Glavni meni

livenje poliestera i izrada kalupa

Započeo farbach, 06 Septembar, 2013, 09:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

farbach

#20
sediste cepa odlijem u poliesteru i ugradim ga u  rezervoar. Dugacke matice M6 sam zavario za metalni prsten i ulio ih.
Moze  i metalni cep da se ulije, ovo si trkacki cepovi slikani kog Barkovica. Inace malo ko zna da je njege oklope vozio Alex de Angelis.









Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Zekarodger

#22
Svaka cast za znanje i spremnost da ga podelis. [klanjam_se]
Ovo sto si do sad pravio je uradjeno za medalju. [balavi]

E sad, ono sto mene muci:
Da li imas iskustva sa nekim materijalom od koga bih mogao da pravim uzorak po kome bih kasnije pravio kalup za izlivanje?
Konkretno od projekata trebam da radim bocne oplate za CBR600f, ali ne kopiju njenih vec bih se malo igrao...
Takodje na VW passatu b3 hocu da uradim drugacije branike, masku i bocne spojlere.
Znaci, neka vrsta pene koja bi bila relativno laka za obradu a da me ne ogranicava malim dimenzijama bi bila idealna...

Par stvari sam vec pokusavao, ali nije bilo bas idealno tako da reko aj' da pitam nekoga sa vise iskustva. ???
  [watching]


farbach

moze gips, glina, stirodur ili purpen. Glina je najlaksa za obradjivanje. Najboji metod je 3D crtez pa izglodati u stiroduru. Maska sa prethodne strane je uradjena na taj nacin. Poliester ne voli vlagu pa model ili kalup od gipsa moraju da budu potpuno suvi i premazani 2K akril bojom, imace se zalepi.

isterivac

Pitanjce malo, poliester nagriza stiropor ili stirodur?
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

farbach

da, kada zavrsis izolujes ga spric gitom, koji takodje nagriza, ali kada se prvih par slojeva baca u magli bude dobro. Moze i da se razredi stolarski git na bazi vode za prvi sloj, pa kada se osusi auto spric git pa 2K akril. Nisam probao ali bi  verovatno i akrilana boja za beton bila dobra za prvi sloj, za izolaciju.

SrpskiDzedaj011

I have to return some video tapes....

castor

Jbte, ovo je za mene nuklearna fizika… A znam da je prilièno prosto…

Svaka èast.
It's the ride that matters, not the bike…

juga

@farbach; da li zna¹ gde mo¾e da se nabavi modelarska glina?

farbach

Bilo u Zastavi ranije. Ne znam sada. Meni klinci izrone iz Save neku glinu koja je bolja od modelarske.

mali_zmaj

jin-jang

Dutchman


juga

Teèni cement je Polyester spray filler , mislim da nagriza, ali sad...!

farbach

Tecni cement je izuzetno agresivan. Hoce da nagrize i git koji nije odstojao bar pola dana. Bilo bi dobro da ne nagriza, probacu danas.
Ovo su neki od poliesterskih radova, uglavnom nisam slikao. Tavan je pun kalupa.

























dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

farbach

zxr 750 sa oklopim K2 i svetlom Peugeot streetfiht.
I na 8-oj slici je zxr (zx7) za duc 999 oklopom i 996 repom




dr32

Vrhunski, bas bi voleo ovo da naucim i da se ponekad zezam i pravim neke svoje kreackije.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

farbach

doji u Mitrovicu i za jedan dan ces znati sve sto znam i ja. Livenje poliestera se lako i brzo nauci.

dr32

Vrlo rado, hvala. Najavicu se kad budem mogao da iskombinujem neki dolazak.  [cheers]
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

mareskin

Citat: farbach poslato 14 Septembar, 2013, 14:07
doji u Mitrovicu i za jedan dan ces znati sve sto znam i ja. Livenje poliestera se lako i brzo nauci.

Jo¹ samo talenat da mo¾e da se nauèi i bilo bi odlièno ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu