Glavni meni

Za¹to ste jo¹ uvek ovde???

Započeo Uncle Bob, 28 Decembar, 2013, 18:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Uncle Bob

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 28 Decembar, 2013, 23:12
@Mareskin
A jel mogu kad god da im se prdne da odu na kafu ili da sednu motor i da se voze...
Ma va¾i kako da nou kao naprimer ja noæas eto palo mi na ovo malo pameti da odem na prelaz "Babinje" da odem da po¾elim ljudima sve najbolje sa nadolazeæim praznicima i jutros se vratio smrznut produvan ali bre sreæan a to je valjda ono najva¾nije u ¾ivotu.?
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

metarex

Citat: Andreja poslato 28 Decembar, 2013, 23:24
Da ne tupim previ¹e, otkucao sam podugaèak tekst pa sam ga obrisao.

Znam ¹ta imam ovde. Tamo gde ¾elim da odem ne znam ¹ta me èeka ali neæu da se kajem jednog dana ¹to nisam poku¹ao.

Ako ne bude i¹lo, lako je vratiti se, ja gledam na to kao na jedno putovanje, jednu lekciju, ako ni¹ta drugo.

Najveæi rizik je ne rizikovati ni¹ta.

niko i ne kaze da ne ides. svako je kovac svoje srece. sta znas, mozda ti i uspe da se obogatis i da te boli tuki za sve... ja samo kazem da mi fali srbija i sto sam stariji sve mi vise smeta to gledanje zivota kroz novac. a to ti je zapad. nikada ti niko nece reci hvala sta god i koliko god budes radio jer si placen za to sto rece ujka imaju oni i dobrih strana ali mislim da bi te stvari bolje mogao da primenim u srbiji nego na zapadu
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Gvozden

#22
Sad bi ovde mogla rasprava du¾a od bullshit teme da bude , ali neka i ovako ....
Nije napolju sjajno i svakako da se ovde najbolje ¾ivi uz minimum rada.  I da je najbolje kad si meðu svoje i svi govore tvoj jezik... meðutim koliko god se vi ljutili .
Nije Beograd reper za plate, a kao privatnik znam najbolje kako je leæi sa poslom i ustati. Druga stvar dal sam ubo profesiju ili ne ( u Srbiji)  , ali definitivno ako i nisi talentovan uz mnogo truda trebalo bi da se poka¾u rezultati... Jeste , ali kad ti na posao i zaradu utièe sve sem samog posla, ve¹tine, talenta...
Tako da mi pun qrc name¹tenih tendera, stranaèkih sranja i jo¹ mnogo toga da ne smaram oko toga...
Na nesreæu, bolje je mo¾da da èovek nema izbora tj da ostane bez ièega, to ga prodrma i natera da se promeni iz korena, Ili sebe ili okolinu pa samim tim i uticaj na sebe.
Sad sam recimo ulo¾io sve u posao, napravio lokal, radionice, kupio najnovije ma¹ine i ¹ta!? Ko me jebe kad nisam u nekom vecem gradu!? Pa i jeste tako... a imam isto sto i neko u Becu , Parizu, Berlinu..nebitno.. a i radim bolje od vecine..bez lazne skromnosti..
E da, poceo sam od dna, imao sam par alata i stari racunar , sve sto sam kupio platio sam 3x kroz znoj  i rad sa 10 prstiju, sem kredita nisam imao shanse..a norlmalno da se covek nada i zeli da pobedi, da zaradi , da bude srecan...
Èemu èovek da se nada kad se recimo 90% fabrika u op¹tini zatvorilo ili bankrotiralo, nemoj mi reæi da æe biti bolje... neka stranka ima zeku iz ¹e¹ira, (jeste ko pre nedelju dana kad su mi prodali tender za bilborde za sitne pare... sad kao da ih tu¾im i doka¾em ko je uzeo ke¹ no way)
Nemam ja ni¹ta protiv da me neko poslovno iskoristi, mislim na znanje, ve¹tinu pa makar i manje mi platio. Drzava mi uzima sve , a ne da nista. Nit sam zasticen od garaznog geta ( mislim na radove na crno). MAda ne osudjujem ljude nimalo sto tako rade, radio bih i ja da nisam u kreditima.
Sad cete reci evo ga kuka, pa nek ide ako mu je tamo bolje.
PA ne mogu, porodica, deca, svi bi osetili teske posledice moje odluke. Pitanje na duze staze da li bi to bila prava odluka. Neuspeh je prevelik rizik, kad imas 40+.
A kad imas pare, dao bi sve da budes sa svojim roditeljima i jedan dan vise kad ih nema, da deci priustis igranje kod babe i dede , a ne 4 zida u stranoj zemlji....
Sve u svemu.... zajebo sam se sto sam ostao kad je trebalo da se ide... i ishao bih preko bare gde bi se neke stvari koje znam da radim dobro platile.
Sad jednostavno i pored nekih kontakata i dogovora, nemam petlju...mozda nisam zakucao dno, ali ima vremena za MArfija...
Ne volim internet kuckanja i intime, ali ovo me bas pogadja u zicu...
aj ziveli

