Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Citat: Grof poslato 01 Maj, 2016, 22:26
Mislim da novosadska JKP Zoo higijena ima jednog dobermana - mu¾jaka za udomljavanje. Mogu ti u sredu proveriti ako te interesuje.

hvala, to je ok samo ako je mlad da mogu da radim sa njim na vreme, ako je vec kasno ili je bolesan onda dzaba

Citat: monsterbnt poslato 01 Maj, 2016, 22:49
Potpuno bespotrebno. Jedino sto ti sigurno donose psi sa milion imena je veca cena.... Imao sam buldoga bez ikakvog specijalnog porekla i doziveo je 17 godina sto je za njih jezivo mnogo... A sto se tice agresivnosti? Izvini ali samo totalni moron juri psa po agresivnosti.... Ako ti treba cuvar 70% rasa ce obaviti posao kako treba... Jedan od najboljih cuvara je vucjak... Ne budi mentol da pravis zver od psa...

treba mi prvo ljubimac pa tek onda cuvar, alarm i kamera su bolji od psa ako je poenta cuvati, ne moras da ih hranis
razliku izmedju rasnog i onog koji nije ne umem da ti objasnim jer nemam iskustva pa necu da pametujem ali mozes npr sam da pozoves bilo kog skupljeg rasnog odgajivaca i da ga pitas zasto njegovo leglo kosta 10x vise od nekog drugog iste rase ako ne racunamo takmicarske kvalitete

pricaju sve i svasta, sta je istina a sta marketing i opravdanje za cenu zna samo onaj sa zivotnim iskustvom sa psima, pozeljno bas sa tom rasom

monsterbnt

Ne ne... Nisi me razumeo... Nisam reko mesanac, samo da nema potrebe da bude skupi pas sa milion imena. Licno sam prvi protiv mesanaca jer su generalno nepredvidivi i daleko tezi za dresuru. Mogu da dam licno iskustvo sa americkim buldogom koji je vrhunski cuvar i opet pas koji generalno ne zna za agresiju jer je suvise lenj za to, i sa koker spanijelom i samojedom koji su super psi ali najgori cuvari na svetu jer nemaju gen za to... Iskustvo sa psima koje licno poznajem... Doberman je odlican pas ali je generalno psihotican i trazi da se dosta radi sa njim. Rot takodje. Vucjak je generalno za to sto ti hoces mozda i najbolji izbor. Odan, pametan, a vrhnski cuvar. Sto se tice odgajivaca, po mom dosadasnjem iskustvu svi oni imaju ''najbolje pse na svetu'' i ''ne mozes da nadjes bolje''

Primer... Lik iz bloka ima zenku samojeda...Afrodita...  Poreklo sa milion imena, roditelji sampioni univerzuma, po ugovoru sa uzgajivacem iskljucivo on bira sa kim ce pas da se pari... Kostala ih je 500 eu....
Fluffini roditelji su ortakove blente, otac je jednom bio na takmicenju i israo se ispred sudija, majka na ocenjivanju ujela sudiju jer joj je cackao po ustima, dobio je na poklon a inace su stence prodavali po 80eu...
Fluffy veca od Afrodite iako mladja, pravilnije stoji, nijedan jedini zdravstveni problem dok je afrodita kratkovida, lepse i mekse krzno, savrseno poslusna kad sam ja u pitanju (ostatak sveta ne jebe 2%) Divan pas koji se 100% uklapa u definiciju samojeda....

Poreklo, milion imena i visoka cena nisu nikako garant da ce pas biti ono sto tebi treba...
Smrt SVIMA!!!!

TEEfqd

sto se mene tice samo jedna rasa je u prici, samo da uzmem kucu

! No longer available

! No longer available

bigbad86

Tako je. I deca doktora postanu budale i kriminalci. Samo se dresura :)

UFF

upravo zato necu da dam sova evra za psa ali necu ni da usvojim dzumaru da bi bio "plemenit"
i dzaba vucjak koji je odlican cuvar kad psa prvo uzimam kao ljubimca i po tom pitanju sam kao freepartyman koji bira motor na osnovu izgleda, treba da mi se svidi da ga zavolim i da zelim da radim sa njim po ceo dan umesto da to dozivljavam kao obavezu

pre 7-8 god sam prvi put seo na motor i za narednih 5 god promenio vise od 20 komada i mozda se moze reci da sam naucio da ga vozim kao i da sam suosnovao ovaj forum i najvise vremena od svih ulozio od njega, pre 3-4 god sam kupio prvu zmiju a sad imam bar 4 morfa koje nema niko osim mene u srbiji a o odgajivanju istih necu ni da pricam, kad mi se nesto svidi i zainteresuje me ja se tome posvetim kompletno, (kao pivu i zenama npr :D) zato je bitno da uzmem psa kog zelim (ko zna sta sve moze da bude sa njim i sa mnom za 5-10godina) a ne nekog drugog jer je jeftiniji, zdraviji ili ne mora puno da se radi sa njim, das mu pola kile mesa dnevno i on ti cuva kucu, jebes to

Citat: redshadow poslato 02 Maj, 2016, 00:33
sto se mene tice samo jedna rasa je u prici, samo da uzmem kucu

! No longer available

odlican, inteligentan i koliko cujem upropascen kao i doberman parenjem u srodstvu

mozda bi ga i uzeo ali prvo da se kupi gilette mach 321659 i da se obrije ta vunica  [rofl]

monsterbnt

Mislis li da ces bolje proci sa kratkodlakim psom?

Veruj mi isto se linjaju (sa izuzetkom samojeda) ali se njihova dlaka mnogo teze cisti. Bukvalno moras dlaku po dlaku da skupljas jer se zabada u sve zivo.
Smrt SVIMA!!!!

UFF

ko je rekao da je problem linjanje?

dugodlaki pas meni je ko debela riba bokiboyu ili mrsava riba bez dupeta mkt-u

ako cu vec da ga kupim i da ga hranim, cuvam i lecim onda bar da izabarem ono sto mi se svidja

freepartyman

#3907
Dobrog vucijaka mozes da kupis za 200 eura ali situacija je sledeca, to je pas kome su ljudi odgojem  sjebali kukove skroz,obratite paznju na pad ledja.tj. na sapi. Bolji izbor je radni nemacki ovcar koji je najslicniji izvornom NO, pas koji je najbolji za obuku a isto tako i lep ali eto nije po novom standardu pa se koristi samo u vojsci..policiji..itd
Problem je sto se kod dobermana stvarno vidi razlika izmedju steneta od 300 i800+eura.. Laik moze da primeti,lakse kosti , glava, temperament.. Ozbiljni odgajivaci ne pare sa problematicnim psima. A i svaki doberman u uzgoju mora da polozi razne testove poslusnosti. Ridzbek kosta toliko koliko kosta jer je redak pas i verovatno su ljudi ulozili dosta love da bi razvili rasu na nasim prostorima pa samim tim ne mogu da prodaju stene za 200 eura.. ;)

Citat: UFF poslato 02 Maj, 2016, 00:35
i po tom pitanju sam kao freepartyman koji bira motor na osnovu izgleda, treba da mi se svidi da ga zavolim i da zelim da radim sa njim po ceo dan umesto da to dozivljavam kao obavezu


[srce]
I became a beast to rid myself the pain of being a man

TEEfqd

u sustini koliko radis sa kerom toliko i dobijes, neke rase imaju genetske predispozicije da budu bolje od drugih u odrednjenim stvarima sto opet ne znaci da ce dostici pun potencijal.
s obzirom da zelis da se posvetis tome potpuno, bolje uzmi dva ako imas sredstva i budes 'pack leader'. stavis tablu na kapiju, zmije po kuci, kerovi u dvoristu gazda spava sa golom zenom i zoljom :D

UFF

uzmem i ricbeka i dobermana pa da vidimo za koju godinu sta ce da ispadne kad ukrstim? :D

monsterbnt

Ja bi licno pre izabrao ridzbeka. Doberman trazi bas mnogo da se radi sa njim.
A ova moja je poslusna samo zato sto je dosta radjeno sa njom od malih nogu. Inace su samojedi poznati kao tvrdoglavi i teski za dresuru jer vole da isteruju svoje... Popustis li jednom, zavrsio si... Zato i niko od mojih ne moze da je kontrolise...
Smrt SVIMA!!!!

