Glavni meni

Ljubitelji aprilie

Započeo ®or¾ GTI, 22 Oktobar, 2013, 21:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

®or¾ GTI

E i ovde moram da se oznacim kao fan , pogotovo 2 taktnih masina, e posto su svi ispricali svoju pricu nisu im dali roditelji te ovo te ono, moram i ja da kazem moj slucaj:
Prvu sam kupio tako sto sam sljakao po kaficima kad sam zavrsio gimnaziju i upisao fax, jer od mojih mi je keva jednom rekla dacu ti sine za motor  al za benzin da ga polije i zapali majka.
I tako ja sljakam i kkrijem od sebe svaki dinar i to god dana, a znate koliko je to tesko kad imas 17 god , te izlasci, klinke itd...
I tako dodje prolece, i ja skupio soma , dodje drugar kaze aj da obrnemo kintu aj da valjamo neke motore, i ja imao kombinaciju da licitiram preko drugara na wintethur.ricardo.ch kad bila ducati multistrada nova blago havarisana, medjutim brat koji je stariji me posavetuje nemoj ortacku kobilu jos taj tvoj drugar nikad nije vozio ,nalozice se i bice frke ako sjebe neko za dzabe svadja, i poslusam ga ja i 7 aprila oko 13h , moja prva aprilia rs 125 1997 god biva izlicitirana, na ricardo ch, a islo je ovako : ja kad nadjem neki motor da je dobar na licitaciji, javim bratu iz Vrnjacke Banje ,onda on zove prijatelja koje u svici , a taj prijatelj posto je stariji i nema nalog itd, ide kod svog prvog komsije da licitiraju :) i tako sam posle toga cekao da dodje iz St galena jos ravno 100 dana,
i na kraju kad je stigla i kad su je Ocarinili u kraljevu , ja lazem moje da spavam kod devojke ,kad ka sa strajim drugarima i bratom trk po motor i to sa mojim kolima koja su bila registrovana na cg table a  jos istekla registracija a ja imao kao neku potvrdu, medjutim prodjemo mi nekako i dovezemo mi motor oko 5 ujutru. Odmorim ja kod brace i aj natenane kuci na objasnjavanje odakle mi motor ,odakle mi pare i ko mije dovezao odakle itd, al eto od svog prvog motora do sad sam promenijo 5 i sve sam bez ikakve pomoci od mojih ni za jednu stavku. :)  idemo dalje!!!!


®or¾ GTI


Veske

Evo i ovde slicica jedne bivse.



x3mer89

Imao sam i ja tog gada. 3 godine bila kod mene, od toga 3 mjeseca bila ispravna :D Stvarno kad ide ide, al su ruke prljave non stop :D
Cinjenica da sam sa njom naucio stazu, da dan danas ne mogu proci banjalucku krivinu i oko zice kao sa njom al sam imao i losih trenutaka, poput bliskog susreta sa Mercedesom vrste 190E i 3 dana na hirurgiji, 3 najgora dana u zivotu.
Slavio sam dan kada sam je kupio a jos vise kad sam je prodao :)

Evo prvi dan kada sam je kupio,



Prvo diranje koljenom:



Vrijeme 1.37.00  oklopi struzu :)



P.S. Galerija

http://bikepics.com/members/x3mer89/99rs125/default.asp?i=1233391&s=0
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

Gašpar

Veske, zar ti nema¹ neku "malo bolju" Apriliu? :)

Veske

Hm.apriliu bolju nisam imao! :) davno ovo bese,2007.

®or¾ GTI

Ono sto je meni zelja kad malo finansiski ojacam je da kupim rs 250 koja ce da stoji u dnevnoj sobi kao trofej ,er sam imamo prilike da vozim, i to je fenomenalan motor koji bi cuvao za navek.


®or¾ GTI

jer mislim da kada budem imao 3 motra a mozda i 4 biti potpuno zatovoljan, mora R obavezno, neki enduro za putovanja, neki kros za divljanje, a i qvad po mogucstvu :)

stefanalcatraz

Moj prvi "veæi" motor posle zoljice-apenca-bt-a je bila Aprilia 125 Europa,jako redak model,oko 30ks,i¹ao kao metak posle bt-a,po satu oko 170-180,jedino negativno ¹to æu pamtiti je 3 generalke jer sam urnisao motor a i davao sam ga svima da se voze...


, takva je ista billa kombinacija boja,moje nisam skenirao,a ova dole siva je kad je promenila 5 vlasnika i neko ju unakazio



Veske


dr32

Da se i ja prikljucim, ljubitelj aprilije i obozavaoc rs125. Bogami sam se nacekao od srednje skole kad sam je prvi put video, do dana kad se na par meseci udomila u vozni park.
Toliko sam bio odusevljen (opsednut) sa rs125 da su mi sve sveske u srednjoj bile sa ove dve slike





a onda je dosla ona, sreca neopisiva  [yahoo] (da zaboravimo muke i troskove koje svaki cvaja sa sobom nosi :( )


4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Gašpar

Citat: Veske poslato 23 Oktobar, 2013, 20:32




Na nju sam mislio, ali sam kasnije saznao da nije tvoja  ;) [cheers]

®or¾ GTI

Tako je dr32 upisi se cekam da se prijavis

gogo42

da dodam i ja moje bivse aprile  [thumb_up]

ovu je iz sezone 2005-2006

a ova je iz sezone 2008, dok je sezonu 2007 vozila u serija izvedbi



Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

MotoManijak

ko moze da voli kvarljivu apriliju?
to kao ovi sto vole alfu  [facepalm]


da je ducati pa ajd da razumem

gogo42

Neee, nije to kvarljiv motor! On samo trazi kvalitetno odrzavanje (stelovanje karburatora cesce, dobro ulje i redovno zavrtanje sarafa mada loctite rijesava taj problem :P )
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta