Glavni meni

kompresori za vazduh

Započeo dzimika, 21 Januar, 2011, 10:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Citat: jevta poslato 29 Januar, 2011, 17:52
Ako æe¹ farbati male povr¹ine zavr¹iæe ti posao i taj kompesor od 24 l ali alat za ¹pricanje nemoj da kupi¹ u istoj radnji jel su ti pi¹tolji nikakvi .Pi¹tolj mora biti kvalitetniji i odradiæe¹ posao.
ma samo male povrsine, stoji mi air brush ganc nov i par nesastavljenih maketa koje hocu da uradim kako treba, a mnogo lepse ce izgledati ako ofarbam to kako treba
sto se tice spricanja neke vece povrsine to mi ne pada na pamet da radim i to ostavljam profesionalcima

Dzambo

Imas da kupis sprej za takve stvari u games workshopu, citadel black osnova pa na nju teraj sta god hoces. Preveliki izdatak ti kompresor, u poredjenju sa gotovim sprejom koji kosta 10e.
Ako farbas figurice, sprej ti ni ne treba, samo kvalitetne cetkice. :)

jevta

Ja taj mali kompresor koristim za èi¹æenje delova i jednom je farbao radijatore pi¹tolj iz kompleta je golo govno ,a kompresor ofarba 3m2 sa konstantnim pritiskom onda opada

dzimika

Citat: Dzambo poslato 29 Januar, 2011, 18:43
Imas da kupis sprej za takve stvari u games workshopu, citadel black osnova pa na nju teraj sta god hoces. Preveliki izdatak ti kompresor, u poredjenju sa gotovim sprejom koji kosta 10e.
Ako farbas figurice, sprej ti ni ne treba, samo kvalitetne cetkice. :)
ima da se kupi komprimovan gas u spreju za airbrush i samo navrnes i podesis regulator i to radi
cetkice su dobre za neke detalje ali za vece povrsine cetkica ostavlja trag a da kupujem cetkice koje kostaju po 1000din onda bolje da uzmem kompresor kad vec imam air brush koji je i dalje ne otpakovan :D

Lazic

pa otpakuj ga jedared... Ima u uradi sam dosta jak kompresor bez boce, koji smo uzeli za izduvavanje racunara, oko 9000... Sto se tice buke, ako si na pustom ostrvu, nije frka...

pegavi 18

Pre bilo kakve kupovine , treba da znas zasta ces koristiti kompresor , profi ili amatersko . Napravio sam profi kompresor , koji je solidno stizao pistolj za farbanje , ali mi je zauzimao mnogo mesta , jar nisam imao toliko posla . Prodao sam ga i kupio , tada preko "Nekermana" , mali od 25lit., koji i dan danas koristim . I zadovoljan sam . Zaboravio sam na usluzno farbanje ali za mene je dosta . Air brash , radi sa pritiscima 1.5-2.5 bara , ali cistoca fluida mora da bude perfektna , jel su dizne maltene mikronske. Takodje moras imati i otstranjivac vlage u vazduhu , jel verujem , nebi voleo vodu na tek ofarbanom delu . Pneumacki alat , koji spominjes , imas da kupis i sa malom potrosnjom vazduha , tako ako ga koristis za amatersku upotrebu ( da nema konstantan dugotrajan rad i svakodnevan ), misljenja sam ,da taj mali konpresor sto ti ga Lazic savetuje , bi trebao da te zadovolji. Ako ti je potrebno jos saveta , javi se.Poz.
Pozuri polako.

Dutchman

kompresori od 25-50 litara jesu hobi varijanta ali rade posao , ja farbam sa njima od 90te .. i jedina razlika je da mora da sachekam da se dopuni posle npr 2 kvadrata koja uradim , tj ako bi farbao motor uradish deo odesh da ga stavish da se sushi vratish se dok namestish sledeci itd nema maltene stajanja , on i dok druka mozesh da radish ako si postavio da se pali ranije , prema pritisku tipa stavish da se ukljuchi na 6 bara a da se gasi na 10 , a ti farbash sa 2 bara npr tako da radi posao , znam ljude koji su godinama farbali kola sa 50litara kompresorom i valjalo je ... najbitnija stvar po meni je pishtolj , ovi sa buvljaka su dobri prvih litar boje ako i toliko posle krenu nejadnako da bacaju ... shto kad se uvezbash i naviknesh nije problem osim shto troshish duplo vishe boje ... a ako se time profesionalno bavish razliku izmedju 30e (kopija kod bugara) i 300e(sata) samo na boji ushtedish na dva-tri auta

... dobar kompresor nemoze da se napravi bez 200e


SSZGO svrati do mene dacuti kompresor pa probaj ;) iovako imam dva ...

svetac

upravi vodim bitku sa jednim kompresorom! stara jednoklipna glava je bila na izdisaju pa sam od jednog starijeg gospodina uzeo ceo kompresor za 100e,glava prva petoletka(kao nova) i motor 1,2! ali kada sam poceo prepakivanje na moj i nalio dovoljno ulja bas za komprsore doslo je do realne kompresije i motor postao slab da pokrene! ponovo akcija potraga dobijem neki trofazni zariban el motor,na srecu samo lezajevi zaribali! sredio ga i napokon radi! naravno sada kada radi kako treba trebalo je rasladidi tu dupli glavu,pa sam iskombinovao u radnji za traktore neki ventilator! sve u svemu sada ima masinu koja na mistolju za prasinu drzi 4,5-5 pritisak! u planu je jos jedna veca boca koja ce stajati na nekome nosacu iznad i biti povezana brzim spojkama,da povecam kapacitet!
radim bravarijum pa se nekada duvanje oduzi na pola dana i vise!

