Glavni meni

Uvoz motora procedura,realnost i mitovi

Započeo TroxX, 17 Januar, 2011, 14:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bigsheki

imao sam coc,i upisana razlicita snaga u coc i u saobracajnoj.imao sam cimanje par dana oko amss da odrade provere preko dekre u bgd ili tuv u novom sadu,kazu dopuna podataka u saobracajnoj.rekoh kakva je to fora,kaze mi covek ako je cipovan motr preko necu moci da dobijem potvrdu od amss.faken,nije mi bilo svejedno.ali zavrseno je sve kako treba.

slave74

Amss provera-kako to ozbiljno zvuci..

Lazic


Major

Citat: bigsheki poslato 08 Mart, 2017, 22:25
major to je za auto.3300+8200 ako nemas coc.za motore je drugacije,pricao sam sa covekom u amss koji radi na tome,svake nedelje se srecemo.za skuter piaggio liberty 2001 god 49ccm carinu su mi rekli 130eur.sve sto sam do sada napisao je provereno 100% ni pare vise ni pare manje,sto se tice carine.oko amss za motor se moze desiti da sam pogresio u 5 ili 10eur

Druze uvezao sam motor.
To je za motor.

Dukags

Tek sad ne znamo ni¹ta  :D ;D :D

Ajmo polako za motor koji tamo ko¹ta recimo 2000e, koliko jo¹ evriæa ili % treba za carine, ¹pedicije, ams, ptt, i ofk da ga ovde samo preuzmemo i idemo da ga registrujemo.

Hvala unapred na razumevanju i prosvetljenju.  ;)

p.s.I da nema  ne¹to po èemu mo¾emo jo¹ gledajuæi oglas znati ima li taj COC ili nema?

jevta

Ja sam napisao kolko je mene iza¹lo

Dukags

Ok je ali zbog kalkulacije laièki cenim da mo¾da bar deo da¾bina i taksi, ako ne i sve, nisu iste ako motor u startu tamo ko¹ta 1500, 2500, 5500 ili 10k jura? Odnsno da li je pametno raèunati oko 1000e za te poslove ili ipak to ide po nekoj znaèajno razlièitoj tablici.
Nije da ne mogu bez tog saznanja ali kad veæ mlatimo oko uvoza ne bi bilo zgoreg imati tu informaciju.

jevta

To zavisi od vrednosti motora i jo¹ vi¹e sposobnosti ¹peditera.Ali ta kalkulacija 1000 je dobra.Spremi¹ tolko pa ako ostane dobro je.To je jedina prava kalkulacija kolko æe te izaæi motor

sale_75

Citat: bigsheki poslato 06 Mart, 2017, 22:45
odlucio da carinim xx,320eur i amss 25eur. za vikend ga donosim dole,carina za dl1000 je 270eur+amss.danas kupih i skuter piaggio liberty 49ccm za neku sicu,pa se javim sutra koliko izadje carina i za skuter.toliko od mene sto se tice info o uvozu iz nemacke.nema nekih papira i tih peripetija,sve mi spediter posalje emailom i to je to
koje je boje DL? Ako nije tajna

sale_75

Ja preko kojih ljudi radim imam ove fiksne troskove:
1. Transport 400€ iz CH
2. Spedicija 205€
3. Homologacija odnosno amss 80€ zajedno sa TUV obrascem.
Dodatne troskove imas jos
4. Carina i porez zavise od speditera koliko je koji sposoban, ovi moji su Extra
5. I cena motorcikla!

idanijel

za cega spedicija 205e :o za sleper pun chanel parefema ?

sale_75

Obicno je to manje ali zato prodje racun na  :)

Major

Citat: idanijel poslato 23 April, 2017, 21:09
za cega spedicija 205e :o za sleper pun chanel parefema ?

Spedicija ti ide od 80 pa na gore sve zavisi koliko te oderu :)
A realno sto kaze imenjak Sale_75 platis malo vise spediciju, a zato platis dosta manji porez i carinu jer provuku minimalnu fakturu koja moze da prodje ;)

DebeliZmaj

Citat: sale_75 poslato 23 April, 2017, 20:48
Ja preko kojih ljudi radim imam ove fiksne troskove:
1. Transport 400€ iz CH
2. Spedicija 205€
3. Homologacija odnosno amss 80€ zajedno sa TUV obrascem.
Dodatne troskove imas jos
4. Carina i porez zavise od speditera koliko je koji sposoban, ovi moji su Extra
5. I cena motorcikla!

konkretan odgovor .. dobio si plus :0
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Major

Evo sad sam carinio motor pa iz prve ruke:
Zoll tablice + osiguranje=240eur
Ulazna carina=4.200 dinara
Spedicija=200 eur
AMSS=3.500 dinara
Agencija za saobracaj=3.300 dinara
Carina + Porez 28% na fakturu koju spedicija uspe da progura
Na ovu cenu racunas jos 400-500eur za troskove odlaska/dolaska

sale_75


Hattrick

Citat: Major poslato 27 April, 2017, 08:12
Evo sad sam carinio motor pa iz prve ruke:
Zoll tablice + osiguranje=240eur
Ulazna carina=4.200 dinara
Spedicija=200 eur
AMSS=3.500 dinara
Agencija za saobracaj=3.300 dinara
Carina + Porez 28% na fakturu koju spedicija uspe da progura
Na ovu cenu racunas jos 400-500eur za troskove odlaska/dolaska


Sta si konkretno radio u agenciji za bezbednost saobracaja ?

sale_75

Ne radis nista u agenciji samo placas taksu, jer agencija konkretno odobrava stampanje overenje.

Hattrick


sale_75

Ovo treba da se uplati + provozija poste/banke:
3.720,00 institutu Vinca, Masinskom fakultetu ili AMSS (pregled)
3.000,00 agenciji za bezbednost saobracaja (izdavanje uverenja)
300,00 republka Srbija (republicka adm.taksa)
2.800,00 za Tuv, tif ili coc kako ga ko vec zove inace je to dokument odnosno potvrda proizvodjaca. Ovsj Coc moze vrlo lako da se desi da dobijete uz motorcikl kada ga kupujete u inostranstvu.