Glavni meni

Povratak na stazu - ZX 750 90'

Započeo x3mer89, 10 Maj, 2013, 12:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

x3mer89

Rijetko ko ako prati moto sport u bivsoj Yu ne zna ko je Zeljko Vulic iz Banja Luke. Moto sportom se bavi dugi niz godina, vice sampion YU iz 92. u klasi 750. Vozio je najjacu klasu od 89. godine. Karijeru po njegovim rjecima zavrsio prosle godine, nakon teskog pada na Zaluzanima u trci 1000 SS. Juce je napunio 53 godine a za rodjendan je dobio svoj stari motor.

Motor je sin njegov Slobodan, moj drugar inace, nasao u okolini Gradiske. Prodali su ga prije 15ak godina a promjenio je i nekoliko vlasnika. Htio je da oca iznenadi za rodjendan i da se motor vrati u njihovo vlasnistvo i prvobitno stanje. Krajnja zelja mu je da se u motor vrati masina 750 (trenutno je neko ubacio 900) i da se osposobi za stazu jer on hoce sa njim da vozi, da proba da vozi Zaluzane i da osjeti kako je bilo voziti takav motor na trkama devedesetih godina.

Motor je zatecen u jako losem stanju, sa krivim felugama, bez vode u sistemu, jako tesko pali i ko zna sta jos. Jedva je dovezen na tockovima do moje garaze gdje smo ga odmah rastavikli u prosli cetvrtak.
Slobodan je krisom sa tavana skinuo svu opremu koju je taj motor imao na sebi za vrijeme trkanja, tj karbonske oklope, Marchesini feluge i izduvnu granu. Inace 90-tih godina u pripremanju tog motora za stazu ucestovao je i sam Igor Akrapoviè.

Motor je bio jako zapusten, ali smo uspjeli da ga malo dovedemo u red, skinemo sve ''viskove'' koje ima serijski motor i postavimo oklope koje smo djelimicno morali ofarbati jer je Zeljko pao sa njima nekada pa ih je takve stavio na tavan.
Jos uvjek nije u voznom stanju, ceka se druga masina i jos neke sitnice ali na oko lijepo izgleda i sto je najvaznije na momenat je vratio osmjeh na lice Zeljku.




[attachment deleted by admin]
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

x3mer89

Jos malo slika

[attachment deleted by admin]
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

x3mer89

...

[attachment deleted by admin]
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

Lazic


Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

pit

Fenomenalno..svaka cast sinu na ideji.

srbac

Nadamo se da ces postaviti slike trenutka kad vidi motor !!!!!!  :o :o :o   8) 8) 8)  ;D ;D ;D  [yahoo]

Hohštapler

Citat: x3mer89 poslato 10 Maj, 2013, 12:28
Jos uvjek nije u voznom stanju, ceka se druga masina i jos neke sitnice ali na oko lijepo izgleda i sto je najvaznije na momenat je vratio osmjeh na lice Zeljku.


Pa mislim da mu je veæ pokazan...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

x3mer89

Motor je dovezen u dvoriste juce na njegov rodjendan. Sigurno mu je bilo jako drago ali ima mnogo drugih problema pa nije veseo u zadnje vrijeme.

Sinoc je bilo prikazivanje filma o njegovom problemu sa vlascu tj. tajkunima koji hoce da ga istjeraju sa posjeda. Inace skoro svako vece u dnevniku bude prilog o tome.
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

ЯЭВОЛУТИОН

jel to motor sa lancem bregaste po sredini...blok kao na GPX750....dakle stari model....novi model ima desno lanac bregaste...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

x3mer89

Ne znam, nisam vidio tu masinu jer je sada 900 u njemu noviji onaj...
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

ЯЭВОЛУТИОН

zato ti i pricam....kako mi se cini to je prve generacija stingera....imao je doradjen agregat od GPX750...kojeg ces lakse naci...razlika je u pick upu, kojeg stari ima 2 komada a novi jedan) i u glavi , koja ima usise pod uglom i drugacije bregaste (jedino stiftovi na glavi moraju da se razbuse posto su veci)...tesko ce naci originalnu masinu u zxr750 prve generacije sa lacem po sredini....
gpx 750
http://i980.photobucket.com/albums/ae290/dgsok/DSCN0533.jpg
ima crni a zxr750 beli agregat....rebra na desnoj dekli, gde su pickupovi je obavezna na oba agregata...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

x3mer89

Postoji i ta orginalna masina ali je jedan klip valjda puko i ima dosta posla na njoj. Ima trkace kovane klipove i druge bregaste ali ima i puno posla da se sredi pa su sad kalkukacije sta i kako...
Hvala na pomoci :) Projekat ce vjerovatno da miruje sada dok se ne skupe sredstva... Cim bude novih radova obavjesticu :)
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

ЯЭВОЛУТИОН

nisi me razumeo....lakse ces naci masinu od GPX750 nego od zxr750....o blokovi radilica i korpa su isti...pa mozes da je zloupotrebis. Klip kovani ako nedostaje, predpostavljam da je od neke renomirane firme...verovatno moze da se uzme na komad....ja kupovao na komad yoshi klipove.
p.s
Zimus se prodavala kawa...bivsa Stankarina....za neke smesne pare....nico bakker sa motorom od gpx-a
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11