Glavni meni

Od 50 ccm do 600ccm kroz godine staza :)

Započeo Kole89, 04 Avgust, 2013, 02:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kole89

Kazu, jednom kad osetis vetar u grudima da postajes zavisnik od njega zauvek. Iskreno,ubedjen sad da ne posti bolji osecaj od voznje motorom(jos nisam probao skok sa padobranom ali i to planiram). Ne znam, cini mi se da sam ja nekako spontano i iznenada postao zavisnik. Koliko se secam bilo je to u drugom razredu gimnazije,u to vreme nisam na to gledao kao na neku ljubav prema motorima,zapravo nisam imao neku ljubav prema bilo cemu osim prema fudbalu, ISKRENO BILO MI JE SVE JEDNO,SAMO SAM HTEO DA IMAM STO VISE RIBA i mozak mi je bio usresredjen na kolicinu ISTIH koju cu navatati tim skuterom. Sve u svemu zavrsim ja tu kobnu drugu godinu sa vrlo dobrim prosekom,moji u delirijumu zbog toga (kapirali su da imaju naucnika) :D ja kazem kevi "mama jel bi vi meni kupili skuter? ona zena ne zna kako da mi kaze "NEEEE!" ipak sam dobar i u skoli i ona kaze, posto je bila ubedjena da ce tata biti taj koji ce izgovoriti to sudbonosno "NE!" , da pitam tatu ukoliko se on slozi ona nema nista protiv. Ja dovatim caleta jedan dan kad je bio raspolozen i tu krenem od kulina bana kako sam bio u prolazu pored PE®O-a i da sam video prelep skuter,kako je drugar dobio skuter i da smo se vozili(la¾,ali bo¾e moj.. :)) ).. Tu me on iz topa presece i pita jel ti to mene muljas da ti kupim skuter? i ja kao: ma vidi ja bih bas voleo...opet on mene prekida i krene klasicno ispiranjee mozga tipa: Ja necu moci da spavam ti mene samo glodjes i ostala tuzna prica...ja istrpim nekih sat vremena (kapiram da je to to,izduvao sam skuter) i onda odigram na poslednju kartu. "Tata ja znam da je sve to opasno i bez obzira sto bih ja jako voleo motor ako ti kazes NE ja cu to postovati. I NJEGOV NAJJACI ODGOVOR: " MA MARS MALI U PIZD* MATERINU,KOLIKO TI KOSTA TO CUDO?" e onda pocinje moj delirijum! :))) Par dana posle ta prica se smirila i ja kapiram dobicu motor tek za koji mesec. Jedno jutro ,ja kontuzovan od spavanja, ulazi cale i kaze Nidzo ajde budjenje,ja reko "Ma jok bre, cale spavam" i on kao "aaa,ok niista onda drugi dan idemo da kupimo motor".. I ja kao ma pogresno sam cuo,sledeci momenat meni u polu snu odzvanja "aaa,ok niista onda drugi dan idemo da kupimo motor" SKOCIM JA i on kao spavaj,spavaj, ma jok bre cale idemooooooooo :D i tako krenemo on i ja,keva dodje naknadno sa posla tamo, a motor mi sijaaa,ja odlepio kad sam ga video! Skida onaj baæa tepi¹iæ sto je ispod stendera u salonu dize ona velika vrata od Verana i izvozi mi motor. PA PRI PRVOM SEDANJU NA TAJ MOTOR SAM JA OSETIO NESTO STO SE JEDNOM OSETI U ZIVOTU, to je taj najlepsi osecaj slobode i vetra pomesan koji ti proizvodis samo u jednom povlacenju rucice gasa-stvarno ljubav. Nekako od tog trenutka mi nisu falile ni devojke ni drugari imao sam pravog prijatelja koji je mogao da me odveze uvek od tacke "a" do tacke "b",kad god mi se cefne,hvala bogu da ne pricam da mi devojke u tom periodu nisu nikako manjkale,valjda to ide jedno s'drugim. Da vam ne duzim pricu previse,ja taj motor prodam nakon godinu i po dana jer sam se zaljubio u Apriliu sr50 pa sam nju terao godinu dana i onda nakon pisanja kazne na Gazeli zbog voznje motora od 50 ccm po auto putu ja odlepim stavim degenerik kljuc u sediste,bivsa devojka i ja stojimo ko debili na mostu,a konjusina na motoru mi pise kaznu (pokusao sam i da se dogovorim,nije vredelo) i ja u jednom momentu besa udarim pesnicom u sediste koje se zakljuca,skapiram ja da mi je ostao kljuc i onda tek nastaje histerija! Konjisuna pandurska non¹alantno mi daje kaznu i ja reko "pa prijatelju mozes bar da mi pomognes i da me odbacis do kuce po rezervni kljuc" i on kao " nije to moj problem" i da gas i devojka i ja ko dva debila sat i po vremena blejimo na gazeli,pièi neki pesak uz vetropirinu,a nikad toplije nije bilo u Beogradu nego taj dan boga mi! Prodam ja Apriliju i kupim Gileru runner vxr 200 koja je bila u takvom maleru da mi je prekinula sta¾ na motoru sledecih 3 godine. Vratim se ja sam mora isparkiram Gileru ispred zgrade jedno vece oko 00:30 krenem da ispratim bivsu i da izvedem kuèe u setnju pre nego odem na spavanje. U povratku ja se setim da nisam stavio disk blokadu na tocak i sagnem se ja da je zakacim,okrenem se i prvo sto vidim je pistolj koji mi je lik naslonio na glavu i non stop ponavlja "Daj kljuceve". Njih dvojica jedan koji je drzao pistolj (dosao baæa bez maske,gologlav) i drugi mali debeli sto je imao majicu navucenu preko nosa. U prvom momentu pomislim da mi drustvo pravi sprdnju neku jer znaju da sam se vratio sa mora,ali kad sam video da je djavo odneo salu i kad mi je rekao " necemo da pravimo probleme, ti ces da setas sad malo uz ovaj trotoar i neces da zoves zoves policiju " u tom momentu cujem kako mali-debeli pali motor vec,a pistolj mi je premesten na rebro (CZ-99 haban mator vidi se) istripujem ja da ja njemu otmem njega (gledao ja filmove i to) i ....... sva sreca nisam. Daju oni gascinu i odu,a ja u ocaju,budim pandura koji je spavao u kolima dok su mi otimali motor (on lik ¹atro gistro èuva nekog mog kom¹iju koji je mudo u policiji,pa mogli bi da odnesu i kom¹iju i krevet zajedno)..elem,Kole (senior- tata) sleti sa katanom i u gacama i iseko bi ih ludak da ih je on nekim slucajem primetio da mi otimaju Gileru,a onda bi stvarno ovom baci trebalo par metaka da ga zaustavi.. :) Tata ispoteze neke veze silne,ja,29i nov. uzme slucaj na sebe,nadju meni motor i tata krene da me smara ti to odmah prodajes nema price kupujes kola,ja odlucim da ga poslusam,ipak sam klinac bio,i parkiram motor dok ga ne prodam kod drugara u ulaz . Posle 5-6 dana neko mi oèerupa motor ostavi mi 3 maske sve ukupno. Ja to kupim sklepam,prodam i kupim kola. 3 godine me nije bilo ali opet odlucim da prodam kola i sad sam kupio MOJU YAMAHICU R6 2007 pa vi ne znaaate koja je to sreca sad u meni dok je vozim,nekako iskreno mislim i ubedjen sam da se vise necu rastajati od motora. Eto manijaci to vam je ukratko moj prelazak sa manjih na velik motor,a zaista bih voleo da cujem i vase price,nekako imam viska vremena :P :))) p.s. sorry ako sam udavio ali ljubav je to.. :D