TEEfqd

ovo je ono sto sam napisao za rad sa kerom

! No longer available

a i ima doberman neki 'aristokratski' smek verovatno bas zbog simetrije sare koja je izrazena kod ove rase i kratke dlake

http://bullymake.com/wp-content/uploads/2015/10/278774-dogs-dobermans.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/27/51/bc/2751bc4bb95750d38d3b8c93c19a315d.jpg

freepartyman

#3912
 Ovi dobermani sa slike su  Americka varijanta..e takve si kod nas kupis za 2oo eura..evo ti razlike izmedju stenaca iste dobi.  
! No longer available

Jos jedan razlog zasto su dobermani u Srbiji skupi je taj jer je Srbija (YU) verovatno u top 4 zemlje na svetu, a ALL time verovatno u top tri kad su uspesi dobermana na izlozbama u pitanju.
Evropski vs Americki  
http://s32.postimg.org/iatdyx84l/6169792993_db690665d3_b.jpg
http://s32.postimg.org/5oedocg9x/f43bee_bfc582ef670c49039d84eea1e8fd132e.jpg

Znam o dobermanima bas dosta cak se razumem i u pse stare 30 godina. A i prijatelj sam sa par svetski poznatih odgajivaca.  
Mozda najuspesniji pas koji je harao deevedesetih godina,a ziveo je na Ceraku.Pas koji je postao IDC Sieger (najace svetsko takmicenje samo za dobermane)
Baron nike renewal
http://s32.postimg.org/e1itvi25h/nike450.jpg

U isto vreme njegova cerka Alabama iz Beograda osvaja cak dva puta titulu IDC Siegera. To nikome do dana danasnjeg nije poslo za rukom sa ovih prostora.Posle druge titule jedan Tajlandjanin je ponudio 100 000$ za nju, vlasnici su se zahvalili na ponudi i odbili.
http://s32.postimg.org/k9jjbbxnp/alabama_come_as_you_are_pbbvbjhz.jpg
I became a beast to rid myself the pain of being a man

balcan girl

ja kad bi imala psa to bi definitivno bio doberman :D volim i haskije :D ali mi je doberman nekako faca jbg :D mada mi definitivno oba odgovaraju po karakteru :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

TEEfqd

Citat: freepartyman poslato 02 Maj, 2016, 01:09
Ovi dobermani sa slike su  Americka varijanta..e takve si kod nas kupis  2oo eura..evo ti razlike izmedju stenaca iste dobi. Jos jedan razlog zasto su dobermani u Srbiji skupi je taj jer je Srbija (YU) verovatno u top 4 zemlje na svetu, a ALL time verovatno u top tri kad su uspesi dobermana na izlozbama u pitanju. 
! No longer available

neverovatno koja razlika

mali_zmaj

Ma ja ne znam cemu sva ta ubjedjivanja,nek uzme ridzbeka,svakako je vec odlucio,ako ima para da plati i ako ima vremena da se posveti istom,jer greota da kupis rijetku rasu i jos kvalitetno stene i da ispadne glupo pasce koje nista ne zna... Meni se takodje svidja ridjbek,mada me lova shupa,a imam priliku zbavit boxera koji mi ima extra narav,lijep je,barem meni....
jin-jang

pittatore

Bio je i Elan Arno Cobra poznat po titulama 90tih, stene je kostalo 1000dm tada.

freepartyman

Citat: pittatore poslato 02 Maj, 2016, 16:22
Bio je i Elan Arno Cobra poznat po titulama 90tih, stene je kostalo 1000dm tada.
Prave titule su one na kupovima za dobermane. IDC sieger je najbolji doberman, medju najboljim dobermanima sveta. Svasta pricaju kod nas odgajivaci te moj pas je ovo te ono..Imas razne izlozbe.. Ali zna se koje titule su najbitnije.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

bigbad86

Tako je. Na domacim takmicenjima uvek pobedi neki odgajivac, tj onaj ko tutne sudijama pare

castor

Belgijski ovèar ili malinoa je ono ¹to tebi treba, samo iz pravog legla. Sve osobine njemaèkog ovèara, samo je veæi i dosta poslu¹niji. Doði kod mene da ga vidi¹. Naði ¾enku za parenje i ¹tene je tvoje. ;)
It's the ride that matters, not the bike…