Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Jesu jako osetljivi i skloni bolestima. Fabricki imaju dosta problema sa disajnim putevima i jako su osetljivi na prehlade. Sto se tice naravi i ponasanja tu su flegme koje ne prave sranja, generalno poslusni i dobri.
Smrt SVIMA!!!!

bucko

neupotrebljiv pas koji ne moze da dise

bigbad86


Panta Zemunac

Kako sam prerano ostao, posle 9 godina, bez svog kralja Rase (psa otrovala dzukela a ti delijo moj zbog reakcije na akciju odvali 6 meseci jer odvali dzukelu sa vodovodnom, starom, olovnom, cevi),








znajuci da tu ranu nijedan drugi stvor ne moze zameniti, ipak, odlucih se da spasim jos jedan malecki stvor, bacen u kutiji u nekoj napustenoj kuci.





Zovem se Rea, sada sam vec odrasla curica od tri godine i mesanka sam od posavskog gonica i grupe autora. Nisam rasna al sam slasna!

UFF


pittatore

Posto su Dobermani? Lomim se izmedju Njega, Vajmeranera i Vizle...

R6 BOY

Ovo je Atila ima 8 meseci. Dosta je zivahan i voli da skace 😀

Poslato sa FRD-L09 uz pomoæ Tapatoka

mali_zmaj

Prelijep i boxer i doberman!!
jin-jang

Panta Zemunac

Citat: pittatore poslato 06 Jul, 2018, 09:28
Posto su Dobermani? Lomim se izmedju Njega, Vajmeranera i Vizle...

A ja ti savetujem, ako stvarno volis psa jer je zivo bice, kao sto smo i mi, dzukele, otidi do azila i sacekaj da ti neki prvi pridje ili nekoga koje tamo dugo jer ga niko nece zbog izgleda.
Veruj, taj pas ce ti emotivno mnogo vise vratiti nego neki "brendirani"...to je isto kao kad kupujes plastikaner strec majicu da bi pokazao bicepse, jer je na njoj znak aljigatora a ne kupis za djabaka lepu i dobru pamucnu majicu!!
Iako su i Rasa i sada Rea prelepi psi, to nisam znao jer su u moj stan usli sa dva ipo meseca i sa dva...nedonoscad, nisam ni slutio na sta ce liciti a tek koliko ljubavi ce mi vratiti.
To je isto kada mi je Ktitor (namestaj) pokazao dva glavata rotvajlera i pitao; a Panto, sta kazes, kakvi su!?! (dok nije prodao kucu u Novogradskoj, da mu je cuvaju). A sta sam ja tom coveku mogao da odgovorim.
U redu, postoje ljudi koji obozavaju odredjenu vrstu psa ali ipak i kad je kupuju to rade iz ljubavi, zajednicke setnje, igre jer niko ti se kuci nece vise obradovati kada dodjes nego pas!

pittatore

Znam kako je imati lutalicu, imao jednog kog sam nasao u blizini dzona kenedija imao je nepunu godinu. Kad sam ga uzeo bio je zut sa belim grudima, licio je na lovackog, posle mesec dana se pretvorio u mahagoni kera 18godina je poziveo i bio super ker.

grber

Bravo! Ja isto volim sve pse, ali me¹anci su mi ipak dra¾i zato ¹to je svaki drugaèiji i na svoj naèin lep. A i jedan me je kupio pre 7 godina. :-)

mrle


mrle

I ovaj koji je ladno u¹ao u kuæu


pittatore


Flavius Valerius Aurelius

Citat: Joker poslato 03 Jun, 2018, 09:20
Jedno pitanje za poznavaoce engleskih buldoga... Posto sam zainteresovan da uzmem jednog, za kucu, a cujem podeljena misljenja, neki kazu da su ok, neki kazu da su mnogo zahtevni i da su skloni bolestima, ima li neko neka iskustva?

Ti si zabravio da svi ovde sve znaju? (a niko nema tog psa)
Ja sam uzeo zenku Avgusta 2000. Jako je bitno u pocetku da psu nedozvoljavas da cese guzicom o tepih (ili gde vec) jer imaju tendenciju da im uraste rep kao sto je mom psu jer je okostavalje cimanje i drkanje za operaciju. Ovo sto kazu ljudi kao fore imaju problema sa disanjem - ima delimicno istine u tome ali ne koliko se to preuvelicava. Jedino sto tu jeste zapravo problem je da engleski buldog hrce glasnije no moj cale posle gajbe piva.
Ozbiljan problem koji sam imao s psom jeste rak koze. To krivim sebe, ne psa jer nisam od pocetka izblegavao retardiranu Pedigree ili Purina hranu. Uglavnom psi koji se hrane tim sranjem zavrse s' neki rak. (bila neka studija ovde, neke granule bla bla bla svasta)

Sve u svemu, jedinstvena rasa. Ne kazem da su najpametniji vec specificni, buldog nikog ne ume da mrzi, nije to pas za protekciju, nece nikad da ti se okrene kao sto bi bul terijer ili da ima stav "jebe mi se" i ignorise te kao Staford (imao sam oba - znam). Danas, gde god pljunes, svaki selja ima dobermana ili rotvajlera, a Buldoga? I ne bas ...

