Glavni meni

Honda CBR 600 f4 iskustva

Započeo Bishke, 24 Oktobar, 2013, 19:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bishke



Da cujem iskustva,mane itd... ?

Razmisljam da promenim klasu pa MOZDA da uzmem ovakav model...
mozda sam naglasio jer nisam jos uvek odlucio,samo razmisljam ;)

Po specifikacijama mi izgleda kao dobar motorcic  8)
You should do one thing every day that scares you

stilgar

prvo obrati paznju na svoje dimenzije, jerbo japanci prave motor po hobitu daniju i cim si visi od 180 cm imas problem :) a i japanci su sitni ko da prave motore samo za japansko trziste :)

bikerboyz

ja ga imam doduse kratko 4-5 meseci....al mogu ti reci da je motor za mene dobar ima snage lepo vuce,ne umaram se na njemu visok sam 187,okretan(zbog toga sam ga i uzeo)imao sam gsx600f i bio mi dosta velik za manevar pa sam se odlucio za ovaj....za neke mane nemogu da ti kazem nisam nista primetio kazem kratko ga imam...al ja nisam dobio ovu sa slike nuz motor!:-)

UFF

nema mane :D

vidi da bude 2001-o ili mladji tj sa ubrizgavanjem

prelazi boga oca, jako izrzljiv agregat, zato ga i uzimaju uglavnom za stunt, lako se vozi, ima dosta snage, nije tezak, upravljiv je, dobro koci, kod novijeg modela imas stelovanje viljuske (mozda ima i stari nemam pojma), skrati mu jedan zub napred i imaces i dobar start, trosi 6 litara, udobniji je polozaj od RR-a i vole ga sojke (sto se da zakljuciti i po tvojoj i mojoj slici :D)

http://s14.postimg.org/62a18f8f5/Image8793.jpg

Bishke

Skoro sam vozio f2,cini mi se da su istih gabarita...
A pre te f2-ke sam vozio zx7r...e to je grdosija,jedva je pomeras jbt...dok ova f2 ko perce...mozes lagano da je pomeras,manervises itd..
ovo sto kazem "vozio", mislim probao...ceo zivot vozim enduraèe ovo bi bila prva promena na drugu klasu

Uff-e ti si ovo sve napisao za tvoju cbr koja je "i" tj ima ubrizgavanje...
sto se tice ovog starijeg modela sa karbovima,mislim da ima stelovanje prednjeg ogibljenja !

Sto se tice potrosnje mislim da je ista na f4 i na f4i,ali ne znam koja je prica oko stelovanja ubrizgavanja ?
za karbove sam upoznat :D

@bikerboyz nisi pitao za dodatnu opremu :P

You should do one thing every day that scares you

UFF

nema stelovanja ubrizgavanja
samo se vozis :)

marckony

Ako nadjes dobro ocuvan motor ima da predjes dosta kilometara bez ikakvih problema, lepo se vozi, lepo ide udoban za duza putovanja...

clutch&brake

Kada sam ja mogao na japanca vala svako mo¾e da ga hebem
Pa evo uff prodaje svoj
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

dr32

I ja bi dodao samo reci hvale za F4. Vozio sam ukupno 2 F4i sport i 2 F4 '99. i '00. Moj glas ide za '01. i mladje, ima razlike u ponasanju motora, pogotovu kako vuce. Injektion je mislim lepo ispeglao neke stvari. Ko voli karburatore, stelovanja i ne voli majstore onda F4, mada ne znam ni da je neko imao puno muka sa F4i i F4i sport koje su svakako lepse.
Polozaj sedenja je malo udobniji na F4 (licni utisak), al je opet F4is moj prvi i najbolji izbor. Nije neudoban, prelepo izgleda i ima sve sto je potrebno za normalnu upotrebu i voznju. Nije zmija, al se od njega to ni ne ocekuje, a da moze da potegne, moze. I ja sam 181cm visok i nit mi je motor mali, nit je neudoban. Burazer sa 187cm nije imao nikakvih poteskoca, jer motor nije mali kao novije 6-ice, po meni je bas taman.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

idanijel

Imao ga jednu sezonu,odlican motor. po mnogima jedan od najbolje napravljenih motocikala.
inace kocnice su mu bolje od mnogih motora iz 2010>

Bishke

Slucajno sam naleteo na jednu f4 u jedno garazi kod majstora !

