Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

®or¾

Citat: freepartyman poslato 31 Avgust, 2018, 12:41
Zorze taj pas je polozio sve testove na svetu i vazi za jednog od najboljih priplodnjaka u Evropi, rukav je kontrolisan u odredjenim uslovima realan yivot je drugo. Doberman nije kao NO da slepo slusa,vec sam donosi procene u nekim situacijama. Ova situacija nije bila scenirana nego opustena ali pas nije,zapet je kao puska stalno. Veruj mi,ja sam kucni prijatelj sa ljudima koji imaju 2x svetske sampione sto nema niko na balkanu ni danas, a znam i Dejana Altobelo i mnoge druge. Vrlo sam u toj rasi vec dugo. Dominantan muzijak dobermana nije za zajebavanje kad su ljudi i posed koji cuva upitanju. Naprimer covek digne ruku da udari gospodara ,sta doberman ce da ceka da mu ovaj izda komandu za napad..nece. A covek krenuo da tera muvu. Ynam x situacija iz realnog zivota. Rukav i poligon su neki test srcanosti i poslusnosti. Pas je ucen na rukav kao mali kroz igru. Veruj mi on razdvaja te stvari i stvaran zivot kad mu nije do pokazivanja i igre.
Imao sam priliku da do¾ivim sa mojim psima ovo o èemu Taraba prièa i naravno da neæe èekati komandu za napad,poleteæe na keca ali mora da stane na komandu.Ka¾e¹ da si dugo u rasi i da zna¹ odgajivaèe,onda isto tako zna¹ da titule i nisu ba¹ uvek merilo kvaliteta nekog primerka.Zna¹ Malba¹u,verovatn si imao priliku da vidi¹ kako on svoje pse vodi na specijalke,desetak  vodièa isto toliko ili vi¹e pasa,sve haj tek i bla bla,ja se na to uop¹te ne lo¾im Malba¹a je bre napravio industriju od Dobermana,èovek od toga ¾ivi,ima predrkanu odgajivaènicu i svaka mu èast ali ja recimo uop¹te ne ljubim taj tip Dobermana kakve on ¹tanca,Sve je bre jaèe veæe,sjajnije ni d od Dobermana kakva je izvorna rasa.

freepartyman

Slazem se sa tobom oko stancovanja. Moderna kinologija jednako profit ,najcesce na stetu pasa. Doberman je danas kao doga u odnosu kakav je nekad bio,sa druge strane to mu je donelo kraci zivotni vek I manju agilnost.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Slaninar

Prièao sam sa èovekom koji ka¾e da je bio sudija, dok se prijateljica bavi uzgajanjem pasa. Koliko sam shvatio - ¹to je popularnija rasa, vi¹e se "brljavi" pri odgoju - samo ¹to vi¹e ¹tenaca, za ¹to manje vremena, da se proda i zaradi.
Takoðe, na izlo¾bama sve slabo mere i ocenjuju karakter psa, koji je veoma bitan kod "radnih" pasa - najvi¹e se gleda izgled.

Ako budem opet ¾iveo u kuæi, najradije bih pitao nekog dod¾a sa ulice da li hoæe da budemo cimeri, da bude lep¹e i njemu i meni, da ne kupujem psa, pored tih ¹to su ostali na ulici da gladuju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bucko

Moja dobermanka je iz Altobela.Kakav je to pas !
Ponasa se kao da je zavrsila sve kurseve bezbednosti a ne sam ¹kolovala.Neverovatno je kako je reagovala kada se u setnji iz zbunja iznenada pojavio covek,verovatno taxsista koji park korisri kao vc.Blokirala ga u sekundi , stala je u trenutku ispred gazdarice a tip se udaljio na kant,nije mrdnula dok nije odmakao a mislim da se usro opet.Dok deset kerova blenta po parku ova je neprekidno na duznosti.
Komsijska deca samo sto je ne jasu

Gašpar

Kinolo¹ki struènjaci, hajde sad da vas vidim :)

Moj pas, bokser, kao ¹tene bio je nemiran, nije slu¹ao, odlazio sa igrali¹ta, jeo hranu pod prozorima okolnih zgrada, .... Dobijem ja savet da nosim lopticu uvek sa sobom i da ga na nju fokusiram. Reèeno - uèinjeno.