mi¹ko_kolo

Iz jedinog razloga. Kad je trebalo Gospo®a i ja da odemo, neko od kolega se na¹ao pametan pa nam pljunuo u supu. A onda je oti¹ao neko drugi na moje mesto...

ЯЭВОЛУТИОН

Mene vec 100 godina zovu...kazu namlatio bih se para u americi.....imam drugove koji  su bogati, ali nisu dosli 10 godina kuci....nek kupe avion pa nek dolete....ja bio dvaput tamo za to vreme....pihhh
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 28 Decembar, 2013, 23:12
@Mareskin
A jel mogu kad god da im se prdne da odu na kafu ili da sednu motor i da se voze...

Ne, kao ¹to ne mogu ni veæina drugih zaposlenih ljudi. Ali, oni su izuzetak kao ¹to sam i napisao. Veæina moje rodbine tamo fizikali¹e poslednjih 30 godina i ¹tedi svaki evro da bi ovde ugradili u temelje. Sam proceni kome je bolje od ove dve grupe.

U svakom sluèaju sam naveo primer ljudi koji su oti¹li tamo da rade, a ne da li su trebali da ostanu.
Ja sam ostao.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: Andreja poslato 28 Decembar, 2013, 23:24
Da ne tupim previ¹e, otkucao sam podugaèak tekst pa sam ga obrisao.

Znam ¹ta imam ovde. Tamo gde ¾elim da odem ne znam ¹ta me èeka ali neæu da se kajem jednog dana ¹to nisam poku¹ao.

Ako ne bude i¹lo, lako je vratiti se, ja gledam na to kao na jedno putovanje, jednu lekciju, ako ni¹ta drugo.

Najveæi rizik je ne rizikovati ni¹ta.

Svim prijateljima sam rekao da idu i da probaju, a ako ne uspeju od mene æe dobiti novac za povratnu kartu.
Uvek dajem podr¹ku da se proba ne¹to novo.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Uncle Bob

Citat: mareskin poslato 29 Decembar, 2013, 00:33
Citat: Andreja poslato 28 Decembar, 2013, 23:24
Da ne tupim previ¹e, otkucao sam podugaèak tekst pa sam ga obrisao.

Znam ¹ta imam ovde. Tamo gde ¾elim da odem ne znam ¹ta me èeka ali neæu da se kajem jednog dana ¹to nisam poku¹ao.

Ako ne bude i¹lo, lako je vratiti se, ja gledam na to kao na jedno putovanje, jednu lekciju, ako ni¹ta drugo.

Najveæi rizik je ne rizikovati ni¹ta.

Svim prijateljima sam rekao da idu i da probaju, a ako ne uspeju od mene æe dobiti novac za povratnu kartu.
Uvek dajem podr¹ku da se proba ne¹to novo.

