Glavni meni

Uvoz motora procedura,realnost i mitovi

Započeo TroxX, 17 Januar, 2011, 14:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

kubanac

Danas bio u ljermontovoj da registrujem motor.
I ja tako naivan povucen dobrim iskustvom od proslog motora koji je takodje bio iz uvoza odem sam, bez ikakve veze ili agencije.
Na saljteru za motocikle i prikolice sedi saljterusa, nafrakana rospija sa naduvanim usnama i sisama, vidi se odise strucnjoscu.
Tako ja najljubaznije predam papire, ona gleda ono slaze i naravno Dzej!
Fali ti "zavodni broj" na izjavi od speditera!
Sad ja konstatujem da dok sam stajao u redu da tip ispred mene takodje nije imao taj "zavodni broj" i njemu je rekla da nije problem, da ce mu registrovati ali da donese naknadno u nekom roku od nedelju dana.
Krene ona meni da vraca papire, ja reko pa dobro dostavicu vam taj broj naknadno kao i ovaj decko ispred mene kad ona meni "aaa ne moze, on je dosao preko koleginice"!
Zamislite! Otvoreno mi zena kaze to!
Ja se pobunim i nekako ona krene dalje da gleda papire i naravno fali jos nesto, ovlascenje koje sam imao medju papirima a neko mi je uzeo (verovatno oni kreteni iz poreske).
Nema veze uzmeme ja papire nazad, resen da resim to u jednom danu, otrcim do coveka od koga sam kupio motor, iskopiram to ovlascenje posto mu original treba za registraciju drugih motora.
Overim u opstini kopiju bukvalno u minut do 12, zena me primi na kraju radnog vremena, trcim ja do banke da uplatim taksu i nekako stignem. Foto finish!
Odem opet do Ljermontove, kaze meni ona "sta ces ti ovde"!
Kazem da sam doneo to sto mi je falilo i ona onako preko kurca kaze daj da pogledam.
Gleda ona ono ovlascenje, pa gleda koleginica, nesto se domundjavaju, vidim ja da je neki problem.
Pitam ja sta je sada problem, ona kaze "ne znamo da li moze kopija ovlascenja".
Ja im lepo objasnim da je overena kopija pravno gledano isto sto i original, zato uostalom sluzi overa dokumenata i zato sam izmedju ostalog platio jebenu taksu od 670din.
Ja koji sam laik znak te elementarne stvari a ne one kojima je to posao!
Ali ne vredi, one su totalno zbunjene, kazu moramo da proverimo sa sefom i pravnom sluzbom.
"Izadjose one meni u susret" pa su mi primile predmet na razmatranje! A ja sutra da zovem da vidim da li ce da prihvate!

I sada strepim sta ce biti, moram opet po ovoj kishi da se vozim tamo-vamo i prepirem sa salterusama.

Umesto da sam dao 2-3 hiljade agenciji i da sebe postedim sve te zajebancije i gubljenja nerava, jer za njih sve prolazi!

Jebo mi pas mater kad verujem da nesto moze da funkcionise kako treba u ovoj drzavi!


UFF


Ostoja

Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

ts.marko

Taj zavodni broj traze samo u Beogradu. I to od skoro. Ja sam imao muke da èoveku ¹to sam prodao motor obezbedim to. ¹pediteri ljudi nisu ni znali ¹ta je to i ¹ta tra¾e.
Kreteni na ¹alterima koji ne znaju svoj posao.

BOKYBOY

...i ja sam imao isti problem pre par dana...odradio tehnicki kod Losmija u pravo u Ljermontovu...ista gospodja-ica sa napucenim ustima...gleda,vrti,prebira...podize jedan papir i kaze da na njemu nema zavodni broj...ja slegnem ramenima i kazem "sta da radim"...nastavi ona da se domundjava sa koleginicama...i posle par minuta...dade mi tablicu i potvrdu... [yahoo]

castor

It's the ride that matters, not the bike…

BOKYBOY

Citat: castor poslato 06 Mart, 2015, 18:57
Zavodnièe! Hahahahahahaaa

...to je moje prokletstvo...sta cu brate... ;)

joka

 Neæu da ofujem temu, samo da pitam. Vidim da ima SSZG-ovog uticaja, na dopunjavanja nic-ka. Sad dali je ispravno kao UFF, da prekri¾ava biv¹e ma¹ine, ili kao BokyBoy, na gomilu, kao da je sve u moto- boksu?   [neampojma]   [cheers]

ЯЭВОЛУТИОН

220 evra sa novom tablicom i saobracajnom.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

joka


bigsheki

pazario sam hondu shadow 600ccm 94god. u nemackoj,nisam nikad uvozio motor i zanima me da li je ista procedura kao i sa kolima sto se tice papirologije,overen ugovor kod notara i papiri od motora.i da li je veca carina za motore ili auta,hvala u napred na svakom odgovoru

Hattrick

Nema potrebe za overenim ugovorom kod bilo koga, cena na istom vise nije relevantan parametar, sada se koristi katalog amss.

PECA BMW

Citat: Hattrick poslato 02 Maj, 2015, 03:47
Nema potrebe za overenim ugovorom kod bilo koga, cena na istom vise nije relevantan parametar, sada se koristi katalog amss.

postoji li negde taj katalog da se vidi ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hurricane


Slaninar

Citat: kubanac poslato 06 Mart, 2015, 13:10
Umesto da sam dao 2-3 hiljade agenciji i da sebe postedim sve te zajebancije i gubljenja nerava, jer za njih sve prolazi!