mkt

u  jbte daj neko novi red, 3 puta citam istu recenicu

Kole89

Citat: mkt poslato 04 Avgust, 2013, 04:14
u  jbte daj neko novi red, 3 puta citam istu recenicu
ma iskreno nisam mislio ni da ce neko da pokusava da procita,sad mi je vec drago,bez obzira da i preskocis neku recenicu :))

mkt



Kole89

Retko placem,ali se secam da sam plakao taj put tj. posle otimanja motora,ali ne zato sto je meni neko naslonio pistolj na glavu i pretio nego zato sto mi je bilo u glavi gde je moj motoric...BOGA MI :) Debili klasicini

TEEfqd

nadam se da garaziras r6, jer ako je drzis ispred zgrade racunaj da je u roku od par nedelja nema

Kole89

Shadowe ma veruj mi ja skoro da nemam sna,drzim je kod kuma u dvoristu iza njegove kuce mada se ne vidi ona tamo,ipak moze da joj se pridje jedino sto bi bas morali da se pomuce da je prenesu do ulice jer je zajjebano i odmah mu je ispod prozora u spavacoj tako da... :) nadam se da je dovoljno bezbedna

TEEfqd

kupi bar neke lance i katance alarme....ja ne bi drzao motor napolju... da ne bude posle kuku majci.

Hohštapler

...veæ vidim da nam sa tobom neæe biti dosadno...  ;D

Ja imam negde ovde napisanu kupovinu svog prvog motora, i potpuno te razumem za taj oseæaj sreæe,
adrenalina i oseæaja ispunjenja sna...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

April

Do you want to be right or do you want to be free?