Glavni meni

Azbestnu traku

Započeo Nikolaaaaw, 23 April, 2013, 13:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kanarinac


m.mitar

mislis,cevi ne prenose toplotu spolja,nesto kao toplotna izolacija?

Kanarinac

Tako je. Mada meni nesto to nema smisla za motor :) Na kolima i kapiram da ostane motorni prostor koliko toliko hladniji.

m.mitar

pa ja imam full oklop,jedino bi manje grejale grane oklop gde prolaze,mada i usmerivaci za vazduh to resavaju!

ЯЭВОЛУТИОН

matematika kaze ovako...zapravo dinamika fluida....da temparatura fluida, u ovom slucaju gasa...izduvnih gasova...utice na brzinu njegovog kretanja...kako je jako bitno da se izduvni gasovi sto brze izbace iz auspuha, onda je pozeljnija veca temparatura, a kako traka sprecava brze hladjenje onda i ubrzava tok fluida....i u kolima i u motoru.

ili ako bas neko zeli da sve potvrdi i prezvace prezvakano
http://www.allaboutbikes.com/feature-articles/motorcycle-maintenance/6963-unwrapping-the-mystery-of-exhaust-wrap
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

m.mitar

Revolucijo,nasao si ga svaka ti dala!Ja na mom to ne bi stavljao, ruzno mi je to,kao mumiju da sam okacio na izduv!A pise nesto i da moze da osteti motor,nisam pazljivo citao o cemu se radi!

dzimika

Jel zna gde ima da se kupi azbestno platno, treba mi za auspuh, ne treba mi puno, 35cm x 1m maksimalno a moze I malo manje od metar

DebeliZmaj

:) ... ona prodavnica auto delova .. TOP AUTO ili kako vec sto radi
svaki dan do 22 valjda ... stara okretnica tramvaja kod kluza .. uzimao
neshto pre neki dan i mislim da sa bash to video ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Verovatno si video klasicnu traku za auspuhe koja, mislim, nije od azbesta, sam azbest je zabranjen odavno zbog kancerogenog dejstva koliko ja znam :)

baha

Ovo je traka iz luisa,super je nema sta,kao i svaka u pocetku malo smrdi dok obgori malo...



Ja znam sto ne znam...ali ti ne znas kolko ne znas...

DebeliZmaj

Citat: Milos96 poslato 19 Jun, 2017, 13:33
Verovatno si video klasicnu traku za auspuhe koja, mislim, nije od azbesta, sam azbest je zabranjen odavno zbog kancerogenog dejstva koliko ja znam :)

moze biti moze biti
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Ne treba mi traka, treba mi bas platno, necu na granu da stavljam nego u auspuh :D tj da obavijem vunu koja ide unutra da bi se manje grejao sam lonac

pittatore

https://www.termoplast.rs/kontakt/
imaju staklenu traku 5cm sirine i keramicku cini mi se kao platno, prodaju na duzni metar