Glavni meni

Lubitelji Honde

Započeo stilgar, 18 Oktobar, 2013, 16:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Citat: Ho¹tapler poslato 10 Jun, 2017, 22:44
ja sto duze vozim skuter vise sam ubedjen da bi i motor kupio automatik...
nit sam Rosi nit mislim da to ima ikakvu draz - saltanje... a i sumnjam da umem brze da saltam od hondinog inzenjera...

[ludak]

megaidiot

ja na skuteru ne znam da menjam brzine

Andreja

Nije poenta u brzom ¹altanju, poenta je kad ¹alta¹ iz èetvrte u treæu, blipne¹ gas da uskladi¹ obrtaje, ¹altanje se ne oseti a tebi oko srca toploooooooooo...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Glava Dole

Pa ako cemo tako da gledamo skuter ima beskonacno mnogo brzina s obzirom da linearno izbacuje kais srazmerno brzini obrtanja tocka, ali nije to poenta... zavrni gas i vozi, pa gde je tu uzitak? Plati taxi il sedi u bus pa ces dobiti isti efekat, neces ti saltati nego taxista/vozac umesto tebe ako vec tako razmisljas, ne treba ti onda ni skuter, to ti je jos lakse :)

megaidiot

ne ne ne, skuter ti treba, a motor imas zato sto volis.

bobangsxr

Citat: Milos96 poslato 11 Jun, 2017, 01:44
Pa ako cemo tako da gledamo skuter ima beskonacno mnogo brzina s obzirom da linearno izbacuje kais srazmerno brzini obrtanja tocka, ali nije to poenta... zavrni gas i vozi, pa gde je tu uzitak? Plati taxi il sedi u bus pa ces dobiti isti efekat, neces ti saltati nego taxista/vozac umesto tebe ako vec tako razmisljas, ne treba ti onda ni skuter, to ti je jos lakse :)

To sto ti pricas je isto ko da ti riba ne da bez zastite, i ti kao Ono... Ili bez ili Odo da ga izdrkam... Htedoh reci, uzitka uvek ima

UFF

kad se omasovi proizvodnja elektricnih nece vise biti saltanja i ne verujem da ce isto ikom nedostajati kad ce u svakom trenutku imati maximalni obrtni moment
jebo saltanje

Hohštapler

Citat: Milos96 poslato 11 Jun, 2017, 01:44
Pa ako cemo tako da gledamo skuter ima beskonacno mnogo brzina s obzirom da linearno izbacuje kais srazmerno brzini obrtanja tocka, ali nije to poenta... zavrni gas i vozi, pa gde je tu uzitak? Plati taxi il sedi u bus pa ces dobiti isti efekat, neces ti saltati nego taxista/vozac umesto tebe ako vec tako razmisljas, ne treba ti onda ni skuter, to ti je jos lakse :)
Ja samo ka¾em kad ima¹ automatik ima¹ drugu vrstu u¾ivanja, ne da savladava¹ ma¹inu veæ da se vi¹e prepusti¹ vo¾nji..
Vozio sam auto sa automatskim menjaèem od Dubrovnika do Pule, 700km, Jadranskom magistralom, krivina na krivinu, to je peglanje i u¾ivanje, sve na gas kontroli¹e¹ a ¹tedi¹ sebe...
Uostalom, probaj pa mi javi ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

megaidiot

bio sam veliki pobornik saltanja na kolima. probao sam par raspalih automatika iz osamdesetih i to mi se nije svidelo.
kad sam probao moderan automatik ostao sam zbunjen koliko je to prakticno.
za duzi put je isti kurac, posto jako malo menjas brzine na putu, ali za normalnu kreni/stani voznju po gradu je dojaja.

zato i kazem, skuter ti treba, da ne cekas semafor, da parkiras gde hoces, da po nejvecoj guzvi skones gde hoces i nazad, da spavas duze od ostalih sa kolima i dodjes na posao pre njih, sa osmehom na licu, za male pare. najbolja kombinacija je tako neka prdalica za grad i neka krmaca za put (gs, fjr).

Lazic

Kad Hoh¹tapler ka¾e peglanje, ja èujem hodanje... ;D Inaèe, automatik je majka u¾ivanja... :)

Glava Dole

Pa to radi i motor... samo sto motorom mogu da ispucam od nula do 100 za par sekundi, piknem gas i obidjem koga hocu cim se ukaze prilika dok sa skuterom jok, izvozio sam X9 7 casa od 45min, posle jos dva neposredno pre polaganja jer sam polagao u drugom gradu koji ne poznajem... plus polaganje... meni se nije svidelo to sto ima 500 kubika, tako malo snage, tako lose koci... ali dobro, svako ima neki svoj cef :) Opet ponavljam, ne kazem da nisi u pravu vec samo iznosim kako ja licno gledam na to :)  [cheers]

milomir22

Ja sam imao x9 180 kubika, dupli disk napred, jedan pozadi, kocnica zlatni brembo, nisam vozio motor koji jace potanja i gubi brzinu (eventualno k1200r), ima cbs i leva rucka bukvalno satire kako koci (koci dva diska istovremeno). Mozda su kasnije ubacili neki drugi kocioni sistem, ali ovaj moj je kidao na kocnici.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Major

To je isto kao za kola.. kao volim da saltam jer osecam masinu bla bla.. volim i ja da saltam po nekad ali ipak vise volim automatik pogotovo kad je guzva u gradu pa moras non stop kvacilo prva.... zato je automatik majka :)
Isto tako i na motoru.. kad sam prvi put provozao vfr-ku bio sam u fazonu ovo je najbolja stvar koju su mogli da naprave :D
Da su imali kawu automatik pazario bi je odmah :D

Lazic

Citat: milomir22 poslato 12 Jun, 2017, 00:50
Ja sam imao x9 180 kubika, dupli disk napred, jedan pozadi, kocnica zlatni brembo, nisam vozio motor koji jace potanja i gubi brzinu (eventualno k1200r), ima cbs i leva rucka bukvalno satire kako koci (koci dva diska istovremeno). Mozda su kasnije ubacili neki drugi kocioni sistem, ali ovaj moj je kidao na kocnici.
Ona Migetova na levu koèi bolesno, a na desnu me hvatala panika... ;D

Hohštapler

Volim i ja manuelni menjaè u autu ali u nekog igraèki, tipa arijel atom, ktm-ovo ono èudo ili sl...
Ali u normalnom autu, za ulicu, aj ga jebi...
Isto i na motorima, kad bih imao para za DCT bez razmi¹ljanja.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

DebeliZmaj

ja bi voleo u kolima automatik ...
ima na jeep xj 4.0 ho ... ma idi bre
uzivanje voziti ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Provozao sam sad u Vojsci Grand Èirokija 5.2, kakva je ono milina za njive... Jedino ¹to tro¹i 30 litara... :o :D

DebeliZmaj

ako vredno budesh radio i stedeo ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Major

Citat: Laziæ poslato 20 Jun, 2017, 11:14
Provozao sam sad u Vojsci Grand Èirokija 5.2, kakva je ono milina za njive... Jedino ¹to tro¹i 30 litara... :o :D

Makina! :D

Andreja

Bolje da radi¹ manje, manje ¹tedi¹, vi¹e se zajebava¹ i vozi¹ auto manje kubika¾e... I da se ne stresira¹ oko para, velikih raèuna itd. :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D