Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: 1 ... 11 12 13 [14]
Štampaj
Autor Tema: Uvoz motora procedura,realnost i mitovi  (Pročitano 82403 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
sale_75
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawasaki ZRX 1100 97' Kawasaki GPz 1100 B2 82' Kawasaki GPz 305 u potrazi
Kvalitet: +25 (21%)
Zahvalnice: 3

Odgovor #260 - 05 Maj, 2017, 21:26 Ocena: 0
Ignoriši

Donesi mrtvu macku iz Qatra i ocarinices je, a da li ces moci regularno da je prodas moras neku drugu ustanovu da pitas.
Bio sam prisutan kada je covek pricao kako su mu naplatili carinu za dva ili tri kontenera puna peska umesto neke robe koju je porucio iz Kine, zalio se i jos je mogao da najebe jer je mozda bio radioaktivan pesak i o njegovom trosku je morao da se ukloni iz skladista isti taj pesak.
Moras da se obratis prvenstveno upravi od koje zavisi da li mozes da dobijes uverenje o ispitivanju vozila.
http://www.abs.gov.rs
Ili
http://www.vin.bg.ac.rs/index.php/sr/kontakt-ver/uprava-i-laboratorije
Ili mozda jos najbolje
http://www.tuvrheinland.rs/index.php/homologacija-u-auto-industriji
stilgar
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Suzuki 1200S Bandit
 Facebook: Poseti
Kvalitet: +887 (20%)
Zahvalnice: 68

Odgovor #261 - 09 Avgust, 2017, 10:23 Ocena: 0
Ignoriši

Da pitam ako neko zna. Oce covek crnogorac sa stalnim boravkom u CG da kupi moj motor, ja bi trebao da napravim i overim kupoprodajni ugovor sa njim i overim kod notara, platim porez na apsolutna prava, odjavim tablice i saobracajnu i predam coveku motor. Motor mi je 1998 mo godiste a u Crnu Goru se mogu uvesti samo vozila do 8 godina starosti. Moze li ga on uvesti ako se u ugovoru naglasi da je motor neispravan uzet za delove? Mora li se onda bar malo i raskupusati pre transporta, npr skinuti tockovi, sediste, rezervoar, plastike, far... zna li neko da li tako moze da udje u CG i koja je carina. Da li i kakve posledice povlaci ako ja odvezem motor u CG i tamo ga prodam i vratim se sa saobracajnom i tablicom da ga odjavim, da li ce mi prilikom placanja poreza na apsolutna prava praviti problem sto je ugovor iz CG? Da li uopste da se petljam sa tim il da batalim kupca? 
Hurricane
Jeb'o vas plin
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Suzy Minaj
Kvalitet: +2204 (31%)
Zahvalnice: 153

Odgovor #262 - 09 Avgust, 2017, 10:24 Ocena: 0
Ignoriši

..batali kupca  palac gore
Hurricane
Jeb'o vas plin
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Suzy Minaj
Kvalitet: +2204 (31%)
Zahvalnice: 153

Odgovor #263 - 09 Avgust, 2017, 10:31 Ocena: 0
Ignoriši

ili završi ugovor normalno plati porez i zaboravi na njega i zajebanciju oko izvoza/uvoza jer će glava da te boli a da nije tvoj problem..
stilgar
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Suzuki 1200S Bandit
Kvalitet: +887 (20%)
Zahvalnice: 68

Odgovor #264 - 09 Avgust, 2017, 13:32 Ocena: 0
Ignoriši

Iso sam u poresku da se raspitam pa da podelim sa vama ako nekom bude trebalo. Rece mi sluzbenik koji radi poreska resenja na apsolutna prava da za stranca moram da odem sa njim u poresku Stari grad na zelenjaku u deo za strance da bi mu dali PIB broj koji mu treba za ugovor kod notara i porez na prenos. Posle ide odjava tablica i saobracajne, stranac preuzima motor i sa ugovorom i potvrdom da je odjavljen motor ide kuci u svoju domovinu i zeza se sa svojom carinom.
MIGE
Iskusni bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
X9 500ccm
Kvalitet: +1371 (21%)
Zahvalnice: 115

Odgovor #265 - 31 Oktobar, 2018, 20:21 Ocena: 0
Ignoriši

da podignem temu iz mrtvih..koliko izadje prevoz motocikala iz oblasti Lombardija,Milano?
koliko izadje carina,usluge speditera,odjavni papiri,itd...nek napise neko ko je skoro imao iskustva...hvala  palac gore

Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +7689 (18%)
Zahvalnice: 351

Odgovor #266 - 01 Novembar, 2018, 02:57 Ocena: 0
Ignoriši

Ti k'o da ne znaš kako voze Italijani... Shocked Grin Kiss

Major
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Trenutno samo cetiri tocka..
no Beast

Kvalitet: +2013 (13%)
Zahvalnice: 122

Odgovor #267 - 02 Novembar, 2018, 14:22 Ocena: 0
Ignoriši

da podignem temu iz mrtvih..koliko izadje prevoz motocikala iz oblasti Lombardija,Milano?
koliko izadje carina,usluge speditera,odjavni papiri,itd...nek napise neko ko je skoro imao iskustva...hvala  palac gore

Italija nije bas mesto za kupovinu motora jer oni uopste ne odrzavaju motore.
Ali cena bi ti bila izmedju 250-300 eura za prevoz.
Carina zavisi od toga koja je cena motora i sta spediter moze da ti provuce kod carinika.
Ali racunaj za motore do 500kubika carina 5% + 20% porez
Spedicija od 80-120eur zavisi koga navatas.
Odjavne papire i bla bla bi trebalo da zavrsis za neki max 150eur, opet zavisi da li kupujes od fizickog lica ili dilera, da li hoces da ga osiguras i tako to.

Stranice: 1 ... 11 12 13 [14]
Štampaj
Moto Manijaci  |  Motori  |  Motori (Urednik: Bishke)  |  Tema: Uvoz motora procedura,realnost i mitovi