Svaka èast Marjane, [klanjam_se] meni jedino krivo ¹to nisam iskoristio poziv za Kanadu tamo jo¹ 92, jebem li ga dosta faktora je uticalo da ne odem devojka,buduæa ¾ena trudnoæa roditelji ma sto pièkimaterina je uticalo na to da ispadnem slabiæ i ne odem.:( a sad mi krivo i sad gledam kako znam i umem da odem ako treba i plivajuæi a da nepi¹em tek za ¾ivotnu ¹ansu da odem odavde 88me za Australiju sve bilo sreðeno i riba sa kojom sam trebao fiktivno da se venèam itd.:( nego magarac a nije za d¾abe da se èovek uèi dok je ¾iv i umre glup.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

mareskin


Imao sam ¹ansu da odem i da radim moj posao.
Nisam oti¹ao jer mi je otac jedne godine imao srèani udar, drugi put zbog tada¹nje devojke, treæi put zato ¹to je ovde krenuo posao bolje nego ranije...

Iskreno, ne ¾alim ¹to nisam oti¹ao. Svaki put su to bile moje odluke i donete su u tom odreðenom trenutku u ¾ivotu.
"©ta bi bilo kad bi bilo" je lo¹ naèin da se provede ostatak ¾ivota.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Uncle Bob

Citat: mareskin poslato 29 Decembar, 2013, 00:53

Imao sam ¹ansu da odem i da radim moj posao.
Nisam oti¹ao jer mi je otac jedne godine imao srèani udar, drugi put zbog tada¹nje devojke, treæi put zato ¹to je ovde krenuo posao bolje nego ranije...

Iskreno, ne ¾alim ¹to nisam oti¹ao. Svaki put su to bile moje odluke i donete su u tom odreðenom trenutku u ¾ivotu.
"©ta bi bilo kad bi bilo" je lo¹ naèin da se provede ostatak ¾ivota.

Ne nesporim tvoje mi¹ljenje po¹tujem,e a sad valjda potrefilo se skupile se zvezde u pozitivnu konjugaciju bem,li ga oæu da odem pa ma koliko ko¹talo.:)
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

SSZGO

ja se izvinjavam sto sam ovde, dosao da posetim porodicu ali evo idem nazad za deset dana...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Hurricane

ja ne idem nigde, a vi ostali samo izvolite, ja cu iskljuèiti svetlo...


nemam takoreæi ni¹ta u poreðenju sa onima preko... a i ne treba mi...


znam da budem sreæan... to mi dovoljno...


...to mogu i ovde i tamo....




mareskin

Citat: SSZGO poslato 29 Decembar, 2013, 01:22
ja se izvinjavam sto sam ovde, dosao da posetim porodicu ali evo idem nazad za deset dana...

©to tako?
Niko ni¹ta lo¹e nije rekao, samo svako iznosi svoje razloge za¹to jeste ili nije oti¹ao.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

x3mer89

Ja sam tu (u BiH) jer i dalje vjerujem da ce biti bolje da cemo prestati da krademo jer smo u sustini dobar narod.
Necu da odem da ne postanem stranac i u svojoj zemlji a u tudjoj domaci nikad biti necu.
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

Hurricane

da bre, ovde su svi dobrodo¹li...

ne mora¹ ni jezik da zna¹, a ni ðubre u kantu da baca¹...

mkt

ja jedino ako bih negde zbrisao to bi bila Grcka
Lefkada ili Parga po mogucstvu
Ne zbog nekog boljeg posla, nego zato sto je tamo do jaja za blejanje  
http://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/q71/1474624_10202796155326996_1157150564_n.jpg  [joint] sloboda covece

Zvonèica

Ja sam ovde zato ¹to volim.
Volim oca i majku, volim jednu budalu, volim posao koji radim, volim Srbiju.
Hold your head high and your middle finger higher

Conti-Moto

#37
Zasto sam se opet vratio ovamo ? ? ?