Ja nisam jos nisam imao psa koji ne moze da pliva. Moj buldog se umalo nije udavio u bazen, bez zezanja.




Panta Zemunac

Verovali ili ne i oni mogu biti kucni ljubimci za one koji imaju dvoriste!
Malo im frka kada im zafali partner pa odlutaju na par dana a ako je zenka, vratice se sigurno pa ce biti malih bodljikavih.
Na dascicu duzine po metra ukucate desetak malih eksera, polijete bastu vodom i onda debljim prutem trljate dascicu koju ste zakopali 3 0 cm u zemlju. Ta vibracija ce izbaciti sve gliste na povrsinu.  Stavite ih u teglu sa zemljom i liscem i imate hrane za te male, bodljikave, ljubimce.
Pomazite ih od glave prema repu i okrenite ih tako na ledj pa ih golicajte nekom perom ili listom. Nemojte se zacuditi ako primetite da naprave, od zadovoljstva,  facu kao da se smeju!!

Panta Zemunac

Citat: Flavius Valerius Aurelius poslato 07 Jul, 2018, 01:30
Citat: Joker poslato 03 Jun, 2018, 09:20
Jedno pitanje za poznavaoce engleskih buldoga... Posto sam zainteresovan da uzmem jednog, za kucu, a cujem podeljena misljenja, neki kazu da su ok, neki kazu da su mnogo zahtevni i da su skloni bolestima, ima li neko neka iskustva?

Ti si zabravio da svi ovde sve znaju? (a niko nema tog psa)
Ja sam uzeo zenku Avgusta 2000. Jako je bitno u pocetku da psu nedozvoljavas da cese guzicom o tepih (ili gde vec) jer imaju tendenciju da im uraste rep kao sto je mom psu jer je okostavalje cimanje i drkanje za operaciju. Ovo sto kazu ljudi kao fore imaju problema sa disanjem - ima delimicno istine u tome ali ne koliko se to preuvelicava. Jedino sto tu jeste zapravo problem je da engleski buldog hrce glasnije no moj cale posle gajbe piva.
Ozbiljan problem koji sam imao s psom jeste rak koze. To krivim sebe, ne psa jer nisam od pocetka izblegavao retardiranu Pedigree ili Purina hranu. Uglavnom psi koji se hrane tim sranjem zavrse s' neki rak. (bila neka studija ovde, neke granule bla bla bla svasta)


A zaboravio si da pomenes kako tek prde...jaoj jos ako su vam gosti u kuci  [rofl] Nsmrde kao lovacki kad ispuste tihomira ali , cuje se bas glasno! :o

Sve u svemu, jedinstvena rasa. Ne kazem da su najpametniji vec specificni, buldog nikog ne ume da mrzi, nije to pas za protekciju, nece nikad da ti se okrene kao sto bi bul terijer ili da ima stav "jebe mi se" i ignorise te kao Staford (imao sam oba - znam). Danas, gde god pljunes, svaki selja ima dobermana ili rotvajlera, a Buldoga? I ne bas ...

Ja nisam jos nisam imao psa koji ne moze da pliva. Moj buldog se umalo nije udavio u bazen, bez zezanja.





Panta Zemunac

Citat: Joker poslato 03 Jun, 2018, 09:20
Jedno pitanje za poznavaoce engleskih buldoga... Posto sam zainteresovan da uzmem jednog, za kucu, a cujem podeljena misljenja, neki kazu da su ok, neki kazu da su mnogo zahtevni i da su skloni bolestima, ima li neko neka iskustva?


Druze, imas pun ....sajtova o svim rasama, njihove mane, vrline, porekla...baci pogled na par i sve ce ti se samo kasti. Nema psa bez mana samo ih neki imaju malo vise!

UFF

Citat: pittatore poslato 06 Jul, 2018, 09:28
Posto su Dobermani? Lomim se izmedju Njega, Vajmeranera i Vizle...

od 200e sa kupujemuvaljujem pa i preko 2.000e takmicarski kvalitet od najboljih roditelja
Prosle godine sam za malo uzeo stene od muzjaka Valda iz lipar lend-a i ove godine rekoh da pogledam sta imaju kad mi drugar kaze nemaju vise to jer nema Valda
:wtf: kako bre uginuo kad je bio mlad pas?  [neampojma]
pa nije uginuo, otisao za kinu, prodali ga za 40.000eur i kaze nemoj da se cudis nije to neka cifra moze to dosta bolje

jbg u svakom segmentu zivota ima extrema, sto slucajeva, sto ljudi

Panta Zemunac

Pa zar nije ovo tema o ljubimcima  a ne stoci koja se prodaje za klanje ili parenje?

UFFe, pa ja odrobija zbog Rase, sto znaci da ga ne bih prodao nikada. Kao da bih izneo na tezgu pola svoje duse i srca na izvolte, moze i cenkanje.

Postoji tema..kupujem ..prodajem svasta pa i pse!