Glavni meni

Omlatimei i mene covek golfom preko dve pune i pobeze...

Započeo Dukags, 28 Jul, 2013, 10:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Silvana

Njegovo osiguranje æe isplatiti tra¾enu sumu, a posle æe njemu samo poslati dopis da duguje osiguranju, pa nek se oni mlate s njim  :)
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

Gligoric

Daj boze da isteras sve do kraja u svoju korist.Ja sam vec navikao da su reakcije policije u ovakvim slucajevima u fazonu boli nas k***c.. Primer,kolegi su ukrali Golf 5 star pa godinu dana,on otisao da prijavi,a pandur mu samo rekao ma ko zna gde je on sad mozes da se pozdravis sa njim... Govnar pandurski nista vise..
A mene kad zaustavi..Namotaj pun levi da ti izmerimo saru..(Kad sam kolima)..

Dukags

Pro¹lo je vi¹e od godinu dana od udesa a NN lice je i dalje NN lice, pa tako i ne mogu da naplatim ni povrede niti ¹tetu na motoru od navedenog "njegovog osiguranja" ni¹ta, nego se i dalje bez nekog doglednog kraja sudim sa Udru¾enjem osiguravaèa Srbije. Toliko o... za sada, mo¾da je bilo bolje da se nisam i to malo nadao da sistem ove dr¾ave mo¾e ili hoæe i¹ta da uradi. Gore je nego ¹to mislite!

Hohštapler

...protest?! Blokiranje ulice u Pazovi? Ovog puta ZNAMO da je do pandura zato ¹to se zna ko je.  [djavo]

I da... izgleda da se stvarno ISPLATI pobeæi.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Dukags

Ма јок, неће то ништа променити, нажалост.

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 13 Avgust, 2014, 16:31
...protest?! Blokiranje ulice u Pazovi? Ovog puta ZNAMO da je do pandura zato ¹to se zna ko je.  [djavo]

I da... izgleda da se stvarno ISPLATI pobeæi.

Koliko znam, neka me isprave pravnici ako gre¹im: kod nas su jo¹ uvek vi¹e kazne ako pijan izazove¹ udes, nego ako pobegne¹ s lica mesta. Stimulisan si da pobegne¹ i vrati¹ se kad se otrezni¹, sa prièom i advokatom.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Dukags poslato 13 Avgust, 2014, 16:27
Pro¹lo je vi¹e od godinu dana od udesa a NN lice je i dalje NN lice, pa tako i ne mogu da naplatim ni povrede niti ¹tetu na motoru od navedenog "njegovog osiguranja" ni¹ta, nego se i dalje bez nekog doglednog kraja sudim sa Udru¾enjem osiguravaèa Srbije. Toliko o... za sada, mo¾da je bilo bolje da se nisam i to malo nadao da sistem ove dr¾ave mo¾e ili hoæe i¹ta da uradi. Gore je nego ¹to mislite!
da li je moguce da nisi dosao da imena i prezimena lika a zvao te telefonom.....nemoj da se ljutis ali ako sistem ne umes da koristis a on ume, on je pobedio.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Sistem (kod nas pogotovo, a mislim da je Bosna isto tu negde) ¹titi barabe, na raèun po¹tenih.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Sistem je , srecom, napravljen tako da stotinu krivih izbegne kaznu da ne bi robijao jedan nevin.....problem je samo sto krivi to korite a nevini najebu.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Dukags

#109
Sad æe skoro dve godine kako me u omlati èovek sa motora i pobe¾e a tek danas sam prvi put pozvan na Sud da dam izjavu.
Na¹e ru¾ila¹tvo u meðuvremenu je prona¹lo da je NN lice "verovatno" izvesni Pavloviæ Goluban iz Bosne i Hercegovine bb ali ne i kojim je vozilom upravljao, da li je vozilo bilo registrovano i sl. te je ovo lice i dalje NN i nedostupno i na te dve moguæe adresa u Bosni.

Va¾no za sve, a o èemu veæina nije upoznata, je da ukoliko se radi o licu koje je pobeglo ili jednostavno iz raznih razloga (kao u mom sluèaju) bude opet bude u statusu NN lica ili ako se radi o NN vozilu, osiguranje ne isplaæuje ¹tetu koja je naèinjena na va¹em vozilu!?
Eventualno mo¾e¹ da se dalje sudi¹ sa osiguranjem ali samo za povrede!

Izvod:
Ukoliko je ¹tetu na osiguranom vozilu izazvalo nepoznato vozilo i ako na osiguranom vozilu postoji samo obavezno osiguranje, a ne i kasko osiguranje, o¹teæeno lice ne mo¾e da naplati nastalu ¹tetu, osim u sluèaju da se pronaðe nepoznati izvr¹ilac. Garantni fond pri Udru¾enju osiguravaèa Srbije ne isplaæuje materijalnu ¹tetu na vozilu koju je prouzrokovalo NN vozilo.


Znaèi kolege naravouèenije Zakona u Srbiji je odmah, naravno ako ste u moguænosti, hvatati za onog ko vas omlati za gu¹u..., a kad ste vi krivac kod saobraæajnog prekr¹aja, bez mnogo gri¾e savesti non¹alantno se odvesti sa mesta nezgode, slabo ko æe vas tra¾iti.
JBG'a dupe uza zid i pamet u glavu!

