Glavni meni

yzf750r

Započeo nebojsa yzf, 01 Decembar, 2013, 00:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nebojsa yzf


nebojsa yzf

mozemo li cut iskustva o ovom motoru.

metarex

dobro ti vece nebojsa. ja sam metarex (ovde) i nisam clan foruma bas tako dugo koliko su neki. vozim motor, imam ih tri i ni jedan nije yamaha. a ti si?
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

sve sto te zanima ima na internetu....a dok se ne predstavis

http://curezone.com/upload/Members/Mad_Cat.gif
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

nebojsa yzf

pozdrav braco,nisam bas strucan sto se tice foruma jos sam nov itd,izvinjavam se zbog predstavljana.Nebojsa stefanovic,inace vozim yamahu yzf750r pa sam hteo da podelim iskustva sa vama,inace imao cam cbrf2,teneru660,zx7r,er500,pa sam hteo cuti od vas misljenja o ovom motoru.

nebojsa yzf


nebojsa yzf

ovako ovo je moja lepotica 94god,moja islustva sa ovim motorom;Dosta dobar motor,sa njim predjeno 4000km od juna meseca kocnice dosta dobre u voznji je dosta ok po meni mogao bi imati amortizer volana,snaga dosta dobra za moj ukus,realna brzina mu je 242kmh,mereno navigacijom,udobnos suvozaca je jako dobra,potronja mi je oko 8l na 100km,80%gasa,velika zamerka je potrosnja ulja.Dosta sam citao o ovom motoru i svi su rekli da svaka trosi,al ipak mislim da moj trosi malo vise,1000km 1l ulja al dodacu na dosta jaku i zustru voznju,pa ako neko ima sta da mi kaze o ovom bajku.

Darko

 [wtf] [wtf] 1l - 1000 km ? zasto tako ?

nebojsa yzf

neznam palimi motor radi ko mina ide u crveno sve ok,ja mislim mozda su gumice ventila.

nebojsa yzf

koga god sam pito svi su mi rekli da i njima trosi ulje,e sad koko njima neznam al meni na 1000km skoro litar

Havarisan

to su karike nemoj da se zaludjujes teflonima. skoro svaka ta yamaha trosi ulje.

Darko

bar onda ne moras da menjas ulje , ti uvek imas novo....  ;D ;D

nebojsa yzf

da,da,al bas me interesuje koko druge yzf trose ma malo zustrijoj voznji ni moj ne zadimi do 7000rmp,ako ima neko da nam kaze o ovom motoru iskustva.

Darko

ovo sto ti rece havarija je amin ;)

ЯЭВОЛУТИОН

ja sam imao dva komada...svojevremno....jedna je zakucala predhodnom vlasniku  upravo zbog potrosnju...a druga je presla bila jako malo pa nisu stigle karike da umru....otprilike mana svih yamaha tih godina su karike...isli su na sto tanju kariku zbog performansi i dobili da jako brzo pocne da trosi ulje.....to je i dalje bilo prihvatljivo jer se desavalo na 60-70000 kilometara...a tada je vec bilo vreme za zamenu lanca alternatora, lanca bregaste i stelovanje ventila....druga koju sam kupio mrtvu je popila agregat od fzr1000 exup i bregastu usisinu od YZF750 i fcr karburatore i menjac od YZFa.....e to je bila sprava.....motor star 8 godina je kidao r1 diodu u svim rezimima....nisam bio zadovoljan kocnicama....sestoklipne ali nisu me impresionirale....

Dakel ako ti motor trosi ulje presao je vise od 50000 kilometara.....mada na satu pise verovatno 36000
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

nebojsa yzf

na satu ima 43000h,al mogu ti reci da je motor dosta ocuvan i sveje fabricki na njemu,jedino mi zao potrosnje ulje,verovatno da ima i preko 50000 tim kilometrazama se nemoze verovati.al generalno fizicki je motor jako ocuvan.

rtaku

Ne mora da znaci, mozda je te kilometre presao sa jednim uljem, ili neki put bez rashladne tecnosti.

ЯЭВОЛУТИОН

ako je sve kako treba kupi karike i smanji potrosnju ulja....motor se samo popusti na donjem nosacu, skinu se hladnjak, grane i glava i cilindar...zamenis karike, vratis sve, uzupcis i voila...nema vise potrosnje ulja narednih 50000....ja sam na 1000ci menjao i karike i lanac alternatora i lanac bregaste i lamele.....to je veliki servis i radi se ....ako je motor ocuvan spolja...bolje 500 evra u to nego u rizzoma padove i polugica...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

nebojsa yzf

neznam koko bi mi se to isplatilo,da ga dam za 900e i tih pesto kubio bih drugi radie,nek ide koko ide pa ako dodje do kvara kupicu drugi agregat i gotovo,neznas cenu karika koka je za komplet,tj ceo set.

ljupche92

Ako planiras da vozis duze taj motor, i svidja ti se...onda das 500 evra, i ne mislis :D
aa pravog majstora imas u postu iznad tvog  [thumb_up]  [cheers]
[cheers] [cheers] [cheers]