[attachment deleted by admin]

BANE BROTHERHOOD

imam ja elektro motor za kompresor skoro nov cena sitnica ako nekog interesuje al je malo jachi  stojao mi je na coca colinom aparatu za  tocenje sokova i  mogu ti reci da mi  je odlicno radio jer je podrzavao cetiri tocilice za tocenej sprite a fante i coca cole i soda vode prilicno velik i  tezak elektro motor imam ga pa ako nekom treba dacu ga jeftino  a stvarno je ko nov cuci  mi u podrumu pa ako nekom treba nek se javi 064 4 430 430 bane brotherhood ;D
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

svetac

ovaj moj je neki 3-4kw jer nema plocicu na sebi,kazu da je neki germanski! uglavno 1450 o/min!
ako imas neki podatak o tvome stavi jer ovako moze biti jak ali ne dovoljno. bio sam nabavio 2,2kw i jedva je pokrenuo ovu glavu, a postojeci od 1,5kw nikako!

Black Adder

Ako je do farbanja i onaj mali od 24 l moze da popuni neku "rupu" u rasporedu, Inaèe pritisak za farbanje je 3.5-4 bara, te neke manje povr¹ine se mogu uraditi (rezervoar, blatobran, krilo). Ako bi radio ceo motor msm da bi bilo smaranje jer bi motor konstantno radio. a o farbanju auta nema ni govora.
Trenutno imam dvoklipni kompresor od 50L sa motorom od 2,2 kw i protokom od 350l ¹to je minimum za neke poluprofi aktivnosti, tipa udarni pi¹tolj ili raèna za odvijanje, a pneumatsku polirku jedva pokreæe. Minimum za neki profi rad po meni bi bio bar 100l s time ¹to treba voditi raèuna o potrebnim protocima za pneumatske alate (ukoliko je potreba za veæim obrtajima, veæa je i potreba za protokom).  Ako si pri parama, ima Vilagerov kompresor od 50l sa jednim klipom na u Vojvode Stepe, cena je ne¹to malo ispod 16k din, za poèetak i manji obim msm da nije lo¹. Naravno dodaj i cifru za creva, pi¹tolj, odvla¾iva¹ i filter za ulje ili podmazivaè, zavisno ¹ta bi koristio od alata.

smilodon

Citat: johnynovak poslato 29 Januar, 2011, 16:02
ja ne planiram da farbam kola, vec makete a za te stvari i najmanji komresor sa bocom od 5l zavrsava posao jer ti treba pritisak od 1bar ali bilo sta vise sa tim ne moze da se radi, zato sam mislio da stavim bocu od 60 do 100l, malo jaci motor tj kompresor a friziderski motor bi sluzio iskljucivo za nocni rad sa air brush-om
tj da dopunjava bocu da se ne bi istrosila
i dajte konkretne predloge kako to uraditi i sta sve tacno treba od delova osim motora i kompresora i boce

Napravio ranije ne¹to tako, odlièno za makete i pone¹to...
Da ne pametujem evo koristan sajt - link:
http://www.samsvojmajstor.com/Forums/viewtopic/t=1601.html


mohikanac

Ja imam pravljeni kompresor i solidno vrsi posao.

A inace kod kompresora manjih proroka,nedostatak vazduha se moze donekle nadomestiti dodavanjem jos jedne vece boce.

Mali kompresorcic od 25l sa spojenom bocom od 50l ofarba motor bez problema.

Ja sam 2-3 puta farbao i kola sa dva po 25l dok nisam napravio ovaj sad sto imam.

E da prednost pravljenih kompresora je sto se uvek mogu nadograditi(veca glava,jaci motor,veca boca....) i ako nesto crkne lako se ubaci nesto drugo.

ЯЭВОЛУТИОН

Ja sam do pre dve godine imao neki nazovi profi od 200 l. Kako me jebu naponi (180v,200v,190v) crkavale su mi fancy sklopke i besumni motor , i to vise puta. Uspuit sam u nekoj kombinaciji naleteo na minelov kompresor od 100 l star 50 godina, malo ga remontovao (karike, glava) i u sreci i veselju ga koristim za sve...e da onaj fensi sam zavalio za 600 evara nekom farbaru....on se ne zali...verovatno ima konstantne napone.
Inace za besumne hobi varijante je najbolji kompreor od velikih rashladnih vitrina. Besumni, u sklopu je motor i kompresorska glava, vrhunska firma (uglavnom DANFOSS) , samo dodas bocu od kamiona od 2x25 ili 50 litara i malosklopki i regulatora i filtera.....mnogo bre drkanja za male pare
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11