Pravo da vam kazem motor prelepo izgleda,posebno ovaj primerak sto sam video,fabricke napelnice,nije nista dirano itd...polozaj sedenja mi savrseno odgovara noge tj kolena ne udaraju u plastike,nize teziste i veoma lagan u mestu kada ga okreces !

Iznenadila me tezina motora,170kg suv,a KLX je 150kg suv :o

Jos ga nisam probao,jer vlasnik nije tu,motor je kod majstora...od ulaganja regler i gume...to mora ovo ostalo otom potom !


E sad,moram da ispricam ovo ! :D

Zovem ja sinoc vlasnika ovog motora :
http://www.polovniautomobili.com/oglas4072098/honda_cbr_f4/

i sad ga pitam kako i sta,on mi prica itd
Pitam za gume ovo ono i baja mi ladno kaze : Ja sam palio zadnju gumu malo ... :o
sve mi je bilo jasno,retrovizori polomljeni jer je sa caletom istovarivao neku zicu i zica opalila po retrovizorima...cudno

pitam kakav je agregat,kaze ooodlican,garancija kurac palac...razmisljam cim si ti palio gumu ti si i turirao na skupovima kao manijak...
posle pola sata price pitam ga poslednja cena kaze 1900e...mislim da ne vredi ni toliko,bas izgleda istroseno

You should do one thing every day that scares you

Bishke

You should do one thing every day that scares you

dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Slaninar

Citat: Bishke poslato 22 Novembar, 2013, 14:58
razmisljam cim si ti palio gumu ti si i turirao na skupovima kao manijak...

Evo, da ka¾em javno - palio sam gumu  - a ne turiram na skupovima.  :)    Staru gumu treba spaliti. To je radost.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bishke

a jel si ga tockario i spustao na prednji tocak :D
You should do one thing every day that scares you

UFF

pa to je F4 jbt
mozes da palis i turiras do sutra ne mozes mu nista ;)

Slaninar

Citat: Bishke poslato 22 Novembar, 2013, 23:08
a jel si ga tockario i spustao na prednji tocak :D

Ma jok - samo babe vozim do pijace i nazad.  :)


Sve je to za motor. Jedino je nezgodno ako neko to uèi na motoru  - posle kad se nave¾ba nije greda. Gleda¹ model koji je preko 10 godina star - NARAVNO da je u tom periodu bio bar kod jednog vlasnika na zadnjem, prednjem, a i na boku.  :)    Samo je pitanje kako je odr¾avan, kako radi motor, menjaè. Ja sam sa svih motora padao i popravljao i ni¹ta im ne fali - idu, koèe.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

idanijel


eclipse4

Citat: UFF poslato 23 Novembar, 2013, 01:29
pa to je F4 jbt
mozes da palis i turiras do sutra ne mozes mu nista ;)

je moze moze.....jos jedan je tako mislio pa mu ode motor u kurac izbacio sve iz njega a koliko sam posle cuo nije vise u voznom stanju.

turirao ga je nekih 15 min bez prestanka a zadnja 3-5min. mu drzao gas u blokadu bez pustanja dok nije krenu da baca vatru na auspuh i izgoretine.

u pitanju je bila 600rr

Bishke

generalno Slaninar u pravu si...ko zna koliko je vlasnika on prosao,i ko mu je sve sta radio...

Ali nisam za tu pricu,posebno ovako kad je sve javno na fb-u...ko zna sta mu je radio dok nije slikano ;)

ne kazem da ce ta masina da se raspadne bas kod mene,ali ovim slikama,odvlaci kupce...

Ako se proda ova sto hocu,oticicu pa cu probati motor videti kako i sta,ali ce uvek biti plan B bas zbog ovoga

@Idanijel,cuo sam da je motor jedna velika bicikla i da se prelako vozi...bas bas motor na mestu
You should do one thing every day that scares you