Glavni meni

Triumph Tiger

Započeo OKi, 26 Septembar, 2013, 15:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

chengelle

E da kazem ja moje utiske vezano za Triumfa tiger900
Drugar ga je kupio pre par meseci i drziga kod mene u garazi,on nema dozvolu,a nema ni vremena da ga vozi tako cesto,zato ga ja teram svakodnevno. Motor je uvezen iz Svajcarske,u ekstra je stanju i ako je tada na satu imao nesto manje od 60.000km, sada ima nekih 64,skoro 65.000km.
Radi perfektno,jako je udoban,i po meni jako lagan za voznju. Masina od tri klipa je cist pogodak,nema vibracije kao ostali enduro motori sa jednim ili dva cilindra. Ima ogromni obrtni momenat i bolje startuje od vecine R motora,a i po ovim nasim putevima moze duplo brze da se vozi nego R ili bilo koji drugi motor. Za tih 6.000km koliko sam za sada presao sa njim nemam ni najmanju zamerku. A to sto pricate za kineze,prvi put cujem sada,ovaj motor koji ja vozim je 99.godiste. I po svemu sudeci nema veze sa kinom.
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

clutch&brake

Citat: chengelle poslato 27 Septembar, 2013, 02:34
E da kazem ja moje utiske vezano za Triumfa tiger900
Drugar ga je kupio pre par meseci i drziga kod mene u garazi,on nema dozvolu,a nema ni vremena da ga vozi tako cesto,zato ga ja teram svakodnevno. Motor je uvezen iz Svajcarske,u ekstra je stanju i ako je tada na satu imao nesto manje od 60.000km, sada ima nekih 64,skoro 65.000km.
Radi perfektno,jako je udoban,i po meni jako lagan za voznju. Masina od tri klipa je cist pogodak,nema vibracije kao ostali enduro motori sa jednim ili dva cilindra. Ima ogromni obrtni momenat i bolje startuje od vecine R motora,a i po ovim nasim putevima moze duplo brze da se vozi nego R ili bilo koji drugi motor. Za tih 6.000km koliko sam za sada presao sa njim nemam ni najmanju zamerku. A to sto pricate za kineze,prvi put cujem sada,ovaj motor koji ja vozim je 99.godiste. I po svemu sudeci nema veze sa kinom.
Niko nije rekao da su svi kinezi vec da postoji odredjeni br motora koji su tamo sklapani. Dobro namerno smo rekli kolegi kada je pitao.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

OKi

Citat: UFF poslato 26 Septembar, 2013, 22:02
[neampojma] brate
ali kako da provali?
da rasklapa masinu da bi video sta pise unutra jbt?
ne bi ja to kupovao  [stop]  [nono]

Ubedio si me UFF-e. Hvala. Ipak cu ja da jurim kupovinu neke TDM od 1994 do 98`.  [cheers]

Citat: CBRR1 poslato 26 Septembar, 2013, 22:11
ma sta mi da komenratisemo u prazno,kada se nosilac teme ne javlja da pita sta kako,do tada...
Nisam imao sta da dodam, Hvala svima na odgovorima  [cheers] [cheers].

clutch&brake

Mada tdm od 94-99 je pravljen u Juznoj Koreji
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

OKi

Citat: njanja poslato 27 Septembar, 2013, 10:09
Mada tdm od 94-99 je pravljen u Juznoj Koreji

Zato i imas dobar nick ,,NJANJA,,  :P ;D [cheers]

ЯЭВОЛУТИОН

nemas pojam....on je NEMANJA....ali kad se napije to zvuci kao NJANJANJA.......otud njanja....zmzmzmmzmzm
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Za tog kineskog triumfa jr javna tajna, svi znaju ali se retko ko usuđuje da priča javno o tome. Jasno je da Triuph želi da sakrije svoju sramotu, ali nisu oni krivi. Koliko sam ja čuo, ako broj rama NE počinje sa GBR017 proizveden je u Kini.

Što se Yamahe tiče, stvarno imaku fabriku u Južnoj Koreji, i stvarno tamo proizvode sve što nije top model, a TDM stvarno nije. Koliko ja znam, ta fabrika je zvanično otvorena 1996. godine, ali možda su pravili neke modele i ranije tamo, ne znam.

clutch&brake

Rossi je najavio 2014 god odlazak u juznu Koreju u postetu fabrike.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

El Jefe

Jos su gori oni napravljeni u Francuskoj.Na ove iz Koreje pasu Tajvanski delovi koji su jeftini a Francuzi stavljaju neke svoje  koji su skupi u3pm
Друштво за заштиту од животиња

pit

Citat: Ga¹par poslato 27 Septembar, 2013, 11:22
Za tog kineskog triumfa jr javna tajna, svi znaju ali se retko ko usuðuje da prièa javno o tome. Jasno je
da Triuph ¾eli da sakrije svoju sramotu, ali nisu oni krivi. Koliko sam ja èuo, ako broj rama NE poèinje sa GBR017 proizveden je u Kini.

©to se Yamahe tièe, stvarno imaku fabriku u Ju¾noj Koreji, i stvarno tamo proizvode sve ¹to nije top model, a TDM stvarno nije. Koliko ja znam, ta fabrika je zvanièno otvorena 1996. godine, ali mo¾da su pravili neke modele i ranije tamo, ne znam.
Ja sam cuo da je tvoj fazer pripoizveden u Indoneziji...sto nije ni cudo posto je rri stepenice ispd Tdm....a mozda ga zato i prodajes...

Gašpar

Pa naravno da jeste, nisi znao to?

CBRR1

okisa,dobro pazi ali dobro...

pit

Citat: Ga¹par poslato 27 Septembar, 2013, 13:44
Pa naravno da jeste, nisi znao to?
Nisam znao ...a nisi ni ti cim si mudro cutao i oglasio prodaju...pametan si ti momak.

Gašpar

Pa svaki Fazer je u Indoneziji pravljen :-*