Glavni meni

Peticija protiv predloga promene Zakona o autorskim pravima

Započeo Picasoo, 03 Decembar, 2013, 08:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mkt


ЯЭВОЛУТИОН

Pa moze...aj mu ne branim....nemoze on da pokvari toliko da ja ne mogu da popravim....ali ...kako si rekao to mora da vazi za sve.....ne moze Bregovic da pravi plagijate i da trazi autorska prava i tantijeme, ne moze Ljuba fotograf da skida ilegalne filmove sa interneta a za svoje fotografije da trazi postovanje autorskih prava....Autor ima pravo da zastiti svojih ruku i uma delo, ako je ikako moguce, ako nije nista ne sprecava nekog drugog da to upotrebi....
U pitanju us dvostruki arsini....kako je Cale iz Semafora rekao nekom liku koji je dolazio da naplati neku taksu za pustanje muziko u lokalu...dali  su fonogami ili ovi drugi..."da li mislis da cu da dam Dzegeru pare, dok je moja cerka gladna, nego sedi popi pice i bezi dok batine nisi dobio"...
Inace je zadnje vreme doslo pa pajaci (muzicari, sportisti, umetnici i zabavljaci u opste) bivaju bogatiji od kraljeva......I kad bi se drzava bas zainatila mogla bi svakog od njih u zatvor da stavi...pokrali su vise od Kaponea....a da je pravde na ovom svetu porez bi se placao u drzavi i u gradu gde prihod nastane....onda ne bi bilo poreskih rajeva, i teze bi bilo muljanje....eto ja bi da sm ministar ekonomije prvo doneo taj zakon.....da me kurac boli gde neko zivi, vec gde je zaradio pare....jer ako je njegova drzava bogata i ne treba joj porez, drzava gde je uzeo pare je siromasna i tu treba da ga plati.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

monsterbnt

I sta ako recimo skandal ukrade moju fotografiju, stavi je u kontekst koji njima odgovara i time meni ne samo sto su ukrali, nego i naneli profesionalnu stetu. Ne moze. Oprema kosta, moje znanje kosta, moje vreme potroseno na rad kosta isto kao i tvoje. To ja naplacujem kroz prodaju fotografije i svako mora to da plati. Ako ti jednom coveku nastelujes karburator, da li to znaci da ne treba da naplacujes svako sledece stelovanje karburatora jer je to sve isto?

Inace win7 mi je legalan, fotosop takodje, kao i nikon capture. Jedini softver koji nisam platio, a koji koristim za rad, je XnView, i to zato sto je dzabe......

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 03 Decembar, 2013, 19:34
Inace je zadnje vreme doslo pa pajaci (muzicari, sportisti, umetnici i zabavljaci u opste) bivaju bogatiji od kraljeva......I kad bi se drzava bas zainatila mogla bi svakog od njih u zatvor da stavi...pokrali su vise od Kaponea....a da je pravde na ovom svetu porez bi se placao u drzavi i u gradu gde prihod nastane....onda ne bi bilo poreskih rajeva, i teze bi bilo muljanje....eto ja bi da sm ministar ekonomije prvo doneo taj zakon.....da me kurac boli gde neko zivi, vec gde je zaradio pare....jer ako je njegova drzava bogata i ne treba joj porez, drzava gde je uzeo pare je siromasna i tu treba da ga plati.

E tu se apsolutno slazem.... kad bi drzava eliminisala dundjere sve ostalo bi bilo sredjenije....ali jebe im se.... Inace placam porez na svoj rad i zaradu, sam sebi uplacujem doprinose i penziono.....
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 03 Decembar, 2013, 19:37
I sta ako recimo skandal ukrade moju fotografiju, stavi je u kontekst koji njima odgovara i time meni ne samo sto su ukrali, nego i naneli profesionalnu stetu. Ne moze. Oprema kosta, moje znanje kosta, moje vreme potroseno na rad kosta isto kao i tvoje. To ja naplacujem kroz prodaju fotografije i svako mora to da plati. Ako ti jednom coveku nastelujes karburator, da li to znaci da ne treba da naplacujes svako sledece stelovanje karburatora jer je to sve isto?

Inace win7 mi je legalan, fotosop takodje, kao i nikon capture. Jedini softver koji nisam platio, a koji koristim za rad, je XnView, i to zato sto je dzabe......

Èak i da koristi¹ legalan softver - to je do tebe. Ali se ti bori¹ za sebe, da naplati¹ svoj rad. Neka se MS bori za sebe, pa neka te tu¾e i hapse ¹to si krao softver. Ako ja kradem, a tra¾im da se moje delo plati - to samo znaèi da sam lo¹ èovek. Treba mene sjebati, a ne zabraniti svakom drugom da naplati svoje delo, jer ima onih koji svoje naplaæuju, a hoæe da ukradu.  :)

Inaèe je MS svojevremeno (napolju) imao svoje agente koji su tra¾ili sertifikate za softver kojim se prave proizvodi, ne znam kakva je danas situacija. I uglavnom isteruju da profesionalci ne mogu profi stvari da prodaju ako nemaju legalan softver. A MSu odgovara da ti privatno ima¹ piratski Win za koji kao niko ne zna. Jer si ti onda navikao na Win, nauèio, pa æe¹ ga u firmi instalirati i (morati) platiti.  Da isteruju pirateriju 100%, skakali bi sebi u usta. Sva sirotinja bi pre¹la na Linux, pa bi firmama bilo isto lak¹e tako poslovati.

Nije sve crno belo, u svakom sluèaju - sivo je.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: monsterbnt poslato 03 Decembar, 2013, 19:37
I sta ako recimo skandal ukrade moju fotografiju, stavi je u kontekst koji njima odgovara i time meni ne samo sto su ukrali, nego i naneli profesionalnu stetu. Ne moze. Oprema kosta, moje znanje kosta, moje vreme potroseno na rad kosta isto kao i tvoje. To ja naplacujem kroz prodaju fotografije i svako mora to da plati. Ako ti jednom coveku nastelujes karburator, da li to znaci da ne treba da naplacujes svako sledece stelovanje karburatora jer je to sve isto?

Inace win7 mi je legalan, fotosop takodje, kao i nikon capture. Jedini softver koji nisam platio, a koji koristim za rad, je XnView, i to zato sto je dzabe......

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 03 Decembar, 2013, 19:34
Inace je zadnje vreme doslo pa pajaci (muzicari, sportisti, umetnici i zabavljaci u opste) bivaju bogatiji od kraljeva......I kad bi se drzava bas zainatila mogla bi svakog od njih u zatvor da stavi...pokrali su vise od Kaponea....a da je pravde na ovom svetu porez bi se placao u drzavi i u gradu gde prihod nastane....onda ne bi bilo poreskih rajeva, i teze bi bilo muljanje....eto ja bi da sm ministar ekonomije prvo doneo taj zakon.....da me kurac boli gde neko zivi, vec gde je zaradio pare....jer ako je njegova drzava bogata i ne treba joj porez, drzava gde je uzeo pare je siromasna i tu treba da ga plati.

E tu se apsolutno slazem.... kad bi drzava eliminisala dundjere sve ostalo bi bilo sredjenije....ali jebe im se.... Inace placam porez na svoj rad i zaradu, sam sebi uplacujem doprinose i penziono.....

skandal hoce da te reklamira a ti jos i pare trazis....
a zamisli da ja jednom uradim karburatore i onda naplacujem svakom sledecem vlasniku tog motora......
elem  autorska prava se mogu kao i gas i benzin....jednom prodati....kupac postaje vlasnik...i ako neko krade nek ga juri i tuzi....kako mislis da tebe drzava zastiti i jos milion takvih....kad neko nekom nadrkanom fotografu iz amerike neko ukrade fotografiju, naguzi ga jaka firma koja je od tebe kupila fotografiju....a sto ga guzi...jer je platila fotku mnogo i zeli ekskluzivu....vama placaju fotke malo i djokic ih zaboli da se cimaju ....da su dali za fotku 2000 evra bila bi drugacija prica....a i tebe bi9 licno djoka boleo za autorske prava, jer fotke ponudis novinama....oni odaberu....ti skines sa medija i prebacis im i oni ti zviznu pare na racun.....tu se tvoj posao zavrsava....njihovo je da te potpisu ispod fotke...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Hoces da kazes da kad jednom uradis nekome karburatore i posle dodje sledeci valsnik istog motora, uradio bi mu besplatno?

