Glavni meni

Poliranje izduvnih grana

Započeo UFF, 03 Maj, 2013, 11:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andjelo

koliko sam ja razumeo  pise da kada se to sve odradi sto si ti naveo  ocisti dobro iznutra   da samo sprecava plavetnilo i ne dozvoljava da se pojavi korizija u izduvnim granama na hromiranim delovima a da nigde ne pise da je za prohrom tj. dobro je samo za stare hromirane grane i za coperre posto i oni imaju hromirane grane

metarex

Citat: Andjelo poslato 30 Jun, 2013, 20:46
koliko sam ja razumeo  pise da kada se to sve odradi sto si ti naveo  ocisti dobro iznutra   da samo sprecava plavetnilo i ne dozvoljava da se pojavi korizija u izduvnim granama na hromiranim delovima a da nigde ne pise da je za prohrom tj. dobro je samo za stare hromirane grane i za coperre posto i oni imaju hromirane grane

http://www.vhtpaint.com/products/flameproof/

uopste ne igra ulogu koji je materijal u pitanju. radi se o tome da sa VHT lakom stvaras jednu vrstu keramicke termoizolacije a sa cistim aluminijumom sloj koji reflektuje i to je cela mudrost.
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

SSZGO

Citat: metarex poslato 30 Jun, 2013, 20:34
Citat: Andjelo poslato 30 Jun, 2013, 18:59
i ovo je postupak za  grane i topove koji su hromirani a ne prohromski ..................to su dve stvari


VHT farba stvara termisku zastitu dok aluminijum sprej stvara kao reflektujuci sloj. aluminijum sam po sebi brzo prima toplotu ali se i brzo hladi. na stranici jeste opisan postupak kod originalnih auspuha ali sam isto tako negde procitao da funkcionise kod svih vrsta grana. kad nadjem prilog okacicu i njega.
inace grane se farbaju iznutra a ne spolja ;D

u svako slucaju vredi pokusati jer oba spreja ne prelaze 20 evropskih i dan dva rada




a dva dana rada kosta soma eura :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Lazic

dok im ne ponestane nafte, a onda æe te arapi iz'edu za doruèak, uz prethodno gu¾enje...:P

SSZGO

Citat: Laziæ poslato 01 Jul, 2013, 02:39
dok im ne ponestane nafte, a onda æe te arapi iz'edu za doruèak, uz prethodno gu¾enje...:P

vecina ovde ne zivi od nafte...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Lazic

Da ali zamisli gde bi im bio standard da nema nafte...:D

metarex

Citat: SSZGO poslato 30 Jun, 2013, 23:44
Citat: metarex poslato 30 Jun, 2013, 20:34
Citat: Andjelo poslato 30 Jun, 2013, 18:59
i ovo je postupak za  grane i topove koji su hromirani a ne prohromski ..................to su dve stvari


VHT farba stvara termisku zastitu dok aluminijum sprej stvara kao reflektujuci sloj. aluminijum sam po sebi brzo prima toplotu ali se i brzo hladi. na stranici jeste opisan postupak kod originalnih auspuha ali sam isto tako negde procitao da funkcionise kod svih vrsta grana. kad nadjem prilog okacicu i njega.
inace grane se farbaju iznutra a ne spolja ;D

u svako slucaju vredi pokusati jer oba spreja ne prelaze 20 evropskih i dan dva rada





a dva dana rada kosta soma eura :)

za tu kintu cu da radim i 3 dana!!! os da ti posaljem iban da uplatis? ;D ;D [yahoo]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

miskomi

Evo i Ja uvatih moje grane da ispoliram i ovako je ispalo...












BOKYBOY


srbac


miskomi


perlx


peratrap63

Citat: m.mitar poslato 06 Maj, 2013, 23:25
gde moze da se kupi pasta za poliranje aluminijuma?
imas je u wurth-u pored auto puta pre ulaza ubgd iz pravca sida

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

ðunta

Citat: miskomi poslato 28 Januar, 2014, 19:41
Evo i Ja uvatih moje grane da ispoliram i ovako je ispalo...













Ispalo bi ti da ti nije bilo kapoa  [prebicute]
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ðunta

Citat: UFF poslato 03 Maj, 2013, 11:48
na netu se svi kunu u ovaj autosol
zna li neko gde to ima da se kupi?


I u zbilji, ja se kunem isto. Postoje 4 paste, za inox, mesing,...èelik, eloksirani i èist aluminijum. Sadr¾e aktivne supstance tako da prilikom trljanja se vr¹i i hemijsko èi¹æenje povr¹ine. Vrlo brzo daju sjajnost bez nekog prevelikog ang¾ovanja i ostavljaju za¹titni sloj koji ¹titi kolko tolko. Ruènim trljanjem takoðe daju lako i brzo efekat tako da  verovatno i odr¾avanje na samom motoru ne bi predstavljalo neko muèenje. Uvozi se u Srbiju a mo¾e se kupiti preko mene kao distributera.

Ovo je raðeno na motoru pri 40°C:



A takðe je i Mikomi koristio Autosol

Citat: miskomi poslato 28 Januar, 2014, 19:41
Evo i Ja uvatih moje grane da ispoliram i ovako je ispalo...












"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

UFF


penzos

Ja sam do sada imao izduve od inoxa i poliralo se svakako. Na ovom motoru su korodirale grane i odvratno izgledaju. Jes da se ne vide od oklopa, ali ja ih vidim. Ima li iko pojma od èega su i dali ona boja u spreju za visoke temperature mo¾e to da pokrije i izdr¾i temperaturu??? Dok je ovo user vreme da ih lepo skinem, oèetkam, o¹mirglam i ofarbam. Inaèe odo¹e u krasni...
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

ðunta

Citat: UFF poslato 22 Oktobar, 2014, 23:28
cena i kolicina?

471,00 + PDV, po cenovniku, mo¾e i komad naravno al samo kad ne¹to poruèujem, ne ide da cimam za jednu tubicu.

Citat: penzos poslato 23 Oktobar, 2014, 09:43
Ja sam do sada imao izduve od inoxa i poliralo se svakako. Na ovom motoru su korodirale grane i odvratno izgledaju. Jes da se ne vide od oklopa, ali ja ih vidim. Ima li iko pojma od èega su i dali ona boja u spreju za visoke temperature mo¾e to da pokrije i izdr¾i temperaturu??? Dok je ovo user vreme da ih lepo skinem, oèetkam, o¹mirglam i ofarbam. Inaèe odo¹e u krasni...

Problem sa pleminitim metalima je ¹to zahtevaju podlogu a èesto proizvoðaèi to preæute. Konktetno za VHT stoji da mo¾e direktno na aluminijum ali na pod pitanje njihovom tehnologu ipak mi je preporuèio i prajmer da bi to bilo dobro. Duplikolorov Superterm navodno mo¾e direktno, mora da se zapeèe i mat je, mada postoji i bezbojni lak koji se jednako nanosi. Inox je vrlo nezgodan i nisam siguran da æe lako da se osloji pa pa¾ljivo proèitaj datu pre nego se odluèi¹ za neki proizvod. Postoji keramièki tretman ali ga nema kod nas a i mislim da je dosta skup.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"