Od tada, Gvido je fino kuèe, slu¹a sve, donosi lopticu na komandu, nema ¹anse da pobegne od mene, ¹etam ga bez povoca, ... ma jednom reèju, terapija uspela. Meðutim to nije ono ¹to me muèi.

Loptica s kojom sam ga uèio je prava teniska rashodovana loptica. Imao sam ih 3-4 i nakon ¹to smo pogubili po parku loptice, odem u Vero i kupim neke druge tri teniske - plavu, roze i narand¾astu, meðutim Gvido ni da ih pogleda, al reko zbog boje je 100%. Ponovo nabavim prave teniske loptice, on se igra. Krenu i drugi psi da se igraju s lopticom - bokserka, dva engleska staforda i border koli. Svi se izotima¹e i lizjuri¹e, ma divota.

Meðutim kom¹inica kupi kineske loptice, koje su bojom, oblikom, te¾inom, materijalom, ... identiène pravim teniskim lopticama, ali psi ne ¾ele ni da ih pogledaju. Priðu im, zagrizu i ispuste. I tako uvek.

Hajde da èujem logièno obja¹njenje, osim da su bur¾uji koji neæe kineske igraèke  ;D ;D ;D

clutch&brake

Nema te rase psa koja je imuna na ljubav i paznju vlasnika. Koliko se sa psom radi i provodi vremena,toliko se i dobija nazad od njega.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Taraba

Citat: clutch&brake poslato 01 Septembar, 2018, 11:49
Nema te rase psa koja je imuna na ljubav i paznju vlasnika. Koliko se sa psom radi i provodi vremena,toliko se i dobija nazad od njega.
Naravno. Sto vise radis i igras se sa psom, to je vasa veza jaca, ali to ne znaci da ce pas biti poslusniji.
Haskiji su poznati po bezanju od kuce cak i najboljih vlasnika zato sto im je u krvi da budu slobodni i da jurcaju.
Primitivne rase (haskiji, siba-inu, akite itd) su poznati po toj zelji za slobodom i coporom.

Umoran pas je srecan pas.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

bucko

Citat: Ga¹par poslato 01 Septembar, 2018, 11:34
Kinolo¹ki struènjaci, hajde sad da vas vidim :)

Moj pas, bokser, kao ¹tene bio je nemiran, nije slu¹ao, odlazio sa igrali¹ta, jeo hranu pod prozorima okolnih zgrada, .... Dobijem ja savet da nosim lopticu uvek sa sobom i da ga na nju fokusiram. Reèeno - uèinjeno.

Od tada, Gvido je fino kuèe, slu¹a sve, donosi lopticu na komandu, nema ¹anse da pobegne od mene, ¹etam ga bez povoca, ... ma jednom reèju, terapija uspela. Meðutim to nije ono ¹to me muèi.

Loptica s kojom sam ga uèio je prava teniska rashodovana loptica. Imao sam ih 3-4 i nakon ¹to smo pogubili po parku loptice, odem u Vero i kupim neke druge tri teniske - plavu, roze i narand¾astu, meðutim Gvido ni da ih pogleda, al reko zbog boje je 100%. Ponovo nabavim prave teniske loptice, on se igra. Krenu i drugi psi da se igraju s lopticom - bokserka, dva engleska staforda i border koli. Svi se izotima¹e i lizjuri¹e, ma divota.

Meðutim kom¹inica kupi kineske loptice, koje su bojom, oblikom, te¾inom, materijalom, ... identiène pravim teniskim lopticama, ali psi ne ¾ele ni da ih pogledaju. Priðu im, zagrizu i ispuste. I tako uvek.