ЯЭВОЛУТИОН

ne...dali mislis da ako ponovo slika istu osobu daje novinama sliku besplatno.......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

monsterbnt

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Decembar, 2013, 18:00
....autorska prava se mogu kao i gas i benzin....jednom prodati....kupac postaje vlasnik...i ako neko krade nek ga juri i tuzi....kako mislis da tebe drzava zastiti i jos milion takvih....kad neko nekom nadrkanom fotografu iz amerike neko ukrade fotografiju, naguzi ga jaka firma koja je od tebe kupila fotografiju....a sto ga guzi...jer je platila fotku mnogo i zeli ekskluzivu....vama placaju fotke malo i djokic ih zaboli da se cimaju ....da su dali za fotku 2000 evra bila bi drugacija prica....a i tebe bi9 licno djoka boleo za autorske prava, jer fotke ponudis novinama....oni odaberu....ti skines sa medija i prebacis im i oni ti zviznu pare na racun.....tu se tvoj posao zavrsava....njihovo je da te potpisu ispod fotke...

Mala greska.... NIKAD ne prodajes AUTORSKO PRAVO. Prodajes pravo na koriscenje. Bukvalno uzimas fotku na lizing. Autorsko pravo ostaje tvoje i neotudjivo (osim ako nisi potpuni idiot pa potpises da ga se odrices). Ukoliko nije drugacije ugovorom definisano, firma sa kojom imas ugovor o radu ili o autorskom delu ima prava neogranicenog koriscenja 5 godina od nastanka, u ovom slucaju fotografije. Posle tih 5 godina moraju ponovo da plate koriscenje. To otprilike znaci da ako neko ukrade, uglavnom dobije 2 tuzbe..... od autora, i od primarnog korisnika.... Tako treba i da ostane.
Smrt SVIMA!!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Ok, ja cu prodavati pravo na koriscenje karburatora koje sam servisirao....posle pet godina, ako se pre toga ne zaprljaju mora ponovo da dodje da plati.....lizing sevisa karburatora bato....
Ili hoces da kazes da moja intelektualna svojina nema ista prava kao tvoja....jel to diskriminacija....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

da al ti taj karburator nisi NAPRAVIO nego servisirao. Ne verujem ni da ce fotografi da se ljute ako im neko malo daradi sliku u redakciji? (legalnim softverom naravno :P )

jevta

Ni fotograf nije napravio fotografiju nego aparat,on je samo sklopio sve ono okolo.Mo¾da treba proizvoðaè aparata da naplaæuje autorska prava jer je on mo¾da i najzaslu¾niji.
Nego lepo prodaj autorsko delo i u¾ivaj ako ti je malo para ti prodaj za vi¹e ako ima ko to da plati.Kao i u svakom drugom poslu.

bigbad86

E sad si me bacio u razmisljanje. Cekaj ovako, firma za aparate ima autorsko pravo na konstrukciju aprata a ne na proizvod aparata. Da je tako onda bi motori drzali najbolje vreme na trkama a ne njihovi vozaci ;)

jevta


bigbad86

A i Revolution bi morao autorska prava da placa Unior-u :P

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: bigbad86 poslato 08 Decembar, 2013, 16:25
A i Revolution bi morao autorska prava da placa Unior-u :P

Ne koristim unior....a imam neki snap-on....kazu dozivotno mogu da ga koristim bez naknade i u garanciji...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

monsterbnt

Citat: jevta poslato 08 Decembar, 2013, 16:17
Ni fotograf nije napravio fotografiju nego aparat,on je samo sklopio sve ono okolo.Mo¾da treba proizvoðaè aparata da naplaæuje autorska prava jer je on mo¾da i najzaslu¾niji.
Nego lepo prodaj autorsko delo i u¾ivaj ako ti je malo para ti prodaj za vi¹e ako ima ko to da plati.Kao i u svakom drugom poslu.

Lupas ko otvoren prozor na promaji.... ko da si reko da je gedora popravila motor a ne Revolucija.....
I prodajem svoja dela i od toga zivim. Samo necu da dozvolim da ih neko krade, sta tu ima nejasno. Sto ti ne podrzis zakon koji ce omoguciti tvom poslodavcu da koristi tvoj rad a da ti ne placa, cak i da dovodi druge da  radis i za njih za dzabe.

Kada budem mogo da kupim aparat za potpis onda mozemo malo drukcije da pricamo. A do tada, oces sliku, PLATI!!!

Citat: bigbad86 poslato 08 Decembar, 2013, 16:08
da al ti taj karburator nisi NAPRAVIO nego servisirao. Ne verujem ni da ce fotografi da se ljute ako im neko malo daradi sliku u redakciji? (legalnim softverom naravno :P )

Unistavanje i izmena autorskog dela...... jos jedna stavka u tuzbama.... Osim ako si platio koriscenje.
Smrt SVIMA!!!!