Glavni meni

Honda CBR 600 f4 iskustva

Započeo Bishke, 24 Oktobar, 2013, 19:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bishke

Cestitam !
rekoh da je dobra kupovina ! :)

F4i je u pitanju
You should do one thing every day that scares you

UFF


Bishke

2002 ja mislim...2450e ako sam upravu,ispravice me Maletic
You should do one thing every day that scares you

UFF

zar nije bolje bilo dodati 500e i dobiti 4god mladji motor sa manjom kilometrazom i u fabrickom stanju?

mislim ko ne bi dao 100e po godini da podmladi svoj motor cak i da km i stanje ostane isto?

Maletic

@mkt Sutra ce biti par slika. :) @Bishke Ej 2001 god. je, cena je bila 2450 evra. :) @Uff Drugar je kupovao, ja sam isao samo kao komisija i vozac od pola puta. :D Ali i ovaj motor je u fabrickom stanju. Jedino sto se spaner malo cuje, sve ostalo bez ulaganja. :)  E sad godiste. To je diskutabilno. :) Ja licno ne gledam godiste, meni je bitno stanje motocikla. Opet kazem, moje licno misljenje. :)) Ali ima i jos jedna stvar, a to je bio jedan od odlucujucih faktora, to su bile finansije. Decko je nategao i ovih 2450 evra. To mu je bio vrh finansijskih mogucnosti trenutno. Verovatno bi i on postupio kao i ti da je imao jos 500 evra. :) Ali eto nadam se na prolece kad bude neko MM okupljanje da pokupim moju bagru odavde da dodjemo pa cete imati prilike i tog CBR da vidite. :)

UFF

ma ok je ako ti ne gledas godiste ali jednog dana ces prodavati taj motor zar ne?
a tad em ce biti dosta stariji nego danas em ce kupac i te kako da gleda godiste jbg a i o tome treba da se razmislja prilikom kupovine ako ne zelis posle da najebes prilikom prodaje

ali razumem kad imas 2 nije bitno sta dobijas za 3 koje nemas jbg

Maletic

Ima i toga. Ne kazem ja. Ali nikad ne bih dao za motor vise para samo zato sto je mladji a pri tom je u losijem stanju u odnosu na isti taj model koji je u odlicnom stanju a pri tom je 2-3 godine stariji. Nemoj pogresno da me shvatis.. To je moje misljenje. :) Ali ja nisam merodavan. Slab sam trgovac. Retko na kom motoru sam zaradio, uglavnom sam  u minusu. :D Ali sam svestan da svako zadovoljstvo kosta. Tako da se ne bunim. :)  Nikad nisam kupovao motor sa razmisljanjem kako cu ga i za koliko prodati za sezonu ili dve, koliko u proseku vozim jedan motor. :) Ali ne kazem da tvoj stav nije ispravan, verovatno je i ispravniji nego moj, ali sta ces. ima nas raznih. :D   A za tvoj poslednji komentar, sta da ti kazem, svako se pruzi onoliko koliko moze, jbg... Tako je.. :P :)

Slaninar

Ima smisla i to ¹to Uff ka¾e, a sa ovim gore se i ja vodim - nikad ne zaraðaujem na preprodaji, pa samo gledam najbolje za dati novac, makar se posle jeftinije prodalo. Zato æu isto uzeti stariji u boljem stanju radije nego noviji u lo¹ijem - makar slièno ko¹tali.

Ipak, godi¹te jeste va¾no i zbog stanja: ako se èelik i oèuva od rðe, guma propada od vremena. Na primer set gumica koje spajaju dovod vazduha sa karbovima za moj motor su oko 50 evra komad (ima ih èetiri) fabrièke, zamenske se mogu naæi jeftinije - kad ih ima. Creva isto propadaju s godinama. Tako da kad kupujem, za starije od 10 godina se odluèim samo ako je ba¹ povoljno - a kod nas nije - obièno i motori od 20 godina ko¹aju samo 30-40% manje od onih starih 5-6 godina. Èesto nisu ni u pola cene (slièna klasa, proizvoðaè kad se porede, naravno).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

pricam za slicajeve kad su oba u odlicnom stanju
evo moj cb1000r je 2009to i vredi nemam pojma mozda 5k dok je nov u salonu 10k
zamisli da mi neko ponudi da mu dam 100eur po godini da ga pogmladi tj dam mu 400e i dupliram vrednost svog motora :)

Slaninar

Cena br¾e pada u prvih par godina. Tvoj motor 2009to i 2011 se osetno razlikuju u ceni.

Samo ovi preko 10 godina starosti budu za svaku godinu po stotinak evra razlike. Sad da li se to isplati - isplati se ako ima¹ i ako ti se daje toliko za motor. Takoðe, èim motor ima vi¹e od 5 godina, bar 30 hiljada preðenih realno - najva¾nije je u kakvom je stanju, kako je odr¾avan. 2002. sa skoro uraðenim velikim servisom, novim diskovima, lanèanicima, je puno bolja kupovina od 2006. kom sve to dolazi na red, èak i ako su sliène cene. Tako nekako barem ja gledam. Ali meni slu¾i da se vozim, ne znam zaraðivati na preprodaji, nikad nisam.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Maletic

@Slaninar  E takvo je i moje razmisljanje. U potpunosti se slazem sa tobom. :)

UFF

ja poredim sa mojom bivsim
2006-o, presao 30k
i zamenjeno sve sto si nabrojao a ima i opreme

makinjo

Meni je iskreno bilo cudno sto Uff -ov cbr toliko stoji u oglasima ako je bio u takvom stanju. To potvrdjuje tezu da se ljudi plase kad je nesto jeftinije odmah tu nesto nije kako treba. Eto covek dosao video i kupio motor koji je jeftiniji od ostalih tog godista i kako vlasnik kaze u fabrickom stanju  :)

isterivac

Sve to funkcionise ko koga zajebe, gledam neke trgovce prodaju les vozila a cene u nebesa.. I opet prodaju, znaci samo dobra prica i sto vise sminke.
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

ljupche92

[cheers] [cheers] [cheers]

bikerboyz

Narode koje ulje sipate u ovaj motor?treba da menjam a neznam koje je ok...citao sam ovde motul 5100 da je dobro...

Hohštapler

#76
Citat: bikerboyz poslato 09 Februar, 2014, 16:34
Narode koje ulje sipate u ovaj motor?treba da menjam a neznam koje je ok...citao sam ovde motul 5100 da je dobro...

Ovo valja, provereno.  [srednjiprst]
http://www.agropress.org.rs/files/dijamant-ulje.jpg
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bikerboyz

hahahahah ne valja to jako je,trazim neko blaze....nabavio repsol...