Hajde da èujem logièno obja¹njenje, osim da su bur¾uji koji neæe kineske igraèke  ;D ;D ;D

Kineske imaju neku hemiju koja ih odbija
Ima na banjickoj pijaci tip prodaje polovne teniske loptice,bas za tu namenu,vrlo povoljno

®or¾

Citat: Ga¹par poslato 01 Septembar, 2018, 11:34
Kinolo¹ki struènjaci, hajde sad da vas vidim :)

Moj pas, bokser, kao ¹tene bio je nemiran, nije slu¹ao, odlazio sa igrali¹ta, jeo hranu pod prozorima okolnih zgrada, .... Dobijem ja savet da nosim lopticu uvek sa sobom i da ga na nju fokusiram. Reèeno - uèinjeno.

Od tada, Gvido je fino kuèe, slu¹a sve, donosi lopticu na komandu, nema ¹anse da pobegne od mene, ¹etam ga bez povoca, ... ma jednom reèju, terapija uspela. Meðutim to nije ono ¹to me muèi.

Loptica s kojom sam ga uèio je prava teniska rashodovana loptica. Imao sam ih 3-4 i nakon ¹to smo pogubili po parku loptice, odem u Vero i kupim neke druge tri teniske - plavu, roze i narand¾astu, meðutim Gvido ni da ih pogleda, al reko zbog boje je 100%. Ponovo nabavim prave teniske loptice, on se igra. Krenu i drugi psi da se igraju s lopticom - bokserka, dva engleska staforda i border koli. Svi se izotima¹e i lizjuri¹e, ma divota.

Meðutim kom¹inica kupi kineske loptice, koje su bojom, oblikom, te¾inom, materijalom, ... identiène pravim teniskim lopticama, ali psi ne ¾ele ni da ih pogledaju. Priðu im, zagrizu i ispuste. I tako uvek.

Hajde da èujem logièno obja¹njenje, osim da su bur¾uji koji neæe kineske igraèke  ;D ;D ;D
Bur¾uji su i neæe kineske loptice!!

mali_zmaj

Miris materijala im ne odgovara vjerovatno!!
jin-jang

stilgar


eclipse4


idanijel

Citat: mali_zmaj poslato 02 Septembar, 2018, 20:58
Miris materijala im ne odgovara vjerovatno!!
Naravno.kineska otrov¹tina neka

stilgar


®or¾

 [rofl] Znaèi,klasièna 69- tka,kod ¾ivotinjki incest nije tabu :violina:

UFF


bucko


Kostić

Citat: Slaninar poslato 31 Avgust, 2018, 19:38
Prièao sam sa èovekom koji ka¾e da je bio sudija, dok se prijateljica bavi uzgajanjem pasa. Koliko sam shvatio - ¹to je popularnija rasa, vi¹e se "brljavi" pri odgoju - samo ¹to vi¹e ¹tenaca, za ¹to manje vremena, da se proda i zaradi.
Takoðe, na izlo¾bama sve slabo mere i ocenjuju karakter psa, koji je veoma bitan kod "radnih" pasa - najvi¹e se gleda izgled.

Ako budem opet ¾iveo u kuæi, najradije bih pitao nekog dod¾a sa ulice da li hoæe da budemo cimeri, da bude lep¹e i njemu i meni, da ne kupujem psa, pored tih ¹to su ostali na ulici da gladuju.

izlo¾be pasa izlo¾be dece isti mu to kurac doðe. dod¾eri su najvoljeniji u dvori¹tu i ¹umi livadi



inaèe taj èovek ¹to je pi¹o po parku u ¾bunju nije iè bolji od svih pasa koji pi¹aju po d¾bunjovima u parku, sram ga bilo. a oni ljudi èiji psi pi¹aju na vece ¹olju a ne po parku i ulici su keva vaspitaèi

Hurricane

nek pi¹a gde hoæe, sve dok nije po motoru  [bejzbolka]

eclipse4