Glavni meni

Ernesto moto, prodaja motora iz uvoza

Započeo RoaD GunneR, 25 Januar, 2011, 10:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

RoaD GunneR

http://www.ernestomoto.com/
Nalazi se negde iza glavne zeleznicke stanice, ja sam se pogubio dok sam ga nasao (nisam from BG).
Motori iz uvoza na ime kupca mahom iz Italije, cene su po meni konkurentne.
Ja imam pozitivno iskustvo i toplo preporucujem, uzeo sam 2009 od njega Suzuki GSXF-a 600 koji je bio najmladji na oglasima i najeftiniji i to u odlicnom stanju.
Dosao sam bilo je 10ak motora, pitao me je koji hocu da pogledam, izvezao napolje malo prebrisao od prasine od stajanja.
Dao mi je info da bilo koji motor da uzmem od njega odmah zamenim ulje i filtar eventualno svecice, dao mi garanciju doduse usmeno ali nije trebalo da ako nesto ne bude u redu sa motorom u narednih 6 meseci da mu ga vrnem i da ce mi vratiti pare koje sam mu dao, to jest ne vraca mi pare od registracije i ono sto sam ulagao u motor znaci ako nesto crkne doteraj mi motor vracam ti kes. Posto je motor koji sam uzeo imao los akumulator, covek je seo na svoj motor i poneo kablove kako bi uspeo na pumpi posle sipanja goriva da upalim bez da se cimam sa gurkom ili da trazim kablove.

serbduck


  Ja imam suprotno iskustvo... Posle telefonskog razgovora i dogovora da se nadjemo tamo negde ispod Gazele - odem tamo.
Setali Sosa i ja, da ne slazem jedno 4o minuta. Coveka nema.

  Na parkingu vidim neki beli dzip sa oznakama nekog kluba ( zaboravio sam koji je ) i pridjem coveku koji nesto cacka ispod haube.

  "Dobar dan...jesi li ti taj ( i ime sam zaboravio )?"... Kaze covek " Nisam."

Ja u rebusu... jbg nema nista od Honde xx... Pitam dal zna tu nekoga ko prodaje motore...

  ...i da ne duzim...posle jedno 10 minuta napokon se sporazumesmo...
Jeste on prodaje motore... Napokon me uvede u garazu...a tamo skoro svi moji snovi, ali nema Honde XX zbog koje sam dosao...

  Uzimam kredit od banke za kupovinu motora i pitam coveka ima li tu nekih problema - da mu uplatim na racun...

E sad krece igranka... Nece covek pare na racun. Kazem mu da te pare moze da podigne isti dan jer nema veze sa firmom. Prodaje mi motor kao fizicko a ne kao pravno lice... Nece covek da cuje...

  Jbg...idemo dalje...Na moju srecu tu sam prvi put video Hondu VTR 1000 F i oma se zaljubio. Dodjem kuci ..odem na moto berzu i pazarim VTR-a.

Preko banke naravno...covek lepo podigao pare i sve ok. Nikakvih problema nije bilo.

Stvarno sam otisao kod ovog Ernestomoto da kupim Hondu CBR xx , ali ...jbg. Mislim da nisam jedini sa ovakvim iskustvom, a cuo sam puno lepih prica kao sto je ova gore. Prosto nisam mogao da verujem.

  Mozda neki drugi put.

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

RoaD GunneR

Mislis na onog zelenog VTR-a sto je bio auu i ja sam se o njemu razmisljao da sam njega uzeo ti ne bi imao lose iskustvo :D
Verovatno kako se kome zalomi, meni dobro tebi lose, nije svako rodjen za trgovca

serbduck



  Da bas taj zeleni...

Vidim da CBR xx koji sam hteo da kupim jos nije prodat...

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

UFF

Ja sam bio samo jednom i dosao do ograde gde su bili poredjani neki motori, pitam ga jel on taj, kaze jeste, pitam gde se ulazi unutra a on onako preko ograde "reci sta oces nevolim da mi se raznorazni dzabe setaju po dvoristu"
Ok jel imas f650gs koji sam tad trazio kaze nemam, ja reko jel imas nesto drugo da pogledam i on mi odogovri "imam ali nemas ti pare za njih"

Da li mu zena nije dala taj dan ili je uhvatio na delu sa komsijom nemam pojma a ni ne interesuje me
Ni mene ni moje prijatelje tamo vise videti nece

SSZGO

Bio sam i ja jednom tamo pre 5 godina...

No sve mi je ok pokazao sta me je interesovalo...

