Glavni meni

Poliranje izduvnih grana

Započeo UFF, 03 Maj, 2013, 11:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Ova tema je nastala spontano iz jedne druge ali eto nije lose da stoji ovako odvojena (da ne spamujemo gasinu temu) pa ovde moze da se kace vasi radovi na izduvnim granama

Probao sam prvo prvo sa ovom "finom mrezicom" ali  [srednjiprst]  na kraju sam koristio vodenu smirglu 400-600-1000-2000
ovaj trtle wox je mozda dobar ali samo kad sve lepo osmirglas da dobije sjaj inace sam nista ne skida tj tesko  [govance]


[attachment deleted by admin]

UFF

na netu se svi kunu u ovaj autosol
zna li neko gde to ima da se kupi?

goranvojska

Citat: UFF poslato 03 Maj, 2013, 11:48
na netu se svi kunu u ovaj autosol
zna li neko gde to ima da se kupi?

kupi bre najjeftiniju pastu za zube i probaj pa javi kako izgleda.

Jocika


UFF

sta ce mi pasta za zube kad imam ove dve?
ali ja bi nesto sto moze da se namaze i da skine ovu rdju pre nego sto se krenem sa poliranjem

goranvojska

pa probaj i to bas sa kolinos pastom.provereno a iznenadices se kako to lepo polira.

Darko


Jocika

Namazes prvo nesto na hleb da se dobro najedes i onda vodenu smirglu u ruke i cepaj...  ;D

Hurricane

..i naravno popije¹ malo fante shokate..

ili neki pilsner?

Andjelo

Citat: UFF poslato 03 Maj, 2013, 11:48
na netu se svi kunu u ovaj autosol
zna li neko gde to ima da se kupi?

imao ja pre jedno 5-6 godina ima je preko cena negde oko 6-7 evra ali ova se mnogo bolje pokazala  http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,12283.0.html

Andjelo

Citat: UFF poslato 03 Maj, 2013, 11:48
treba poprilicno
ja moze skinuo u isto vreme kad i gasa i poceh da se smejem kad sam video da je on okacio slike na fb da ih polira
probao sam prvo prvo sa ovom "finom mrezicom" ali kita, na kraju sam koristio antirost+smirglu 1000
ovaj trtle wox je mozda dobar ali samo kad sve lepo osmirglas da dobije sjaj inace sam nista ne skida

anti rost nikako na prohrom   i to nije rdja vec  fleke od temperature i vode  a   "finom mrezicom"  zove se celicna vuna i ima je u razne granuacije

UFF

probao onom celicnom vunom koju sam gore okacio i nista od toga
a i pasta kakva god bila polis ili zubna ili ta za auspuhe nista ne vredi koliko se govana nakupilo tako da je morala da radi vodena smirgla i to sam koristio 600tku

Andjelo

Citat: UFF poslato 03 Maj, 2013, 16:39
probao onom celicnom vunom koju sam gore okacio i nista od toga
a i pasta kakva god bila polis ili zubna ili ta za auspuhe nista ne vredi koliko se govana nakupilo tako da je morala da radi vodena smirgla i to sam koristio 600tku
ako si isao na brusenje prohroma moras  da odradis ovako  i ako si isao sa 600,zatim 1000,1500,2000,2500 pa zatim poliranje i onda ce da traje duze nego obicno

Andjelo

na ove dvve cevi sto si obrusio  vide se jos ,tj, naziru se fleke gde  su i bile to sve moras da saniras  ili da odradis ovim postupkom Poliranje u visokom sjaju 2 faza poliranje ,glanzanje


UFF

nisam isao ni na kakvo brusenje
a nemam pojma ni od kog su materijala grane
samo znam da nikakva pasta ovo ne bi skinula i da sam morao smirglom
onaj trtle wax koji sam okacio gore je sranje zivo, mozda je dobar za delove koji su u dobrom stanju pa samo malo da se ispoliraju ali za ovo moje nicemu ne sluzi

ako imas jos neki savet sta dalje da radim rado cu da ga saslusam i pokusam (ovaj video sto si okacio je tesko izvodljiv cak i da imam polirku jer granama ne moze sa svih strana da se pridje)

Andjelo

moze da se pridje sa svih strana  i ne mora smirglanje ako se ide najgrubljom cetkom i pastom   Poliranje u visokom sjaju 1 fazapredpoliranje    pitaj Gaspara na sta su licele grane od BMW-a sto je prodao pre neki dan ................

Andjelo

jel vidis na ovom snimku da povrsina koja se polira nije pre toga obrusena

UFF

ja ga nekako uradio i ovako
nije nesto ali je bolje nego sto je bilo

Andjelo

Citat: UFF poslato 03 Maj, 2013, 19:21
ja ga nekako uradio i ovako
nije nesto ali je bolje nego sto je bilo
odlicno pripremljeno za poliranje  sad kada bi udario glanz  na masini izgledale bi bolje nego Gaspareve