15-tak godina sam ziveo "preko" i vratio se ovamo ...
Otisao trbuhom za hlebom, zavrsio u Minhenu.
Godinu i po radio u BMW-u (fabrika), dao otkaz.
Godinu dana radio kao auto mehanicar, dao otkaz.
Greskom sudskog tumaca mi je u Minhenu prevedena diploma srednje skole (ja sam jos isao 9-ti i 10-ti razred)
u diplomu medicinskog tehnicara, nisam se bunio. Posle pola godine (par kurseva i volonterskog rada) sam
otvorio firmu za kucnu negu pacijenata ...  :o !!!??? Ja medicinski tehnicar . . .  [rofl] [rofl] [rofl]
10-tak godina sam vodio tu firmu koja je lepo radila sve dok . . . nisu poceli neki crvi da me j_bavaju ....
Prodao sam kucu i firmu i vratio se u Novi Sad (moj Novi Sad!!!)
To nema cene, nema tih para koje mogu da zamene zivot ovaj ovde za onaj "gastoski".
Dodjem ovamo, vidim da polako postajem stranac, nije lepo.
Tamo sam uvek bio stranac prema kome su se odnosili lepo, ipak stranac.
Da se razumemo, tamo je sve ok. Ali, fali nesto, nesto svasta, nesto naski, fali pljeska u ponoc (ne moze je zameniti hamburger),
falio mi moj komsija Ziva koji pravi odlicne kobasice ali me ponekad i nervira (ima kera koji laje 26 sati dnevno), falila mi je nasa otvorenost iako je ponekad ima previse,
ne moze se to tako jednostavno opisati, to se mora osetiti.
Volim i dan danas da odem u Minhen, svetski grad, puno lepih i meni dragih mesta, dobrih radnji,
uglavnom ruznih svabica i lepih strankinja, ali jbg ...
Volim sve ovo ovde.
Novo !!!
Conti ROAD !!

Gvozden

Moj cuveni citiat
VOLIM I JA NERANCE NO TRPIM.... jako jako dobar moment.
Linijom manjeg otpora... to mi je jako poznato, èak ¹tavi¹e doktorirao na tom.
Iako sam propali stundent fdu , 2 na listi ( Dragi predsednik nas sve tero u rat sem ma¹inaca) ...., sa znanjem hebrejskog (3P se da studiram fotografiju u Izraelu)
I Istina ovde je najbolje kad se sve sabere i oduzme..
So far so god... fck daj jos jedno pivo..
Ovi sto su se skolovali d¾abe sad nam sole pamet i kroje ¾ivot... Aj priu¹ti od redovnih primanja svom detetu ¹kolovanje kao ¹to su oni imali. Fck ajde samo priu¹ti sebi jebeno leèenje.. zubara, ajd da ne pravim dubiozu... plati¹ klati¹ samo ¹to ovde treba da se zaradi to da klati¹...neminovno da mora¹ da plati¹ , kao i na trulom zapadu...
Aj sto ne idete svi  na Duboku na malo ski ovo ono... ja radio par godina na TV Kopu znam stil.. aha... cifra.. Idii radi kod onog sto muva sa kacigama, magacinom, nek prica Andreja, pa idi na Kop, Bejlasnicu, Jahorinu... A pa to je van standarda!? Cek, a sta onda ostaje..!? pivo u 2l, zajebi me Diner Intergalatic i tih fora, gde onda? Sta je izbor, radi s ko konj pa sta ostane, al super kuci si , imao si kombinaciju, mozda 60% tvojih drugara nije imalo ili je konobarica, ili butikasica ili sl...Pa dok je stas sluzi moze da se nada tome posle ne gine market ili neka proizvodnja kod stranog ulagaca koji dobije 2-10K evra po zaposlenom ....Koji btw mi privatnici ne dobijemo , cak ni onih 120.000 sto kenjaju na tv-u jer je previse zahteva a drzava nema, zato ima za strance... + besplatno zemljiste...
Ej bre truli smo do 00 samo  nekom casa do pola puna nekom do pola prazna... al neka ima vremena, sad ce PRavednjaci da objasne sta i kako treba da se radi. Cek vize da nam daju, a ovamo EU nas ceka... Sere im se od nas..

Conti-Moto

Razumem te Gvozdene, svi zivimo ovde i znamo kako je. Da si negde preko drugi pogled bi imao na situaciju ovde.
Nemoj da te sprecavaju godine da odes odavde, ako imas znanja, jezika i hrabrosti - kupuj kartu.
Zapad je uvek otvoren za vredne ljude i nove ideje.
Novo !!!
Conti ROAD !!