A stvarno sta ti UFF gledas kad nemas ti para za to?

dosao si samo da sutiras gumu, ovako :  [sutirakamen]
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

DebeliZmaj

taj neki ko sexy glista... :) ... prodaje auto ..
poshaljem coveka .. ovaj mu poshalje link na forum...
a covek ga pita oko kola... naravno nije mu palo na pamet
da komunicira sa glistom vishe ... 2 dana kasnije dosli kod darka
pogledao auto i napravio dogovor ...
ima takvihprodavaca koliko hocesh ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Black Adder

Za malo da odem da gledam F650 ¹to ima u ponudi, ali nam se rasporedi nisu poklapali (i na kraju pazario Aprilili). U principu, preko telefona korektan razgovor.

UFF

Citat: SSZGO poslato 25 Januar, 2011, 17:39
Bio sam i ja jednom tamo pre 5 godina...

No sve mi je ok pokazao sta me je interesovalo...

A stvarno sta ti UFF gledas kad nemas ti para za to?

dosao si samo da sutiras gumu, ovako :  [sutirakamen]

Pa tad sam vozio XT125R :D
I posto nisam imao pare za neki njegov polovan motor ja sam otisao u yamahu rodic, izvadio 7.200e i kupio novu MT-03
Verovatno su njegovi polovni motori bili od po 10.000e pa je procenio da nemam pare za njih ;)

davidoff

Citat: UFF poslato 25 Januar, 2011, 20:21
ja sam otisao u yamahu rodic, izvadio 7.200e i kupio novu MT-03

Ala se cula ta Yamaha..........uuuuuuuuuuuuu....... [neslusam]
We won't forget you Marco....


kubanac

Zovem ja coveka danas po prvi put ikada, vidim vrte se dva njegova f650st-a i jedan f650gs po oglasima celu zimu i redovno osvezeni oglasi pre pet dana na moto berzi...
Krenuo ja tako po gradu pa reko da odem da ih pogledam.
Nazovem ja prvi put, covek se ne javlja, ok.
Skoknem do ryu motors-a da pogledam jedan kle500, ljudi bog zna kako ljubazni prema meni, svaka cast!

U povratku hajde ponovo da nazovem coveka pa da skoknem da pogledam i bmw-e.
Covek se javi, dobar dan, dobar dan.
- Ja bih da svratim do vas da pogledam neke motore.
- Koj motor te zanima?
- Bmw F650st video sam da ih imate dva
- Aaaaa, nemam ja to vise prodato odavno, a gde ste videli oglas?
- Na moto bezi
- Hvala na informaciji moram to da obrisem...
- Sta imate jos od motora?
- Nemam nista sve sam rasprodao!
- (Ja zacudjeno) Bas nista od motora nemate?
- Ne
- Ok, dovidjenja...

I sta reci covek me naduvao iz ko zna kog razloga, verovatno je preko telefona procenio da sam i ja siromasan kao UFF :)
Nemoguce da je prodao nekih devet motora za koje su oglasi osvezeni 19 i 20.3 a danas je 22!
Sta je vec u pitanju ne znam, ali znam da se sa ovakvim ponasanjem nece leba najesti od trgovine!


AndreyRR

Aj i ja da se upisem
isto pre nekih 5 godina sam otisao da pogledam motore
da su bili neki krsici,isto je bio neljubazan.ali sam video sta me interesuje
i vise nisam nikad niti cu da idem kod njega,cak ih ne gledam ni sa gazele kada
je prelazim.

UFF

Jbg ja i dalje nemam pare za BMW F650GS pa zato vozim KTM 690SM ali ako jednog dana skupim kintu zvacu ga da ga molim da mi proda

Kengur

Jednom otisao i vise nikad...

Odem da pogledam za burazera nekog gs500, isterava iz onih kontejnera, nesto nadrkan, udara po kontejnerima ...
Kazem volan je kriv, sa motora padano, ona kaze nije to je od transporta... Reko ok(posto sam se pravio malo mentol to mi je omiljeno kad idem u neku kupovinu da vidim sta ce sve da me laze, istu stvar sam uradio u Rumi kad me lik ubedjuje da nije padano sa nekog SRADa, a varena felna, i ja gledao kako ga tope u S.Mitrovici na skupu) aj da probam motor...

Okrenem krug, vratim se, kazem mu da motor vuce u stranu, da menjac tesko ide u brzine... On me izduva iz fazona ti si klinac, pojma nemas, to tako treba... Ja reko vazi, dovidjenja. Valjda covek isto mislio da nemamo pare...

Posle burazer ode i izbroji 2700 za novog ''sasu''....