DebeliZmaj

jeste parkir X taj ispred zgrade ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

CBRR1

Debeli vidikovac nije vracar sa ulicama od metaripo sirine i stracaricama bez dvorista...

UFF

zmaju aj pali iz teme, nisu ti uspeli debilni pokusaji podjebavanja a nisam ni raspolozen da se drkam sa tobom idi kod onog celavog sa pevca da ti prica kako je f800gs njegov motor jer se vodi na njegovo ime a u stvari ga dobio da proda i duguje pare
isto kao sto je i ducati bio njegov... a voli da kenja drugima nesto i onda ti dolazis ovde i pominjes roaming (podigni haubu na njegovom starom opelu ako te interesuje roaming)

Citat: brana poslato 12 Mart, 2014, 09:45
samo podizanje moze da se radi na vise nacina u zavisnosti od vozila:

- ako ima sasiju moze da se podigne kucica ubacujuci plastike (oko 20e)
- ako ima opruge takodje se ubace plastike u produzetku opruga (oko 10e)
- ako ima gibnjeve ubace se vece usice (oko 100e)

sa ovim nacinom mozes da dobijes max po 5cm visine i ovo ti je najjeftinija stavka.


na to sam i mislio
dovoljno na vec podignuto vozilo

Citat: Ivicat poslato 12 Mart, 2014, 10:02
За те новце можеш да узмеш у обзир и http://www.polovniautomobili.com/oglas2320306/nissan_x-trail_20/.
Није толико габаритан као нпр toyota 4 runner, али нижа регистрација, унутра изгледа пристојно, аутоматска клима...

unutra je ok, spolja mi se nesto i ne svidja...

zVuk

Citat: Grof poslato 12 Mart, 2014, 09:39
Mali off, u biv¹oj firmi sam 2006-2007 vozilo slu¾beni Hammer H2 , i samo pri¾eljkivao da mi iskoèi tako neki idiot koji me inaèe ne propu¹ta i "ne vidi".... i zna¹ ¹ta svaki ¹upak je primetio prokletu kuæu od 3 tone i 6000 kubika kako ide na njega, trenutno èesto vozim slu¾benu podignutu Mazdu Bt50 i sem toga ¹to je unutra zastarela do jaja i ¹to da bi je parkirao najèe¹æe dobije¹ nervni napad nikakvu prednost ne vidim, ¹upci se opet sklanjaju niko neæe da iskoèi pred d¾ip..... pouèen iskustvom "ne vidim te" re¹io sam da kada budem imao para stavim na yuga bull bar a unutra trkaèi kavez i pojaseve u 6 taèaka, pa kada budala izleti samo ga razvalim svom snagom.... na¾alost d¾ip u dana¹nje vreme svi vide :(

Grof objasnio...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

DebeliZmaj

uff ajde da kzemo uzmesh taj X bmw sto predlaze covek .. ja pitam gde cesh da ga parkirash ?
ako parkirash tamo gde ti je auto ... ono sto smo prichali ljubomorni komshija ce ti ogrebe
jer su ljudi seronje ... ako si nabavi garazu ok super ... bmw X je sjajan ( X1, X3, X5 .. koji vec ) ...
samo iz ovog raloga te pitam .. a to a tjelavog ... znash gde je pa sa njim :) ...
tema je tvoja kupovina SUV-a sto je skroz ok :)

cbbr ne radi se o shirini ulice ... prochitaj gore napisano ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

CBRR1

Debeli debeli komsija ce te docekati gde god garaza nije toliki presedan...

UFF

Verujem da je grof u pravu i da pise iz iskustva a vidim i da misli kao ja :)
Za sad samo razmisljam o ovom prelasku pa ako nadjem model koji mi se svidja u svakom pogledu onda cu da se detaljno informisem o njemu tipa kvarovi, odrzavanje, potrosnja... i tek onda donesem odluku a najvise zavisi i da li cu uzeti taj plac i zidati/montirati kucu
ako to uradim tamo gde sam planirao onda bmw mora da ode i da dodje neki terenac i parking mi nece biti nikakav problem jer plac nece biti manji od 5 ari  (mada verujem da cu da pizdim kad sa njim budem isao u centar)

zmaju opet nisi citao a kazes cbr-u da cita, napisah vec u postu upucenom njani zasto razmisljam o promeni vozila, hvala na tvojim savetima i brigama aj idi sad

Major

Po meni Toyota Land Cruiser bi bila pravo resenje.
Samo da nadjes dobar primerak.