Jebo mi pas mater kad verujem da nesto moze da funkcionise kako treba u ovoj drzavi!

Bio kod nas neki ©vabo, radio na faksu privremeno. Posle nekog vremena ka¾e èovek: "shvatio sam, ovde kod vas sve mo¾e, ali ni¹ta ne mo¾e redovno".  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

p0peye

Хтедох да тражим препоруку за неког шпедитера који је већ радио моторе, али ипак реко'- боље да прочитам прво тему...

Citat: hurricane poslato 02 Maj, 2015, 12:14
..pozovi ¹pediciju i pitaj, mislim da je to ovaj :

za aute:

http://www.registracija-vozila.rs/amss-procena-vrednosti-putnickih-vozila?view=form

za motore

http://www.registracija-vozila.rs/auto-moto-savez-procena-vrednosti-motocikli?view=form


Хвала на линковима, али мислим да сам више знао пре него што сам тамо проверио...:
Minimalna kataloska vrednost Vaseg vozila je: 30.666,47
Maksimalna kataloska vrednost Vaseg vozila je: 237.223,98
Minimalna ocekivana vrednost poreza je: 766,66
Maksimalna ocekivana vrednost poreza je: 5.930,60

Ајд' да ми кажу +-10%, па да могу да се прерачунам, али ово је смешно...

Друго - како бре 700-6000 дин? Па колико је порез %? 

2%?

Мислим да ћу ипак да зовем
Citat: goranvojska poslato 09 Februar, 2015, 12:57
069 4331848 bojan.ima svoju spediciju pa pitaj.
Хвала за број.

Citat: MIGE poslato 09 Februar, 2015, 12:46
odgovor mozes naci jedino kod nekog speditera,sto se tice procedure...


ps.

ima ih ovde na forumu al to su uglavnom losi ljudi..
hurricane  :P :P :P :-* :-* :-* :-*

Чекај - јел' Хурикан шпедитер?
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

UFF


Glava Dole

Citat: kubanac poslato 06 Mart, 2015, 13:10
Danas bio u ljermontovoj da registrujem motor.
I ja tako naivan povucen dobrim iskustvom od proslog motora koji je takodje bio iz uvoza odem sam, bez ikakve veze ili agencije.
Na saljteru za motocikle i prikolice sedi saljterusa, nafrakana rospija sa naduvanim usnama i sisama, vidi se odise strucnjoscu.
Tako ja najljubaznije predam papire, ona gleda ono slaze i naravno Dzej!
Fali ti "zavodni broj" na izjavi od speditera!
Sad ja konstatujem da dok sam stajao u redu da tip ispred mene takodje nije imao taj "zavodni broj" i njemu je rekla da nije problem, da ce mu registrovati ali da donese naknadno u nekom roku od nedelju dana.
Krene ona meni da vraca papire, ja reko pa dobro dostavicu vam taj broj naknadno kao i ovaj decko ispred mene kad ona meni "aaa ne moze, on je dosao preko koleginice"!
Zamislite! Otvoreno mi zena kaze to!
Ja se pobunim i nekako ona krene dalje da gleda papire i naravno fali jos nesto, ovlascenje koje sam imao medju papirima a neko mi je uzeo (verovatno oni kreteni iz poreske).
Nema veze uzmeme ja papire nazad, resen da resim to u jednom danu, otrcim do coveka od koga sam kupio motor, iskopiram to ovlascenje posto mu original treba za registraciju drugih motora.
Overim u opstini kopiju bukvalno u minut do 12, zena me primi na kraju radnog vremena, trcim ja do banke da uplatim taksu i nekako stignem. Foto finish!
Odem opet do Ljermontove, kaze meni ona "sta ces ti ovde"!
Kazem da sam doneo to sto mi je falilo i ona onako preko kurca kaze daj da pogledam.
Gleda ona ono ovlascenje, pa gleda koleginica, nesto se domundjavaju, vidim ja da je neki problem.
Pitam ja sta je sada problem, ona kaze "ne znamo da li moze kopija ovlascenja".
Ja im lepo objasnim da je overena kopija pravno gledano isto sto i original, zato uostalom sluzi overa dokumenata i zato sam izmedju ostalog platio jebenu taksu od 670din.
Ja koji sam laik znak te elementarne stvari a ne one kojima je to posao!
Ali ne vredi, one su totalno zbunjene, kazu moramo da proverimo sa sefom i pravnom sluzbom.
"Izadjose one meni u susret" pa su mi primile predmet na razmatranje! A ja sutra da zovem da vidim da li ce da prihvate!

I sada strepim sta ce biti, moram opet po ovoj kishi da se vozim tamo-vamo i prepirem sa salterusama.

Umesto da sam dao 2-3 hiljade agenciji i da sebe postedim sve te zajebancije i gubljenja nerava, jer za njih sve prolazi!

Jebo mi pas mater kad verujem da nesto moze da funkcionise kako treba u ovoj drzavi!



Moro sam opet da poslusam :D FALI TI JEDAN PAPIR... KOJI? NEKI MORA DA TI FALI hahahah :D
! No longer available

ts.marko

Da ne otvaram novu temu.
Da li je neko upoznat sa procedurom uvoza auta iz Slovenije?

Major

Koliko sam upucen uvoz je isti kao iz drugih zemalja, samo sto ne mozes da dovezes auto jer Slovenci nemaju privremene tablice vec moras na prikolicu.
Sve ostalo ti je isto.