Hohštapler

JEBEM TI LIVADU! Ovo nije dr¾ava nego livada! Ovakav zakon je jasno da je LOBIRAN od strane osiguravajuæih kuæa!
Lopovi, vucibatne i olo¹! Pa ti plaæaj sve, a stoku i one koji kr¹e zakon - zakon ¹titi!  [veryangry] [veryangry] [veryangry]

Policiju boli .!. da radi, osiguravajuæa kuæa moli Boga da policija ne radi, onaj ¹to je pobegao takoðe navija da za to! Pa ko tebe onda kao o¹teæenog ¹titi? Za¹to se to onda zove OSIGURANJE???
A sam se iznerviro...  [djavo] [djavo]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Dukags

A sad gledam pri registraciji motora od 17.000 osiguranje je 12.000 din. Jbg za èega?

Hurricane

...nije to isto osiguranje, to je siguran ke¹ za ni¹ta, pa ga iz milo¹te zovu osiguranje...

Ivicat


goranvojska

Citat: Ivicat poslato 25 Mart, 2015, 16:00
Kako je u drugim zemljama?
mnogo vece i zavisi od raznih faktora-konjaza,kubikaza vozacki staz itd...itd.

Ivicat

Ne osiguranje, vec sta se desava kada te neko udari a pobegne.

goranvojska


El Jefe

Citat: goranvojska poslato 25 Mart, 2015, 16:05
Citat: Ivicat poslato 25 Mart, 2015, 16:00
Kako je u drugim zemljama?
mnogo vece i zavisi od raznih faktora-konjaza,kubikaza vozacki staz itd...itd.
Tamo su normalno i plate vece.Ne zaboravi da mi spram platezne mogucnosti placamo najsuplje osiguranje u Evropi.
Друштво за заштиту од животиња

El Jefe



KO NEMA PRAVU NA NAKNADU ©TETE



– Vlasnici vozila ako im je sopstvenim vozilom prièinjena ¹teta na stvarima (na primer: ako sin vozi oèeva kola i napravi ¹tetu na oèevim stvarima u njima, otac nema pravo na naknadu);

– Vozaèi koji prièine ¹tetu, a i sami budu o¹teæeni prilikom nezgode;

– Oni koji su „pozajmili” auto bez dozvole vlasnika, kao i oni koji su bili u vozilu sa njima, a znali su za „pozajmicu”;

– Vozaèi vozila koji ¹tetu pretrpe dok su vozili na zvaniènim auto-trkama i karting trkama, kao i na probama za trke;

– Vozaèi koji prevoze opasan teret, a ¹teta je nastala delovanjem tog tereta;

– Usled vojnih operacija, manevara, pobuna ili teroristièkih akcija. Dakle, sklanjajte vozila, ako su najavljeni veæi organizovani skupovi, jer vam ¹teta neæe biti nadoknaðena.

Evo i u kojim sluèajevima se gube prava iz osiguranja:

– Ako se vozila koriste suprotno nameni (putnièka kao teretna i obrnuto i slièno);

– Ako vozaè nije imao vozaèku dozvolu na svoje ime za tu kategoriju vozila. Ovo ne va¾i ako je vozilo vozio kandidat za vozaèa za vreme obuke uz po¹tovanje propisa;

– Ako je vozaèu u vreme nezgode bila oduzeta dozvola ili izreèena mera zabrane upravljanja vozilom ili je bio iskljuèen iz saobraæaja;

– Ako je vozaè imao veæi promil alkohola u krvi od dozvoljenog ili bio pod uticajem opojnih droga i supstanci;

– Ako je vozaè namerno prouzrokovao ¹tetu (posebno pazite kada dajete izjavu o dogaðaju da bude sroèena tako da nijednog trenutka ne mo¾e zakljuèiti da je ¹teta na va¹em vozilu ili naneta vama nastala va¹om krivicom);

– Ako ste vozili vozilo koje je bilo tehnièki neispravno, a znali ste za to. Zbog ovog ja jako bitno da redovno odr¾avate i kontroli¹ete ispravnost vozila;

– Ako je vozaè posle saobraæajne nezgode napustio mesto dogaðaja, a da nije dao svoje liène podatke i podatke o osiguranju.

Navedeni gubitak prava na osiguranje vozila ne umanjuje pravo o¹teæenih lica na naknadu ¹tete.
Друштво за заштиту од животиња

Dukags

Samo u meðuvremenu da obavestim MM kako mo¾e da bude, kao u mom sluèaju, kada onaj ko vas udari pobegne pa posle la¾e a ne boji se ni Boga...
Elem, posle 2 godine i desetak sudskih poziva, tip koji me je omlatio sa motora se ipak javlja tu¾iocu ALI dolazi sa advokatom i ima prièu da on mene sigurno nije udario nego sam sam pao, da ima dva svedoka iz svadbe koji æe to da potvrde pa time nije pobegao sa lica mesta nego se uredno odvezao ne znajuæi ni da sam uop¹te "pao".

Komentar tu¾ioca je da sumnja da je bio pijan i da je zato pobegao ALI to ne mo¾e da doka¾e... tako da æe vidimo ¹ta æe biti dalje ali po¹to on ima dva la¾na svedoka sva¹ta mo¾e (ne)biti.

Èisto i ostalima za nauk!